سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امضا و اعلام حمایت عیسی سحرخیز از نامه مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر...

امضا و اعلام حمایت عیسی سحرخیز از نامه مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر

چکیده :در پی فراخوان جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر از همراهان جنبش سبز عیسی سحرخیز با امضای خود از این طرح حمایت کرد....


در پی فراخوان جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر از همراهان جنبش سبز عیسی سحرخیز با امضای خود از این طرح حمایت کرد.

به گزارش کلمه، عیسی سحرخیز، روزنامه نگاری که به تازگی با پایان یافتن دوران محکومیت خود از زندان رجایی شهر آزاد شده است با بیان اینکه من هم افتخار مي كنم جزو امضاكنندگان اين نامه سرگشاده به دكتر حسن روحاني باشم، تصریح کرده است: این حرکت با ان چه مي انديشم و عمل مي كنم هماهنگ است و بر اهداف ان منطبق است. همين چند روز پيش بود كه به متاسبت سومين سالگرد حبس بر ضرورت چنين اقدام هايي تاكيد كردم و گفتم : “بحث رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی باید جزو مطالبات مردم باشد و دائم آن را تکرار کنند، بلکه در همه‌ی زمینه‌ها که دولت و آقای روحانی وعده‌اش را داده و جزو مطالبات مردم هست باید بیان شود و حتی بالاتر از آن، اقدام‌های عملی صورت بگیرد که خواسته‌های مردم را مطرح کند.”

محوریت این کنش مردمی بر اساس امضای اینترنتی نامه ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور است. در این نامه، با اعلام حمایت از مجموعه برنامه ها و اهداف و وعده های دولت یازدهم، از رئیس جمهور خواسته شده تا نسبت به انجام یکی از وعده های خود مبنی بر رفع حصر اقدام لازم را به عمل آورد.

در این نامه کوتاه، ضمن اشاره به سوابق درخشان حصر شدگان در خدمت به انقلاب و کشور، حصر اقدامی غیر قانونی خوانده شده که تاثیرات روانی منفی و عمیقی بر روی بخش بزرگی از جامعه گذاشته است.

برای پیوستن به این حرکت مردمی، می توانید با مشاهده این خبر وارد سایت جمع آوری امضا شده و به این حرکت بپیوندید.

عیسی سحرخیز، عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که مهرماه امسال آزاد شده است، از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود که در نخسین روزهای پس از انتخابات بازداشت و به اتهام “توهین به رهبر ایران” و “تبلیغ علیه نظام” به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی و یک سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

مدیرمسئول روزنامهٔ توقیف شدهٔ “اخبار اقتصاد” و ماهنامهٔ توقیف شده “آفتاب” از معدود زندانیانی بود که طی دوران محکومیتش اجازه مرخصی به او داده نشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.