سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مصباح یزدی، روحانی را قسی القلب و دروغگو خواند...
» حملات شدید اعضای جبهه پایداری به دولت

مصباح یزدی، روحانی را قسی القلب و دروغگو خواند

چکیده :دروغ گویی پیش از این صفتی بود که بر اساس برخی مستندات، به رئیس دولت مورد حمایت مصباح یزدی، محمود احمدی نژاد نسبت داده شده بود. اینک به نظر می رسد که مصباح تلاش دارد تا همان نسبت را به رئیس جمهور جدید بدهد، هرچند در این باره به کشف درونیات روحانی پرداخته تا آنکه دروغ آشکاری را همچون موارد متعددی که به احمدی نژاد نسبت داده شده بود را به مخاطبان خود نشان...


کلمه- گروه خبر:‌ جبهه پایداری، جریان تندرویی که شکست سنگینی را در انتخابات ریاست جمهوری متحمل شد، در چند روز اخیر حملات خود به رئیس جمهور را شدت بخشیده است.

به گزارش کلمه، در این چارچوب، محمد تقی مصباح یزدی، دیشب در حمله  به حسن روحانی، وی را دروغگو خواند و اظهار داشت: علما، بزرگان و خانواده‌های شهدا شما را نصیحت می کنند که فریب آمریکا را نخورید، عزت ملت را نفروشید و خون شهیدان را به باد ندهید.

مصبا یزدی، پدر معنوی جریان افراطی جبهه پایداری است که این گروه سیاسی در پی اختلافات درونی راستگرایان در دوره دولت احمدی نژاد با محافظه کاران سنتی، وی را در برابر دیگر روحانیون سرشناس این جریان، یعنی محمدرضا مهدوی کنی، دبیر جامعه روحانیت مبارز و محمد یزدی، ریس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قرار داد.

مصباح که ریاست مؤسسه متمول امام خمینی(ره) را نیز بر عهده دارد، در حسینیه امام خمینی قم، در واکنش به سخنان اخیر رییس جمهور که منتقدان توافقنامه ژنو را افراد بی سوادی خوانده بود، افزود: اینها می گویند انتقاد را دوست داریم اما دروغ می گویند، طاقت یک جمله را ندارند.

دروغ گویی پیش از این صفتی بود که بر اساس برخی مستندات، به رئیس دولت مورد حمایت مصباح یزدی، محمود احمدی نژاد نسبت داده شده بود. اینک به نظر می رسد که مصباح تلاش دارد تا همان نسبت را به رئیس جمهور جدید بدهد، هرچند در این باره به کشف درونیات روحانی پرداخته تا آنکه دروغ آشکاری را همچون موارد متعددی که به احمدی نژاد نسبت داده شده بود را به مخاطبان خود نشان دهد.

وی در این سخنرانی خود بدون نام بردن از روحانی ادامه داد: علما و بزرگان که وارث انبیاء هستند، خانواده‌های شهدا شما را نصیحت می کنند که فریب آمریکا را نخورید، دنبال راحتی خیالی نروید؛ این رفاهی که به شما وعده می دهند دروغ است و به آن نخواهید رسید؛ اگر هم برسید به چه قیمتی؟ عزت مردم را می فروشید، خون‌های هزاران شهید را که در طول این سه دهه ریخته شده به باد می دهید تا این که چند روزی چند دلاری که از پول‌های خودتان است را به شما بازگردانند؛ زهی خیال باطل!

وی با تحریف سخنان رئیس جمهور گفت: امروز به روحانیت می گویند تو که تخصص نداری در مسائل اقتصادی و سیاسی چرا حرف می زنی؟ برو دنبال درس حوزه.

مصباح یزدی افزود: شاه هم می گفت این آخوندها یک دم کنی روی سرشان گذاشته‌اند و نمی فهمند سیاست یعنی چه و ما چه دنیایی داریم.

وی نهایتا با انتساب نسبت “قسی القلب” به روحانی گفت: آنهایی که قسی‌القلب هستند می گویند شما را چه کار به این کارها؟ شما را چه به اقتصاد و سیاست؟ بی سوادها.

روز گذشته نیز حمید رسائی، از شاگردان مصباح یزدی و از موفق ترین کاسبان فتنه، پا از این فراتر گذاشته و دولت را به اتهاماتی سنگین و امنیتی نسبت داد.

این نماینده مجلس دیروز به خبرگزاری فارس، به بهانه مشکلات پیش آمده در جریان توزیع سبد کالا، آن را تعمدی خوانده و ضمن اشاره ای تلویحی به پرونده مهدی هاشمی، گفت: این همان تدبیری است که در کیفرخواست فرزندش یکی از جرایم این آقازاده، لابی با شبکه‌های جاسوسی و ارائه اطلاعات محرمانه کشور برای تأثیرگذاری بیشتر در تحریم‌ها ذکر شده است.

وی در جملاتی توهین آمیز و تحقیری نسبت به مردم افغانستان گفت: اگر حامد کرزای هم می خواست در افغانستان چنین سبدی را توزیع کند، موفق‌تر از این عمل می کرد.

رسایی گفت: وضعیت تأسف باری که از زندگی اقتصادی مردم نشان داده می شود، همان تدبیری است که می‌خواهد القا کند توان نظامی آمریکا آنقدر زیاد است که می تواند با یک بمب، سیستم دفاعی ما را از کار بیندازد. همان است تدبیری که در کیفرخواست فرزندش یکی از جرایم این آقازاده، لابی با شبکه‌های جاسوسی و ارائه اطلاعات محرمانه کشور برای تأثیرگذاری بیشتر در تحریم‌ها ذکر شده است.

در جملات بالا به نظر می رسد که مصلحت سنجی خبرگزاری فارس برخی جملات را اصلاح کرده است. جایی که اشاره به فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی، یعنی مهدی هاشمی دارد.

عضو کمیسیون اصل ٩٠ مجلس تاکید کرد: آیا اتفاقی است که در دهه فجر وضعیتی بوجود بیاورند که رسانه‌های بیگانه در لزوم پذیرش شروط ظالمانه غرب بگویند که وضع اقتصادی مردم ایران آنقدر بد است که برای یک سبد کالا اینطور صف می بندند!. آیا عادی است که بعد از این اقدامات داخلی، معاون وزیرخارجه امریکا می‌گوید درشبکه ها دیدید که ایران اخیرا بطور قابل توجهی غذا به مردم فقیر در جامعه داد که نشان دهنده اینست که کاهش هدفمند و محدود تحریم ها تأثیر مستقیم بر مردم این کشور داشته است.

وی با زدن اتهامات امنیتی کم سابقه به دولت، گفت: ما با کابینه ای مواجهیم که بسیاری از افراد موجود در آن، چهره هایی با سابقه امنیتی و همسو با یک جریان سیاسی خاص با عملکردی خاص در چهار سال گذشته هستند و به همین دلیل، وضع موجود را بی‌تدبیری نمی‌دانم بلکه آن را تدبیر جریانی برای پروژه قبح زدایی از دشمنی دشمن و قانع کردن مردم در نیاز آنها به غرب می دانم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب این جریان را شناخته بود که در ١٤ خرداد امسال یعنی ١٠ روز قبل از انتخابات خطاب به کاندیداها فرمودند: “قول بدهند که به منافع بیگانگان به بهانه‌های گوناگون بیش از منافع ملت ایران اهمیت نخواهند داد یعنی با این تحلیل غلط که به دشمنان امتیاز بدهیم تا عصبانیت آنها را نسبت به خودمان کم کنیم عملا منافع آنها را بر منافع ملت ترجیح می دهن و این اشتباه است.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.