سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه آیت الله دستغیب؛ نتیجه این سالها تاراج اموال مردم، دین زدگی جوانان، بی خاصی...
» برای جبران این سالها به خواست مردم محصورین و زندانیان سیاسی را آزاد کنید

بیانیه آیت الله دستغیب؛ نتیجه این سالها تاراج اموال مردم، دین زدگی جوانان، بی خاصیت شدن مجلس و قوه قضاییه بود

چکیده :خواست ملت را گردن بنهید زندانیان سیاسی را آزاد کنید، میرحسین موسوی وهمسرش و حجت الاسلام والمسلمین کروبی را از حصر رها سازید آخر از چه می ترسید؟! بگذارید تا حدودی تلافی این سالهای گذشته از رکود جبران شود و دل مردم بخصوص جوانان را به خود متمایل کنید و حوزه و دانشگاه را از این خمودی که نتیجه هشت سال گذشته بود رها سازید. این انقلاب یعنی همه ناظر بر یکدیگر و کمک نمودن به یکدیگر و در عین حال جان و مال و آبروی افراد محفوظ باشد. ...


کلمه- گروه خبر: آیت الله العظمی علی محمد دستغیب در بیانیه ای به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی و دهه فجر با تصریح اینکه ولایت فقیه به معنای استبداد نیست، خاطرنشان کرد: این انقلاب یعنی همه ناظر بر یکدیگر و کمک نمودن به یکدیگر و در عین حال جان و مال و آبروی افراد محفوظ باشد.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید مقیم شیراز در بیانیه ی خود با اعتراض به روندی که در این سال ها از سوی برخی انحصارطلبان قدرت با یاران امام و فرزندان انقلاب صورت گرفته آورده است: کار بجایی رسید که نزدیکان امام همانند آیت الله هاشمی رفسنجانی به انواع تهمت ها متهم شد. حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با آنهمه محبوبیت مردمی که داشت مبغوض عندهم گردید تا آنجا که در راهپیماییها عکسهای سران آمریکا بهمراهی عکس ایشان و بعضی مراجع و محبوبان امام امّت در تابلوها نمایانده شد. بعد نوبت رسید به مردی صالح و دوستدار امام امّت و انقلاب و نظام، یعنی میرحسین موسوی که بر حسب وظیفه وتکلیف پا به میدان گذاشته بود وارد رقابت انتخاباتی شد.

آیت الله دستغیب با تاکید بر هشدارهای امام مبنی بر اینکه نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، یادآور شد که بتدریج آن افکار ظهور پیدا کرد و زمزمه بی معنی بودن جمهوری اسلامی و معنادار بودن حکومت اسلامی ظاهر شد! سپاه و بسیج که از دخالت در امور سیاسی ممنوع بودند بعنوان حفظ دستاوردهای انقلاب وارد صحنه شدند. وزارت اطلاعات که مأمور حفظ جان و مال و آبروی افراد بود به جایی رسید که گلوگاه امور را دردست گرفت یعنی صلاحیت افراد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باید تحت نظر او امضاء و تأیید شود. و این اواخر با دردست داشتن اجازه از قاضی مقهور، جان و مال و ناموس و آبروی افراد متهم مورد تعرّض واقع شد. و دادگاه ویژه به همراهی وزارت اطلاعات حوزه های علمیه را تحت نظارت خویش درآورد، و اگر مرجعی انتقاد می کرد مورد هجوم سپاه و بسیج قرار می گرفت.

آیت الله العظمی دستغیب که نتیجه ی این چهار سال اخیر را تاراج اموال مردم، محاصره حوزه و دانشگاه، فرار مغزها از کشور، زدگی جوانان از دین و دیانت، علنی شدن فساد و فحشاء، بی خاصیت شدن مجلس و قوه قضاییه، سرافکندگی ایرانیان در دنیا می داند در بیانیه ی خود خطاب به حاکمیت آورده است: خواست ملت را گردن بنهید زندانیان سیاسی را آزاد کنید، میرحسین موسوی وهمسرش و حجت الاسلام والمسلمین کروبی را از حصر رها سازید آخر از چه می ترسید؟! بگذارید تا حدودی تلافی این سالهای گذشته از رکود جبران شود و دل مردم بخصوص جوانان را به خود متمایل کنید و حوزه و دانشگاه را از این خمودی که نتیجه هشت سال گذشته بود رها سازید.

متن کامل بیانیه ی این مرجع تقلید را که در این سال ها در دفاع از حق و حقیقت و امر به معروف و نهی از منکر بارها تحت فشار قرار گرفته اما سکوت نکرده است را به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حدیث سرو با هم می خوانیم:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

فَاعْتَبِرُوا يَا أُولِي الْأَبْصَارِ

سلام بر ملت مسلمان وعزیزو آزاد، مردم ایران و همیشه سرافراز.

ایّام ایّام الله است و یادآور انقلاب اسلامی مردم ایران است، آن انقلابی که بقول امام امّت (رحمه الله ) “انفجار نوربود”، آن انقلابی که بقول امام امّت” خداوند این انقلاب رابه پیروزی رساند”، آن انقلابی که بقول امام امّت “جهت پیاده شدن احکام اسلامی بود”، و”این مردم که خود حاکم بر خود باشند یعنی حکومت مردم بر مردم باقوانین برگرفته از قرآن و سنّت؛ یعنی جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد”. وبقول امام امّت” ملّت خود برای خود باید تصمیم بگیرد و برهمین پایه و پایه قرآن و سنّت که خواست قریب باتّفاق مردم است قانون شکل بگیرد”.

و ولایت فقیه به معنای استبداد نیست؛ بلکه دیده بان بر اجرای صحیح قانون و زندگی آزاد همراه با فهم و شعور و بروز استعدادهای مستعدّین در دین و دنیا ومردم را از تاریکیها و ظلمات نفس و شیاطین جنّی و انسی بیرون آوردن و بسوی نور یعنی توحید و نبوّت و معاد و امامت و متعهّد به احکام شرع نمودن.

واین انقلاب یعنی همه ناظر بر یکدیگر و کمک نمودن به یکدیگر، (وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ أُوْلَئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللّهُ إِنَّ اللّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ .توبه71) و در عین حال جان و مال و آبروی افراد محفوظ باشد. که البته یک مملکت بپا خواسته و رها شده از مستکبرین ومستبدّین داخل وخارج احتیاج به قانون دارد.

ابتداءً قانون مادر یعنی قانون اساسی؛ وچقدر بجا و خوب بود کار امام امّت که صدق وصفای او دین او اعتقاد به معاد او وفداکاری او برای ملّت ، اقدام به تهیه قانون اساسی کرد ازفقهاء ومجتهدین و سرشناسان جامعه ایران اسلامی از اقتصاد دانان ، سیاستمداران حوزه و دانشگاه، با رأی ملت به عنوان خبرگان،-رحمت وسلام بر روانت ای امام امّت- قانون اساسی تدوین شد، و مردم با شوق و شعف به این قانون رأی دادند، و برای حفظ این قانون سفارش ها کرد، و هرچند در این قانون ولایت فقیه قرارگرفت و اختیاراتی به این منصب واگذار شد، امّا خبرگان ملّت ناظر بر شرائط و صفات او که لازمه اش نظارت بر زیر مجموعه این منصب است گردید. و شورای نگهبان مأمور بر نظارت بر قانون اساسی شد تا مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین از کلّیات قانون اساسی خارج نشود .

بالاخره مردم با امید به آینده و شور و شعف خود حافظ ونگهبان انقلاب شدند حوزه و دانشگاه با یکدیگر همکاری کردند، سپاه و بسیج به همراهی ارتش در دفاع از حریم سرزمین ایران و برای این مردم جان بر کف شدند، و وزارت اطلاعات با رعایت قوانین حافظ جان و مال و ناموس آبروی مردم گردید، انتظامات خود را فدایی ملّت خواند، قضات با توجه به احکام شرع و تماس به مراجع احکام را بر طبق قرآن و سنّت صادر کردند، زندانیان از شکنجه ها حفظ و بدون محاکمه رستند، بیت المال بدست اولیاء عادل صرف ملّت گردید، استعدادها شکوفا و مردم آزادانه بدون دخالت حتّی ولی فقیه با رعایت کامل قانون، رأی به مجلس شورای اسلامی دادند، خبرگان با امضای مراجع و رأی آزاد ملّت انتخاب شدند. قوّه قضاییه از مجنهدین مسلّم و عادل ودلسوز به ملّت همانند مرحوم شهید آیت الله دکتر بهشتی منصوب شد و رئیس جمهور با رأی آزاد مردم انتخاب گردید. خلاصه مجلس از مردم، خبرگان از مردم، رئیس جمهور از مردم و ولی فقیه از مردم؛ دنیا را بهت زده کرد، هرجا ایرانی رفت وآمد می کرد سرافرازانه بر خود می بالید ومردم کشورهای دیگر غبطه می خوردند.

بالاخره در سنه 1368هجری شمسی، چهاردهم خرداد روح شریف امام امّت به ملأ اعلی رفت و وصیّتنامه ای پرمحتوا بر جای گذاشت، وهمه مردم را برحفظ این انقلاب توصیه کرد، و تأکید کرد “نگذارید این انقلاب بدست نا اهلان بیافتد”. که از جمله نا اهلان انجمن حجّتیه و افکار آنان بود: “باید ظلم وفساد جامعه رابگیرد تامقدمه ظهور حضرت مهدی علیه السلام فراهم شود.”

امّا بتدریج آن افکار ظهور پیدا کرد و زمزمه بی معنی بودن جمهوری اسلامی ومعنادار بودن حکومت اسلامی ظاهر شد! و با تصویب نظارت استصوابی، از طرفی دست مراجع از امضاء و تأیید نامزدان خبرگان کوتاه و از طرفی افرادی باید انتخاب شوند که همسو با شورای نگهبان باشند، و حقّ انتقاد به امور کلّی نداشته باشند! آری سپاه و بسیج که از دخالت در امور سیاسی ممنوع بودند بعنوان حفظ دستاوردهای انقلاب وارد صحنه شدند. وزارت اطلاعات که مأمور حفظ جان و مال و آبروی افراد بود به جایی رسید که گلوگاه امور را دردست گرفت یعنی صلاحیت افراد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باید تحت نظر او امضاء و تأیید شود. و این اواخر با دردست داشتن اجازه از قاضی مقهور، جان و مال و ناموس و آبروی افراد متهم مورد تعرّض واقع شد. و دادگاه ویژه به همراهی وزارت اطلاعات حوزه های علمیه را تحت نظارت خویش درآورد، و اگر مرجعی انتقاد می کرد مورد هجوم سپاه و بسیج قرار می گرفت.

خلاصه کار بجایی رسید که نزدیکان امام همانند آیت الله هاشمی رفسنجانی به انواع تهمت ها متهم شد. حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با آنهمه محبوبیت مردمی که داشت مبغوض عندهم گردید تا آنجا که در راهپیماییها عکسهای سران آمریکا بهمراهی عکس ایشان و بعضی مراجع و محبوبان امام امّت در تابلوها نمایانده شد.

مدتی بعد نوبت رسید به شخصی که فاقد صفات ریاست جمهوری بود، چهارسال گذشت و کم و بیش خود را از پشت پرده ظاهر کرد تا سال 1388که بامرد صالح و دوستدار امام امّت (رحمه الله) و انقلاب و نظام، با تأیید شورای نگبان یعنی مهندس میرحسین موسوی که بر حسب وظیفه وتکلیف پا به میدان گذاشته بود وارد رقابت انتخاباتی شد. اما مثل اینکه باید کس دیگری یعنی همانکه چهارسال قبل بوده، رئیس جمهور گردد!

خوب روز انتخابات دستگاههای اجرایی چه کردند! افراد و دوستان میرحسین را گرفتند و بازداشت شدند! صندوقها و تعرفه ها نحوه دیگر شد و با عجله شخص مورد نظر را معرفی کردند و در اعتراضات مسالمت آمیز عده ای را بازداشت و زندانی و پس از مدتی میر حسین موسوی و همسرایشان و جناب کروبی را به حصر محکوم کردند، و در بازجویی های زندانیان آنچه از دستشان می آمد انجام دادند و محاکم قضایی هم بحکم آنها حکم کردند! این سه بزرگوار هرچه فریاد زدند ما را علناً محاکمه کنید و بعد رأی دهید، جوابی نشنیدند. با وجودیکه اکثریت مردم به نحوه های مختلف آزادی آنها را خواستار بودند اما خبری نشد و اگر صدایی بلند می شد محکوم و بازداشت و تحت بازجویی قرار می گرفت، و یا حمله به خانه و مسجد و مدرسه علمیه انجام می گرفت.

چهار سال گذشت نتیجه این هشت سال: تاراج اموال مردم، محاصره حوزه و دانشگاه، فرار مغزها از کشور، زدگی جوانان از دین و دیانت، علنی شدن فساد و فحشاء، بی خاصیت شدن مجلس و قوه قضاییه، سرافکندگی ایرانیان در دنیا و قریب الوقوع شدن جنگ جهانی.

و بالاخره در سال 1392 مثل اینکه متوجه شدند که اوضاع به طرز بدی پیش می رود و همه در خطر هستند، تا مقداری قانع شدند که شخص متعادل را در کنار کاندیدای خویش معرفی کنند، که معلوم شد آنها قریب چهارمیلیون و ایشان هیجده میلیون رأی آورده.

خوب! آقایان عزیز آخر خواست ملت را گردن بنهید زندانیان سیاسی را آزاد کنید، میرحسین موسوی وهمسرش و حجت الاسلام والمسلمین کروبی را از حصر رها سازید آخر از چه می ترسید؟! بگذارید تا حدودی تلافی این سالهای گذشته از رکود جبران شود و دل مردم بخصوص جوانان را به خود متمایل کنید وحوزه ودانشگاه را از این خمودی که نتیجه هشت سال گذشته بود رها سازید.

مراجع که غالباً در تهدید از اعتراض بودند واگر انتقاد می کردند بوسیله عده ای خودسر ولی سازماندهی شده و تحت عنوان ولایتمدار، مورد تعرض قرار می گرفتند بگذارید به تکلیف خود عمل کنند. اینقدر دم ازفتنه نزنید، صداوسیما می بایست وابسته به شخص خاص وجناح خاص نباشد. مجلس راکه اکثریت آنها دوست دارند مستقل باشند آزاد بگذارید، زندانها را اسلامی کنید، سپاه وبسیج از سیاست جدا شوند تا بالاخره نسل جدید بفهمد که انقلاب اسلامی چه بوده ولذّت آزادی دین را بچشند. این کارها از هزاران تبلیغات صدا وسیما بهتر است. خلاصه این ضایعات فرهنگی در حوزه ودانشگاه، واقتصادی در همه زمینه ها خصوصا اموال عمومی، ورعب و وحشت که همه حاصل هشت سال گذشته بود واز ناحیه عدم اجتهاد انجام گرفت، اگر اصلاح نشود وضع همان خواهد بود که بود .

سیدعلی محمد دستغیب

1392/11/17


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.