سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری گردهمایی اصلاح طلبان اصفهان؛ انتقاد از صدا و سیما...

برگزاری گردهمایی اصلاح طلبان اصفهان؛ انتقاد از صدا و سیما

چکیده :مبارز و فعال در پیروزی انقلاب اسلامی در اصفهان با انتقاد از صدا وسیما اضافه کرد: متأسفانه در برخی از برنامه‌های صدا و سیما سعی می‌شود برخی از چهره‌های برجسته انقلاب در استان اصفهان کمرنگ جلوه داده شوند و نامی از آنها به میان نیاید. به عنوان نمونه در شبکه اصفهان به مبارزات انقلاب اسلامی و نقش آیت الله خادمی اشاره می‌شود، اما از آیت الله طاهری که برجسته ترین چهره انقلاب در استان اصفهان محسوب می‌شود، نامی نیست که این عمل ناپسندیده یعنی حذف نام افرادی که ارکان انقلاب بودند صحيح نيست، چرا که تاریخ تحریف ناپذیر است....


رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان از برگزاری گردهمایی اصلاح طلبان این استان با هدف هم‌گرایی و هم‌افزایی میان اصلاح طلبان و حمایت از دولت تدبیر و امید خبر داد.

سید علی نکویی عصر روز گذشته (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان استان اصفهان با عنوان “اصلاحات و دهه چهارم جمهوری اسلامی” روز پنجشنبه -17 بهمن ماه- در اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش ویژه این گردهمایی برگزاری سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر از مبارزان این پیروزی است، افزود: مهمترین هدف برگزاری این گردهمایی، هم‌گرایی و هم‌افزایی بین اصلاح طلبان استان اصفهان، هم‌فکری و هم‌اندیشی اصلاح طلبان برای حمایت از دولت تدبیر و امید، هماهنگی بیشتر تشکیلاتی بین احزاب و ادامه راه و روش اصلاحات در دهه چهارم انقلاب اسلامی است.

نکویی ادامه داد: هم فکری درخصوص فعال نمودن بیشتر فعالان سیاسی و اجتماعی در راستای حمایت از تفکر اصلاح طلبی و ایجاد هماهنگی و هم فکری بیشتر بین نسل جدید با پیشکسوتان انقلاب اسلامی از دیگر اهداف برگزاری گردهمایی اصلاح طلبان استان اصفهان است.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: سابقه فعالیت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به 10 سال پیش باز می‌گردد اما متأسفانه در هشت سال گذشته فعالیت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کمی محدود شده بود که مجدداً با تغییر اساسنامه، این شورا به کار خود ادامه داد.

نکویی اضافه کرد: اعتقاد داریم که نزدیکترین گروه‌ها به خط امام همین اصلاح طلبان بوده‌اند و هدف اصلی آن است که از دولت تدبیر و امید حمایت کنیم و بخشی از مطالبات مردم را که هنوز محقق نشده پیگیری کنیم و برای مشکلات پیش روی دولت راهکاری بیندیشیم.

برخی در کار دولت کارشکنی می‌کنند

وی تصریح کرد: متأسفانه افرادی دانسته و ندانسته و شاید هدفمند مشغول به کارشکنی در کار دولت هستند و سعی دارند که دولت در امور خود زمین‌گیر شود به همین دلیل اصلاح طلبان به این نتیجه رسیدند که دور هم جمع شوند و از تجربه‌های بسیار خود برای رفع مشکلات بهره گیرند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان افزود: همانطور که عنوان شد یکی از بخش‌های ویژه این گردهمایی تقدیر از مبارزان پیروزی انقلاب اسلامی است که از جمله این افرادکه متأسفانه هم اکنون در بین ما نیستند، آیت الله سید جلال الدین طاهری است که در این گردهمایی به طور ویژه از مقام شامخ این روحانی مبارز تجلیل خواهد شد.

نکویی تصریح کرد: در حاشیه این گردهمایی سه ساعته، قصد داریم ارتباط معقولی میان نیروهای جوان اصلاح طلب و نیروهای باتجربه جبهه اصلاحات برقرار کنیم تا به تبادل نظر میان یکدیگر بپردازند.

وی افزود: هدف اصلاح‌طلبان پیگیری آرمان‌های امام (ره) است و تا جایی که بتوانیم به مقامات استانی و کشوری نکات لازم را گوشزد می‌کنیم، اما حق انتخاب برعهده خود این افراد است که چه کسانی را برای امور مختلف انتخاب کنند. ما استاندار اصفهان را نماینده دولتی می‌دانیم که پشتیبان آن هستیم.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان یادآور شد همه افراد با هر سلیقه‌ای که دارند می‌توانند با جبهه اصلاحات همکاری کنند و اعتقاد داریم که اگر احزاب و رسانه‌ها در این 10 سال گذشته بیشتر فعال بودند، جلوی بسیاری از فسادها و نارسایی‌ها در کشور گرفته می‌شد و امروز کشور دچار چنین اوضاع بد اقتصادی نبود.

نکویی با بیان اینکه حجت الاسلام یونسی سخنران رسمی این گردهمایی است، خاطرنشان کرد: در گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان استان اصفهان حدود 150 نفر به طور رسمی از احزاب و گروه‌های مختلف دعوت شدند که البته پیش بینی می‌کنیم در کل یک هزار نفر در این گردهمایی شرکت کنند.

انتقاد از صدا و سیما

مبارز و فعال در پیروزی انقلاب اسلامی در اصفهان با انتقاد از صدا وسیما اضافه کرد: متأسفانه در برخی از برنامه‌های صدا و سیما سعی می‌شود برخی از چهره‌های برجسته انقلاب در استان اصفهان کمرنگ جلوه داده شوند و نامی از آنها به میان نیاید. به عنوان نمونه در شبکه اصفهان به مبارزات انقلاب اسلامی و نقش آیت الله خادمی اشاره می‌شود، اما از آیت الله طاهری که برجسته ترین چهره انقلاب در استان اصفهان محسوب می‌شود، نامی نیست که این عمل ناپسندیده یعنی حذف نام افرادی که ارکان انقلاب بودند صحيح نيست، چرا که تاریخ تحریف ناپذیر است.

باید از هشت سال گذشته درس گرفت

همچنین در این نشست خبری محبوبه غضنفرپور، سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: برای شرکت در گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان استان اصفهان هیچ محدودیتی برای حضور افراد وجود ندارد و امیدواریم این گردهمایی هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

وی افزود: لزوم برگزاری این گردهمایی پس از هشت سال که احزاب آن چنان فعال نبودند، واقعاً احساس می‌شد.

وی تصریح کرد: احزاب سیاسی سعادت جامعه را مدنظر دارند و به نوعی چشم و گوش دولت هستند و تنها به صلاح جامعه فکر می‌کنند پس باید جلوی اختلاف عملکردها گرفته شود.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان تصریح کرد: برخی از عملکردها در هشت سال گذشته واقعاً عقلانی نبود به همین منظور باید از تجربیات گذشته درس گرفت و آن فضای سیاه در دولت قبل دیگر نباید مشاهده شود.

غضنفرپور اظهار کرد: حضور مستمر در برنامه‌ها از وظایف جبهه اصلاحات است و در یک کلام همه افراد نسبت به مقدرات جامعه خود وظیفه دارند و اگر حضور مردم در تمام بخش‌های سیاسی احساس شود، مسلماً دولت قدرتمندی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: به صراحت حمایت خود را از شخص رییس جمهور اعلام کرده‌ایم و یکی از اهداف ما در این گردهمایی، اعلام همکاری با دولت تدبیر و امید است.

وی به نقش احزاب سیاسی در پیشبرد امور اشاره و تصریح کرد: همانطور که رییس جمهور اعلام کرده است احزاب باید نقش فعالی در اداره کشور ایفا کنند و از وزیر کشور هم انتظار داریم به احزاب نگاه ویژه‌ای داشته باشد و رحمانی فضلی هم بر این نکته تأکید کرده که احزاب نباید فقط در انتخابات فعال شوند.

به گزارش ایسنا، گردهمایی اصلاح طلبان استان اصفهان رأس ساعت 15 روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در تالار حامی سپاهان شهر اصفهان برگزار می‌شود. در این گردهمایی، اعضاء و هواداران احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان از مناطق و شهرستان‌های مختلف استان حضور خواهند داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.