سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدهادی خامنه ای: سابقون انقلاب مورد بی مهری قرار گرفتند و در حبس خانگی گرفتار هستن...

سیدهادی خامنه ای: سابقون انقلاب مورد بی مهری قرار گرفتند و در حبس خانگی گرفتار هستند

چکیده :حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه ای در ادامه از انقلابیون پیشرو با تعبیر السابقون انقلاب یاد کرد و گفت: در این ایام دهه فجر جا دارد از السابقون انقلاب که بویژه در این سالها اخیر مورد بی مهری قرار گرفتند یاد کنیم آقایان مهندس میرحسین موسوی و مهدی کروبی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد که در حبس خانگی گرفتار هستند و امیدواریم هر چه زودتر از این بلایا خلاصی حاصل نمایند و سلامتی کامل و برخورداری از شرائط عادی زندگی و نیز برخورداری از حقوق اجتماعی و فردی نصیب ایشان بشود ان شاء الله....


در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی اعضای سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام با حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه ای دبیر کل مجمع دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام، سیدهادی خامنه ای شیرین ترین و تلخ ترین خاطره زندگی خود را ورود امام به ایران و نیز فوت امام راحل دانست و یادآور شد: ده روز فاصله ورود امام به ایران تا پیروزی انقلاب یک شگفتی بزرگ در تاریخ ایران بود. برخی از نیروهای ملی به امام در پاریس پیغام می دادند که امنیت لازم برای ورود ایشان به ایران فراهم نیست اما امام تصمیم به بازگشت گرفتند و نشان دادند حتی از خارج کشور اوضاع و احوال را بهتر دستشان بود تا کسانیکه از داخل ایران برای ایشان تحلیل و نظرشان را می فرستادند.

رئیس پژوهشکده تاریخ اسلام در ادامه پیرامون آرمانها و اهداف اولیه انقلاب اسلامی افزود: مثل هر انقلابی آرزو داشتیم که اهداف و ارمانهای اولیه به قوت خودش باقی بماند و ضعف و سستی در پیگیری و تحقق آن آرمانها بوجود نیاد اما امروز متاسفانه روند انقلاب آن طوری که انتظار می رفت نتوانستیم به اهداف انقلاب برسیم. این نگرانی ها را ما از همان اوائل دهه شصت داشتیم و این دغدغه ها را در نطق پیش از دستوری در سال ۶۳ بیان کردم و آن همان تسلط روابط بر ضوابط بود.

وی در ادامه افزود: از همان سالهای ابتدای انقلاب این اشکالات بروز پیدا کرد و تا امروز متراکم شده و تبدیل به یک معضل اساسی شده که البته ریشه در مسائل فرهنگی ما دارد. عناصر و افکار بیگانه از انقلاب وارد عرصه شد و بخشی از اندیشه ها و تفکر ما را در اختیار گرفت که اساسا از ابتدا در اندیشه ناب امام و انقلاب نبود. تفاوت زیادی می بینیم از آنچه نظام و انقلاب امروز تلقی می شود با آنچه در آن سالها مد نظر امام و انقلابیون اصیل و پیشرو بود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه ای در ادامه از انقلابیون پیشرو با تعبیر السابقون انقلاب یاد کرد و گفت: در این ایام دهه فجر جا دارد از السابقون انقلاب که بویژه در این سالها اخیر مورد بی مهری قرار گرفتند یاد کنیم آقایان مهندس میرحسین موسوی و مهدی کروبی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد که در حبس خانگی گرفتار هستند و امیدواریم هر چه زودتر از این بلایا خلاصی حاصل نمایند و سلامتی کامل و برخورداری از شرائط عادی زندگی و نیز برخورداری از حقوق اجتماعی و فردی نصیب ایشان بشود ان شاء الله.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده و گفت: انتخاباتی شکل گرفت و بخشی از نابسامانی های ساختاری حکومت ما به سامان رسید و دولتی سرکار آمده است که دولت تعادل و توازن در اندیشه و عمل و تناسب در ساختار و تناسب در انتخاب نیروهای انسانی است و می توان امیدوار بود که بتدریج مشکلات با این دولت حل بشودو البته انتقاد و راهنمایی عده ای از دلسوزان هم در ادامه راه لازم است.

به گفته ی وی از جمله انتقاداتی که می توان به دولت مطرح کرد این است که دولت باید توسعه متوازن و همه جانبه را مد نظر قرار بدهید و تکیه صرف بر روی حل مشکل دیپلماسی کشور و عبور از بحران هسته ای در عین حال که لازم است اما کافی نیست و تامین کننده ابعاد گوناگون توسعه متوازن و همه جانبه نیست. دولتهای نهم و دهم ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد کردند و تورم و گرانی و وابستگی و بیکاری فزاینده یادگار دولت گذشته است و بازار ما در اختیار چین و ترکیه بود. فقط استان سیستان و بلوچستان در دوره اصلاحات می توانست گندم خاورمیانه را تامین کند اما در پی بی تدبیری های دولت قبلی ما وارد کننده گندم هستیم. همه این معضلات و مشکلات در جای خود باید رسیدگی شود اما نباید در مسائل سیاسی و فرهنگی که ضربات کمتر از عرصه اقتصادی نبود فراموش شود.

وی همچنین گفت: در عرصه سیاسی و فرهنگی و نبود آزادیهای سیاسی و مطبوعاتی و استقرار فضای رعب و اختناق در کشور دولت قبل ضرباتی به مراتب سنگین تر از عرصه اقتصاد به کشور وارد کرد که دولت جدید نباید از آن غافل شود. وقتی رئیس جمهور محترم در اجلاس داووس از دنیا دعوت به سرمایه گذاری اقتصادی در ایران می نماید اما هنوز فضای امنیتی بصورت کامل در کشور برچیده نشده است دنیا نمی تواند به این دعوت رئیس جمهور اعتماد نماید. وقتی مسئله حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد حل نشده و نهادهای نظامی و شبه نظامی فرادستی دارند و خارج از قانون در عرصه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی جولان می دهند نمی توان انتظار داشت سرمایه گذار خارجی سرمایه اش را به کشور بیاورد در نتیجه توسعه متوازن و همه جانبه راه حل برون رفت از مشکلات است و تکیه صرف بر روی حل مشکل هسته ای و نیز تلاش برای کاهش تورم بدون ورود دولت به مسائل و معضلات سیاسی و فرهنگی کارگشا نیست.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو همچنین به آزادی بیان و مطبوعات اشاره کرد و افزود: دولت موظف است بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی و نیز قوانین عادی حق آزادی بیان و نشر را تضمین و نگهبانی نماید و اجازه ندهد این حقوق و آزادیهای اساسی ملت صدمه بخورد و فشار و تهدید و جو سازی تندروها دولت را از وعده هایی که داده و امیدهایی که ایجاد کرده منصرف نکند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.