سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار پدر و مادر محمد متاجی، ارسال کننده پیامک “رفع حصر” به نمایندگان...

احضار پدر و مادر محمد متاجی، ارسال کننده پیامک “رفع حصر” به نمایندگان

چکیده :پدر و مادر محمد متاجی، ارسال کننده پیام کوتاه "رفع حصر" به حداد عادل و برخی از نمایندگان مجلس، به شعبه دوم دادسرای اوین احضار شدند....


پدر و مادر محمد متاجی، ارسال کننده پیام کوتاه “رفع حصر” به حداد عادل و برخی از نمایندگان مجلس، به شعبه دوم دادسرای اوین احضار شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، بدنبال ارسال یک پیام کوتاه در حمایت از رهبران جنبش سبز به حداد عادل، محمد متاجی، ارسال کننده پیام در تاریخ ۳ دی ۹۲ بازداشت و علیرضا خورشیدی بازپرس شعبه دوم دادسرای اوین برای وی قرار بازداشت صادر کرد و متاجی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

علی رغم نظر اولیه بازپرس خورشیدی مبنی بر آزاد کردن محمد متاجی با قرار کفالت نه تنها وی آزاد نشد، بلکه مادر وی نیز روز سه شنبه ۲۴ دی ماه به دادسرا احضار و مورد بازجوئی قرار گرفته و بازپرس خورشیدی در ابتدا قصد بازداشت وی را داشته که نهایتا با قرار کفالت آزاد شده است.

همچنین بازپرس خورشیدی روز چهارشنبه ۲۵ دی پدر محمد متاجی را نیز احضار و تهدید کرده که وی را بازداشت خواهد کرد.

نگرانی ها حاکی از آن است که بازپرس خورشیدی نیز همچون بسیاری از قضات دیگر تحت امر دستگاه های اطلاعاتی کار کند که نتیجه یک پیام کوتاه در مورد رفع حصر رهبران جنبش سبز، بازداشت ارسال کننده پیام و تشکیل پرونده قضائی برای پدر و مادر وی بوده است.

پیش از این کلمه خبر داده بود که ارسال پیامک درخواست رفع حصر به عده‌ای از نمایندگان از جمله غلامعلی حدادعادل، بازداشت یکی از شهروندان را به اتهام تبلیغ علیه نظام در پی داشت.

اینکه درخواست مطالبه شهروندان از وکلای مجلس، هرچند جسورانه با چنین واکنش قهری حکومت مواجه می‌شود، نشان از میزان اعتقاد برخی از نمایندگان به پیگیری خواسته‌های وکلای خود و همدستی آن‌ها با نیروهای امنیتی برای پرونده سازی علیه شهروندان دارد. ضمن آنکه این رفتار، میزان تحمل حکومت را در قبال انتقاد شهروندان به عینه در منظر قضاوت ناظران و افکار عمومی قرار می دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.