سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسن روحانی: نباید بگذاریم فضای جامعه امنیتی شود...

حسن روحانی: نباید بگذاریم فضای جامعه امنیتی شود

چکیده : رییس‌جمهور تاكید كرد: دولت از نقد نمی‌هراسد بلکه از آن استقبال می کند، وزرا ء باید در برنامه های استانی خود برنامه کلی دولت را مد‌نظر قرار...


رئیس جمهور با تاکید بر این که انتقاد به نفع ماست، گفت: باید اجازه دهیم جامعه باز و آزاد باشد، نباید بگذاریم فضای جامعه امنیتی شود فضای جامعه ما باید فضای فرهنگی سیاسی و اقتصادی باشد.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی در دیدار با استانداران، با بیان مطلب فوق افزود: روحانی با اشاره به تدوین اولیه منشور اولیه حقوق شهروندی گفت: من از استقبال گسترده مردم نسبت به این پیش‌نویس متعجب شدم و این نشان می دهد که مردم می‌خواهند حقوق شهروندی تحقق پیدا کند که این همان اجرای اصل سوم قا‌نون اساسی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رئیس‌جمهور با تاکید بر این اولین قدم عدالت اجتماعی ایجاد فرصت برابر برای همه مردم است،گفت: ‌برای مثال زنان ما باید این باور قلبی را داشته باشندکه جنسیت معیاری برای امتیاز فردی نیست و بارها توصیه کردم در شرایط مساوی انتخاب مدیران با اولویت خانم ها باشند و این به خاطر بی ‌عدالتی است که در سالهای گذشته وجود داشته و باید بتوانیم قدم به قدم آن را جبران کنیم.

وی ادامه داد: استانداران باید با نگاهی توسعه‌‌نگر توام با در نظر گرفتن عدالت جغرافیایی و امتیازات بر مبنای آمایش سرزمینی فعالیت کنند.

رییس‌جمهور تاكید كرد: دولت از نقد نمی‌هراسد بلکه از آن استقبال می کند، وزرا ء باید در برنامه های استانی خود برنامه کلی دولت را مد‌نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: معیار استانداران در انتخاب همکاران خود باید شایسته سالاری و بدون توجه به جناح الف یا ب باشد. باید افرادی انتخاب شوند که به نظام، ولایت فقیه، اعتدال اعتقاد دارند و باید افراد افراط گرا از هر جناحی برگزیده نشود و اگر ما نتوانیم با هم کار کنیم چه طور می‌توانیم ادعا کنیم که تفکر و سیاست ما باید الگوی جهان باشد.

مردم از افراط خسته شده‌اند

رئیس‌جمهور با تاکید بر این که مردم از افراط خسته شده‌اند،گفت: مردم خدمتگزاری می‌خواهند که معضلات آنها را حل کند، اگر دولت در این شرایط سبد کالا به مردم می‌دهد به خاطر وجود مشکلات است و در این مسیر آن بخش آسیب پذیرتر جامعه ‌مد نظر ما بوده است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: استانداران باید امور را به مردم واگذار کند و به ویژه در مسائل اجتماعی و سیاست های داخلی باید مواردی که امکان دارد به مردم واگذار کنیم. مثلا ً در بحث امنیت مردم بهتر از هر‌کسی می توانند امنیت را برقرار کنند، البته دستگاههای مربوط نیز کار خود را می کنند.

روحانی تاکید کرد: دولت در پی تقویت احزاب قانونی است و بنا دارد در چارچوب مقررات حامی و تسهیل کننده فعالیت های آنها باشد.

وی با اشاره به معظل دریاچه ارومیه گفت: اگر نتوانیم اقدامی برای نجات دریاچه ارومیه انجام دهیم، میلیونها تن از مردم آن منطقه مجبور به ترک محل زندگی خود خواهند شد و هیچ خطری با این برابری نمی‌کند. لذا کارگروه ویژه این موضوع تشکیل شده است.

وی با اشاره به قانون هد فمندی یارنه‌ها نیز گفت: یارانه برای اقشار آسیب پذیر است، ولی شناسایی دهک‌های مختلف جامعه کاری سخت است و یارانه باید از منابع مصوب قا‌نونی یعنی قیمت حاملهای انرژی تامین شود.

یارانه نقدی قطع نخواهد شد

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: یارانه نقدی قطع نخواهد شد، اما این که به چه شکلی ادامه خواهد یافت، مبحث دیگر است.

وی معضل سلامت را مسئله دیگر دولت دانست و گفت: هر چند قدم‌هایی مهمی برداشته شده است، اما هنوز کارها بسیاری باقی مانده ولی باید توجه داشت هنوز عمر دولت به 5 ماه نرسیده است.

روحانی تاکید کرد: برای ما سرمایه اجتماعی مهم است و باید قدم به قدم این سرمایه تامین شود. اگر بتوانیم فرهنگ اسلام را در دستور کار قرار دهیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

روحانی در پایان تاکید کرد: شما استانداران باید بار مسائل منطقه ای را به دوش بگیرید و با تعامل سازنده این مشکلات را حل کنید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.