سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه آیت الله دستغیب به میرحسین و رهنورد: خدا را شاکر باشید که به تکلیف خود عمل کردی...

نامه آیت الله دستغیب به میرحسین و رهنورد: خدا را شاکر باشید که به تکلیف خود عمل کردید

چکیده :آنچه مسلم و معلوم است اینکه جنابعالی در صدد اشغال کرسی ریاست جمهوری، نبوده و نمی باشید و تقاضای مردم و حسب تکلیف پا به میدان گذاشتید و در راهپیمایی چند میلیونی بعد از انتخابات و بی اعتنایی به شکایات، که می گفتند رای ما کجاست همراهی کردید، و ابدا نظر شما و دوستانتان در هر مرحله اغتشاش نبوده و نخواهد بود، تنها رساندن صدای مظلومین به مسئولین وقت بود....


آیت الله العظمی سیدعلی محمد دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز در نامه ای خطاب به میرحسین و رهنورد حرکت این دو همراه در حصر جنبش سبز را امر به معروف و نهی از منکر و اقتدا به ائمه اطهار دانست.

به گزارش کلمه،  آیت الله دستغیب در این نامه که برای خانواده نخست وزیر سال های دفاع مقدس ارسال شده، تصریح کرده که میرحسین موسوی نه به دلیل اشغال کرسی ریاست جمهوری بلکه به تقاضای مردم و انجام تکلیف پا به میدان گذاشته و به دنبال رساندن صدای مظلومین به مسئولین وقت بوده است.

در حالی که بسیاری از علما و مراجع با وجود نارضایتی از وضعیت موجود و ظلم های صورت گرفته در جمع های خصوصی منتقدند، اما در برابر ظلم سکوت پیشه کرده اند، این مرجع تقلید مقیم شیراز یکی از علمایی است که در این سال ها با وجود فشارهای فراوان، همواره در کلاس های درس خود و سخنرانی ها رفتارهای حاکمیت را نقد کرده و در امر به معروف و نهی از منکر حاکمان به عنوان تکلیفی شرعی پیشتاز بوده است.

متن و تصویر این نامه به گزارش کلمه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت آقای میرحسین موسوی و همسر محترم و دختران ثابت قدم شما سلام علیکم و رحمة الله و برکاتة.

اینجانب تا بحال سعی خود را در توجه دادن مسئولین به حقانیت شما جناب مهندس میرحسین موسوی نموده ام و از این به بعد به مقتضای تکلیف عمل خواهد شد انشا الله تعالی.

آنچه مسلم و معلوم است اینکه جنابعالی در صدد اشغال کرسی ریاست جمهوری، مهما امکن، نبوده و نمی باشید و همانطور که خود بارها گفته و نوشته اید تقاضای مردم و حسب تکلیف پا به میدان گذاشتید و در راهپیمایی چند میلیونی بعد از انتخابات و بی اعتنایی به شکایات، که می گفتند رای ما کجاست همراهی کردید، و ابدا نظر شما و دوستانتان در هر مرحله اغتشاش نبوده و نخواهد بود، تنها رساندن صدای مظلومین به مسئولین وقت بود.

خدا را شاکر باشید که هستید که تکلیف خود را یعنی امر بمعروف و نهی از منکر انجام دادید و در کسب رضای حق تعالی کوشش نمودید که این منش در طول عمر با برکت شما ظاهر شد، و در این راه به جد طاهر و مطهر خود یعنی حضرت موسی بن جعفر (سلام الله و صلوات الله علیه) اقتدا نمودید.

در هر حال زبان حال شما و همسر شما و حجة السلام و المسلمین آقای کروبی و دیگر زندانیان مومن این است: «قُلْ هَلْ تَرَبَّصُونَ بِنَا إِلَّا إِحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ» قلبهای صاف و پاک با شما است و از خداوند قادر متعال رهایی همه شما را خواستاریم.

آمین رب العالمین.

سیدعلی محمد دستغیب

۹۲/۱۰/۱۲


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.