سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه تاجزاده به لاریجانی: موظفید دادگاه اینجانب را علنی و با حضور هیأت منصفه تشکیل ...

نامه تاجزاده به لاریجانی: موظفید دادگاه اینجانب را علنی و با حضور هیأت منصفه تشکیل دهید

چکیده :بر این اساس و صرفنظر از این که جنابعالی درباره این اصل چه نظری دارید، موظفید که دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات اینجانب را علنی و با حضور هیأت منصفه تشکیل دهید. امیدوارم بیش از این قانون اساسی را نقض نفرموده و به روند برگزاری غیرقانونی دادگاه های غیرعلنی و بدون حضور هیأت منصفه در رسیدگی به اتهامات منتقدان خاتمه دهید....


سیدمصطفی تاجزاده در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه خواهان برگزاری دادگاه خود به صورت علنی و با حضور هیات منصفه شد.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی در نامه خود با اشاره به صراحت اصل ۱۶۸ قانون اساسی مبنی بر برگزاری علنی دادگاههای رسیدگی به جرائم سیاسی و امنیتی آورده است: « صرفنظر از این که جنابعالی درباره این اصل چه نظری دارید، موظفید که دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات اینجانب را علنی و با حضور هیأت منصفه تشکیل دهید. امیدوارم بیش از این قانون اساسی را نقض نفرموده و به روند برگزاری غیرقانونی دادگاه های غیرعلنی و بدون حضور هیأت منصفه در رسیدگی به اتهامات منتقدان خاتمه دهید.»

سیدمصطفی تاجزاده که در دادگاههای قبلی حاضر به دفاع از خود نشده بود در هفته های گذشته از مردم و صاحبنظران خواسته بود تا پیشنهادات خود در مورد چگونگی حضور وی در دادگاه ونحوه برخوردش با این پرونده جدید را با وی در میان بگذارند که نظرات مطرح شده حاکی از اجماع عمومی بر انتخاب سومین راه پیشنهادی این زندانی سیاسی مبنی بر مشروط کردن حضور خود در دادگاه به برگزاری علنی دادگاه در حضور هیات منصفه بود.

متن کامل این نامه در پی می آید:

به نام خدا

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام

به اطلاع می رساند که معاونت اطلاعات سپاه پاسداران پرونده جدیدی البته با مضامین تکراری علیه این جانب تهیه و برای صدور حکم محکومیت تسلیم قوه قضائیه کرده است.

مستحضرید که اصل ۱۶۸ قانونی اساسی صراحت دارد که « رسيدگي به جرائم سياسي و مطبوعاتي علني است و با حضور هيات منصفه در محاكم دادگستري صورت مي گيرد. نحوه انتخاب ، شرايط ، اختيارات هيات منصفه و تعريف جرم سياسي را قانون بر اساس موازين اسلامي معين مي كند. »

بر این اساس و صرفنظر از این که جنابعالی درباره این اصل چه نظری دارید، موظفید که دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات اینجانب را علنی و با حضور هیأت منصفه تشکیل دهید. امیدوارم بیش از این قانون اساسی را نقض نفرموده و به روند برگزاری غیرقانونی دادگاه های غیرعلنی و بدون حضور هیأت منصفه در رسیدگی به اتهامات منتقدان خاتمه دهید.

با احترام

سیدمصطفی تاجزاده

انفرادی اوین

۱۳/۱۰/۱۳۹۲


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.