سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه خانواده زندانیان سیاسی به مطهری: امیدواریم خفته گان مدعی نمایندگی مردم در عدا...

نامه خانواده زندانیان سیاسی به مطهری: امیدواریم خفته گان مدعی نمایندگی مردم در عدالت گرایی به شما تأسی کنند

چکیده :ما و همه مردم فهیم و آگاه ایران طی این سال ها رفتار و گفتار تک تک نمایندگانی را که در غیبت اصلاح طلبان از رقابت های انتخاباتی، امکان راه یافتن به خانه ملت را یافته بودند، رصد کردیم و نماینده واقعی مردم بودن را تنها در رفتار و گفتار شما و تعداد اندکی که در جریان رأی اعتماد به دولت تدبیر و امید عاقبت خودی نشان دادند، یافتیم....


کلمه- گروه خبر: جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با انتشار نامه ای سرگشاده به علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از عدالت طلبی و شجاعت او تشکر کرده اند. با وجود آنکه در این دوره از مجلس، نمایندگان اکثرا دستچین شده و در واقع وکیل الدوله هستند، علی مطهری بر خلاف این جریان غالب، بار ها در نطق های علنی مجلس از حقوق زندانیان سیاسی و رهبران در حصر جنبش سبز دفاع کرده است. او چند روز پیش در نطق علنی خود گفت: احکام سختگیرانه زندانیان سیاسی سال ۸۸ نیز مطلب دیگری است که قوه قضائیه باید پاسخگو باشد. آیا این احکام توسط قضات عادل و مستقل صادر شده است یا قضاتی که تحت فرمان بازجو‌ها و عناصر اطلاعاتی بوده‌اند. بسیاری از این احکام در دوره مدیریت قبلی قوه قضائیه و در فضای احساسی سال ۸۸ صادر شده است، لذا نیاز به باز بینی دارد. رئیس قوه قضائیه پاسخ دهد که مثلا جرم آقایان مصطفی تاجزاده و بهزاد نبوی غیر از انتقاد به نظام چه بوده است؟

متن کامل نامه خانواده های زندانیان سیاسی به علی مطهری در ادامه منتشر می شود.

 

به نام خدا

جناب آقای دکتر علی مطهری

نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی

با سلام و تسلیت ایام عزای پیامبر رحمة للعالمین و حسن بن علی (ع) و رضای آل محمد(ص)

چهار سال و هشت ماه از انتخابات 88 می گذرد. یعنی روزی که بار دیگر وفاداری مردم به نظام جمهوری اسلامی با حضور بر سر صندوق های رأی نشان داده شد اما به جای قدرشناسی، تنها به دلیل اعتراضی که می توانست به رسمیت شناخته شود و پاسخی مناسب به آن داده شود، رودررویی و مقابله با آنان صورت گرفت. از فردای این روز هجوم های وحشیانه در نیمه های شب به خانه های فعالان ستادهای انتخاباتی و فعالان جامعه مدنی و احزاب، نشان از آن داشت که حاکمیت بنای سرکوب هرنوع ندای مخالف و هر گونه اعتراضی را به منظور یک دست کردن کامل و تک صدایی کردن جامعه، دارد. زن و مرد و پیر و جوان به زندان های رسمی و غیررسمی و غیراستاندارد افکنده شدند و روند بازداشت ها با احکام جمعی و بعضا با تاریخ چند روز قبل از انتخابات که توسط دادستان معزول و اول متهم کهریزک امضا شده بود، تنها به روزهای اولیه پس از انتخابات ختم نشد. اگر قرار باشد شرح دردهای جگرخراش ناشی از مظالم عمیق و گسترده نهادهای امنیتی و قضائی را برای شما بدهیم بی شک مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد شد و البته این دردنامه ها مکرر نگاشته و در اختیار نهادهای مربوطه قرار گرفته است و در صورت نیاز حضرت عالی به مستندات مجددا نگارش و ارسال خواهد شد. گناه های کبیره ای که دراین سال های هراس انگیز و سیاه صورت گرفت تنها در بارگاه ایزد منان قابل شماره است چرا که چشم و گوش ما بی شک در احصای آن ها و بیانشان دچار سهو و خطا خواهد شد. اما از آن جا که عالم محضر خداست آن چه کارگزاران او ثبت و ضبط کرده اند جمله قابل اعتنا و استناد است.

جناب آقای مطهری

طی این سال ها ما خانواده های زندانیان سیاسی مکرر نزد مسئولین و دست اندرکاران امر قضا و غیر آن رفتیم و از دردهایمان گفتیم و شِکوه و ناله کردیم که در این نظام اسلامی اهل کتاب و حتی خارج شدگان از دین باید مصون از بی عدالتی باشند چه رسد به مسلمانان و شیعیان علی (ع) اما دریغ از خوی و مرام و رفتار مسلمانی! و مکرر فریاد سر دادیم که وااسلاما واقانونا واعدالتا اما دریغ از شنوایی گوش ها!

طی این سال ها ما خانواده های زندانیان سیاسی بارها از رئیس محترم مجلس که دست بر قضا با خاندان مکرم مطهری نسبت خویشاوندی دارد درخواست ملاقات کردیم تا شرح درد و هجران را برایشان بازگو کنیم، باشد که شاهد بازگشت مجلس و نمایندگان آن به جایگاه واقعی آن که همانا استیفا کننده حقوق ملت است، باشیم اما دست آخر از ما خواستند نماینده ایشان را ببینیم و ما باز هم به اقلیتی از نمایندگان پناهنده شدیم که از مصائب ما مطلع بودند و تنها ابراز هم دردی کردند واز شر ظالم به خدا پناه بردند و ما را به صبر و انتظار دعوت کردند!

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی

طی سال های اخیر برخی اقدامات حضرتعالی از جمله پی گیری حادثه قتل مظلومانه ستار بهشتی توسط پلیس فتا و پیش از آن صراحت لهجه تان در نقد دولت پیشین که از حمایت همه جانبه و تمام و کمال جناح اقتدارگرا و مصونیت کامل برخوردار بود و پس از واقعه شوم و نکبت بار روز عید غدیر در هتک حرمت خانواده معزّز موسوی و رهنورد طی دیدار ایشان، مذمّت این رفتار غیرانسانی و شنیع و دلجویی از فرزندان این زوج گرانقدر محصور موجب تشفی خاطر مکدّر خانواده بزرگ زندانیان سیاسی و عموم ملت شد. این همه در حالی بود که دیگر نمایندگان مجلس یا تمام قد درخدمت پوشاندن اعمال قبیح دولت و دستگاه های امنیتی و قضائی بودند و یا مهر سکوت بر لب زده تماشاگر صحنه نابرابری بودند که پیش روی نسل حاضر آراسته شده بود. و همین بزرگ منشی ها و مظلوم پروری ها بود که دستگاه امنیتی را نسبت به شخص شما بیش از همیشه حساس کرد تا آن جا که با همان رویه رایج خود یعنی تلاش برای پرونده سازی منتقدین اقدام به عمل غیرقانونی نصب دستگاه شنود در دفتر کارتان کردند. یعنی عمل قبیحی که به بهانه واهی اقدام علیه امنیت ملی مرتکب شده و می شوند با همان برچسبی که به طور فراگیر به کلیه بازداشت شدگان پس از انتخابات 88 و به هر نوع اقدام اعتراضی چسباندند و به خود اجازه دادند که به اندرونی خانه ها و محل کار منتقدان خود سرک بکشند و نگاه نامحرم خود را به حریم خصوصی شهروندان بیفکنند. ما جزای این همه کژی و نامردمی را برای مرتکبین آن هم چنان انتظار می کشیم و ایستادگی شجاعانه شما در برابر این انحرافات و اقدامات سوء را از این جهت تحسین می کنیم که با پی گیری های منجر به نتیجه ثابت کردید قصه پردازی های اصحاب کیهان و رسانه ضرغامی و تندروانی که آتش تهیه اقتدارگرایی و خشونت ورزی را در ایران عزیز مهیا نمودند مبنی بر وقوع انقلاب مخملی، تنها چند صباحی مردم حیران از رفتار سبعانه در خیابان ها را سرگرم نمود و پس از آن خود قصه پردازان و تیم های بازجویی خصوصا بازجویان سپاه آن را با کودتای مخملی تعویض و سرانجام به دست فراموشی سپردند.

جناب آقای دکتر مطهری

ما و همه مردم فهیم و آگاه ایران طی این سال ها رفتار و گفتار تک تک نمایندگانی را که در غیبت اصلاح طلبان از رقابت های انتخاباتی، امکان راه یافتن به خانه ملت را یافته بودند، رصد کردیم و نماینده واقعی مردم بودن را تنها در رفتار و گفتار شما و تعداد اندکی که در جریان رأی اعتماد به دولت تدبیر و امید عاقبت خودی نشان دادند، یافتیم و این روزها که صدای رسای شما فرزند رشید و سلف صالح استاد شهید مرتضی مطهری احیاگر آرمان های آن مرحوم شده است و گویی درس گفتارهای ایشان را بار دیگر به گوش ما می رساند، لبخند رضایت بر لبان ما نقش بسته است با وجود این که می دانیم اقتدارگرایان تمامی تلاششان را برای ساکت کردن شما به کار خواهند بست اما در عین حال اطمینان داریم که دو سلاح تهدید و تطمیع که در مورد بسیاری از انسان ها کارساز است در مورد شما نیز چون رهبران بزرگوار جنبش سبز آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد و عزیزان دربندما حربه ای نخ نما و بی اثر است. لبخند رضایت ما از این روست که اقتدارگرایان خشونت ورز با رفتار خود ثابت می کنند که جرم واقعی زندانیان سیاسی پس از انتخابات 88 تنها و تنها نقد است. همان نقدی که پس از نزدیک به 5 سال که از آن سال کودتایی می گذرد هنوز سرنوشت محتوم احضار و بازداشت و محاکمه و صدور احکام ظالمانه را برای ناقدان قانونی رقم می زند.

برادر عزیز و عدالت طلب

نیک می دانید که طی این سال ها همه تریبون های داخلی و دست گاه های تبلیغی فراگیر حکومتی در اختیار اقتدارگرایان بوده و با تمام قوا سعی در خفه کردن صدای زندانیان سیاسی و خانواده هایشان و نیز وارونه جلوه دادن حقایق داشته اند و در عین حال هرگونه اطلاع رسانی و به ویژه مصاحبه با رسانه های خارجی را جرم دانسته و عده زیادی را با اتهام واهی تبلیغ علیه نظام روانه زندان ها کرده اند. اینک که شما برای خود رسالتی جدید مبنی بر صدای مظلوم بودن قائل شده اید تنها مواردی اندک از خیل مظالمی که بر عزیزان ما رفته است به یادتان می آوریم:

صدور احکام بازداشت فله ای و گروهی، یورش وحشیانه به خانه ها و محل کارها و ضبط اموال خصوصی ، بازداشت های طولانی مدت بدون محاکمه، انفرادی های طولانی در شرایط بسیار سخت و غیرقابل تحمل همراه با بازجویی ها خشن و آزارنده، شکنجه های جسمی و روحی (سپید) که زندانیان سیاسی طی نامه ای به قوه قضائیه از آن ها شکایت کردند و به جای رسیدگی به شکایتشان توسط به اصطلاح ضابطین قضائی در اطلاعات و سپاه برایشان پرونده جدیدی باز شد! حصر طولانی مدت در زندان و بیمارستان. محروم کردن از انواع ملاقات ها، قطع تلفن ها و عدم امکان تماس تلفنی در طول هفته، زندان در تبعید که بعضا بدون حکم قضائی اجرا می شود و بیش از زندانی خانواده او مجازات می شوند (حادثه هولناک اخیر که منجر به کشته شدن مادر و همسر آقای پیمان عارفی زندانی تبعید به مسجد سلیمان پس از بازگشت از ملاقات عزیزشان شد، مؤید این امر است) محرومیت از مرخصی، محرومیت از شغل که در موارد زیادی موجب مشکلات عدیده برای خانواده ها شده و از آن غیرانسانی تر تهدید و آزار کسانی که برحسب وظیفه انسانی و شرعی به رسیدگی به معیشت و وضعیت خانواده های زندانیان سیاسی می پردازند، ایجاد مزاحمت بازجوها برای خانواده های زندانیان سیاسی و نیز ایجاد مشکلاتی مانند احضارهای مکرر غیررسمی و غیرقانونی، محرومیت از کار، تحصیل، خروج از کشور حتی برای بستگان درجه دوم و سوم. حال به این مصائب مشکلات داخل زندان را اضافه کنید: از قرار دادن نفوذی های اطلاعاتی در داخل بند زندانیان سیاسی برای ایجاد تفرقه و درگیری داخل بند که نمونه اخیر آن منجر به انفرادی تنبیهی چهار زندانی بی گناه و مظلوم بند 350 شد تا قرار گرفتن زندانی تبعید شده در میان زندانیان عادی و بعضا خطرناک و نیز محرومیت از امکانات اولیه و عدم برخورداری از فضای فیزیکی و بهداشت مناسب، امکانات کافی و تخصصی پزشکی و درمانی، آب و غذای مناسب (برای نمونه نداشتن میوه برای ماه های متوالی) و از همه این ها مهم تر رفتار مناسب و در شأن زندانی سیاسی توسط زندان بان ها خصوصا در شهرستان ها و رفتا رنامناسب مأموران زندان به ویژه هنگام انتقال زندانیان سیاسی به بیمارستان و مراکز درمانی و …

نماینده شجاع مجلس شورای اسلامی

آن چه ذکر شد برای آنان که می خوانند و می شنوند هرگز قابل درک نیست و باید خود دید و چشید آن چه را که شنیده می شود. عمق دردی که ما خانواده های زندانیان سیاسی و عزیزان دربندمان طی این سال ها کشیده ایم و وسعت رنجی که برده ایم آن چنان است که ذکر حتی گوشه ای از آن در مانند این نامه ها میسر نیست و تنها خدا می داند آن چه بر ما رفت. و تنها اوست حسابرس منتقم و یاور مظلومان. با این همه بار دیگر از شما که برحسب وظیفه نمایندگی و پیش از آن برحسب وظیفه انسانی و شرعی تان در صحن علنی مجلس و از تریبون خانه ملت یادی از عزیزان درحصر و بندمان کردید و قوه قضائیه را به انجام وظیفه خود که همانا داد مظلوم ستاندن و اجرای عدالت است، فراخواندید، سپاسگزاریم و امیدواریم خفته گان مدعی نمایندگی مردم نیز از خواب گران بیدار شده در این نهضت عدالت گرایی به شما تأسی کنند.

 

جزاکم الله خیرا

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

12/10/1392


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.