سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قدردانی خواهر باکری ها از مطهری: حق خواهی برادران شهیدم را از زبان شما شنیدم...

قدردانی خواهر باکری ها از مطهری: حق خواهی برادران شهیدم را از زبان شما شنیدم

چکیده : و شما به حق نماینده ی واقعی مردم هستید . و بنده به عنوان خواهر سه شهید حمایت خود را از مواضع شما اعلام می کنم . روح پدر شهیدتان و برادران شهیدم پشتیبان شما باشد....


در پی نطق علی مطهری در مجلس شورای اسلامی، خواهر شهیدان باکری در نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از پیام حق گویی فرزند شهید مطهری اعلام کرد که در حقیقت، این کلمات حق خواهی شهیدان باکری بوده است که از زبان علی مطهری شنیده شد. پیامی که این شهیدان والامقام جان خود را در راه آن و برقراری حکومت عدل علی فدا کردند.

به گزارش چمران نیوز، متن کامل این نامه در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر عزیز جناب اقای دکتر علی مطهری

بدین وسیله تشکر و قدردانی خود را از جنابعالی اعلام می کنم . بعد از مدتها کلمات حق خواهی برادران شهیدم علی و مهدی و حمید باکری را از زبان شما شنیدم. آنها جانشان را برای برقراری حکومت عدل علی تقدیم کردند . بنده امروز با شنیدن فرمایشات شما امیدوار شدم خون برادرانم در جامعه جاری است . و شما به حق نماینده ی واقعی مردم هستید . و بنده به عنوان خواهر سه شهید حمایت خود را از مواضع شما اعلام می کنم . روح پدر شهیدتان و برادران شهیدم پشتیبان شما باشد.

زهرا باکری 11 دی 92

علی مطهری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس روز یکشنبه در نطق پیش از دستور خود گفت: حصر خانگی طولانی مدت بدون محاکمه توجیه قانونی و شرعی ندارد.

وی همچنین در بخشی از نطق خود با اشاره به احکام ناعادلانه ی صادر شده در این سال ها تصریح کرد: احکام سختگیرانه زندانیان سیاسی سال ۸۸ نیز مطلب دیگری است که قوه قضائیه باید پاسخگو باشد. آیا این احکام توسط قضات عادل و مستقل صادر شده است یا قضاتی که تحت فرمان بازجو‌ها و عناصر اطلاعاتی بوده‌اند. بسیاری از این احکام در دوره مدیریت قبلی قوه قضائیه و در فضای احساسی سال ۸۸ صادر شده است، لذا نیاز به باز بینی دارد. رئیس قوه قضائیه پاسخ دهد که مثلا جرم آقایان مصطفی تاجزاده و بهزاد نبوی غیر از انتقاد به نظام چه بوده است؟

وی با بیان اینکه جای تاسف است که پس از گذشت 4 سال از آن ماجرا هنوز مسئله فتنه حل نشده و ورد زبان ها است، افزود: بهتر است رئیس قوه قضائیه به جای شعار دادن در مورد فتنه به حل آن بپردازد و حل آن مستلزم وجود یک قوه قضائیه مستقل است، نه قوه ای که از این نهاد و آن دفتر و از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی تاثیر بپذیرد. قوه قضائیه مستقل قوه ای است که همه مقامات کشور را در موارد لازم به دادگاه بکشاند و حکم عادلانه صادر کند. این در حالی است که قوه قضائیه ما به عنوان مثال پس از گذشت 4 سال هنوز نتوانسته تکلیف معاون اول رئیس جمهور سابق را در پرونده بیمه ایران مشخص کند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.