سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رییس دیوان عدالت: یکی از مصیبت های دولت گذشته، دروغگویی به مردم بود...
» رییس دولت سابق قانون را علنا زیرپا می گذاشت

رییس دیوان عدالت: یکی از مصیبت های دولت گذشته، دروغگویی به مردم بود

چکیده :وقتی مردم می بینند عالی ترین مقام اجرایی کشور، قانون گریز و قانون ستیز است دیگر به چه کسی می توانند اعتماد کنند. این فرد، یک آدم متخلف و مجرم را سرکار می گذارد وقتی دیوان به او می گوید حکم ابطال می شود قبول نمی...


کلمه – گروه خبر: رییس دیوان عدالت اداری کشور با بیان اینکه یکی از مصیبت های دولت گذشته، دروغگویی به مردم بود، گفت: رییس جمهور سابق، قانون را علنا زیرپا می گذاشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در اولین نشست با نمایندگان دفاتر دیوان عدالت اداری در استان ها افزود: وقتی مردم می بینند عالی ترین مقام اجرایی کشور، قانون گریز و قانون ستیز است دیگر به چه کسی می توانند اعتماد کنند.

وی اظهار داشت: این فرد، یک آدم متخلف و مجرم را سرکار می گذارد وقتی دیوان به او می گوید حکم ابطال می شود قبول نمی کند.

منتظری افزود: اگر خیلی بخواهد به دستگاه قضا احترام بگذارد قانون را دور می زند. آرام آرام، تعفن این کار دارد بلند می شود.

این مقام قضائی احتمالا مطلع است که بسیاری از افراد به دلیل گفتن همین نظرات از جانب همکاران وی در دستگاه قضائی به زندان محکوم شدند و تحت شکنجه های مختلف روانی و گاه فیزیکی قرار گرفتند.

رییس دیوان عدالت اداری کشور با بیان اینکه اگر در کشوری، حکم صادره از دادگاه محترم شمرده نشود سنگ روی سنگ نمی ماند، گفت: در اینصورت هرکسی به خودش اجازه انجام هرکاری را می دهد

این مقام قضایی با اشاره به فساد مالی اخیر ترکیه و استعفای چند وزیر این کشور گفت: این وزرای مستعفی در استعفا نامه شان به صراحت اعلام کرده اند استعفا می دهم تا مقامات قضایی و امنیتی برای تحقیقاتشان مانعی سر راه نداشته باشند.

وی ادامه داد: در حالیکه در کشور ما می آییم از یک آدم فاسدی که پرونده و محکومیت دارد دفاع می کنیم و بر سر پست ماندن وی اصرار می کنیم که این امر با آموزه های دینی ما اصلا سازگار نیست.

به گفته وی یکی از تفاوت های دیوان عدالت اداری با سایر دستگاه قضایی در این است که در دستگاه های دیگر مراجعات مردمی است اما در دیوان عدالت اداری همیشه یک طرف دعوا مردم و طرف دیگر دولت است.

رییس دیوان عدالت اداری افزود : متاسفانه بعضی آقایان گفتند با داس نیامده ایم ولی عملا مشاهده می شود نیروها را درو کردند.

منتظری یادآور شد: دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به شکایات مردم از دستگاه های اجرایی و دولت است و دولت هم در دیوان عدالت اداری هیچ نفوذی ندارد، اگر دیوان تحت نفوذ دولت بود شاید سفارش، توصیه و مسائلی از این قبیل در رسیدگی به شکایات مردم تاثیرمی گذاشت.

وی ادامه داد: با این حال دیوان عدالت اداری خودش را از دولت جدا نمی داند زیرا ما یک مجموعه در درون نظام هستیم اما اگر کلید عزل و نصب بنده به عنوان رییس دیوان عدالت اداری در دست رییس جمهوری یا یک وزیر بود، خواه یا ناخواه تاثیرپذیر بودم.

وی پایبند نبودن به عهد و پیمان را یکی از آسیب های فرهنگ اداری دانست و گفت :در کشور ما که یک کشور اسلامی هم هست متاسفانه کارکنان از ساعت کاری شان می زنند درحالی که غرب یا کشورهایی مانند ژاپن که اصلا خدا را هم شاید قبول نداشته باشند، منظم و متعهد به عهدشان هستند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.