سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه مهدی خزعلی به رهبری: چرا نرمش قهرمانانه را از دوستان انقلاب دریغ می کنید...
» مطمئن باشید با آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر احترام شما بیشتر می شود

نامه مهدی خزعلی به رهبری: چرا نرمش قهرمانانه را از دوستان انقلاب دریغ می کنید

چکیده :مهدی خزعلی، در نامه ای خطاب به رهبری نوشته است: بیایید با همتی مضاعف، روزهای حبس و حصر این عزیزان را سابقه جبهه محسوب کرده و روزهای انفرادی را با ضریب ده لحاظ فرمایید، بیایید با جبران خسارات زندانیان سیاسی، برگی زرین بر کارنامه خویش نهاده تا همدلی را در ایران عزیز از سر گیریم. ما نیز پیمان می سپاریم که حرمت شما را حفظ و تحت رهبری حضرتعالی به آبادی ایران اسلامی بپردازیم....


مهدی خزعلی، در نامه ای خطاب به رهبری نوشته است: بیایید با همتی مضاعف، روزهای حبس و حصر این عزیزان را سابقه جبهه محسوب کرده و روزهای انفرادی را با ضریب ده لحاظ فرمایید، بیایید با جبران خسارات زندانیان سیاسی، برگی زرین بر کارنامه خویش نهاده تا همدلی را در ایران عزیز از سر گیریم. ما نیز پیمان می سپاریم که حرمت شما را حفظ و تحت رهبری حضرتعالی به آبادی ایران اسلامی بپردازیم.

به گزارش کلمه، وی با اشاره به فرمایش امیرمومنان که “اگر در اقصی نقاط بلاد اسلامی کارگزاری ظلم کند، منِ امام المسلمین مسئول آن خواهم بود” تصریح کرده که همه دین گریزی و دین ستیزی جوان امروز را به پای شما می گذارند و آبرویی برای اسلام نمانده است.

این زندانی سابق سیاسی در نامه ی خود با اشاره به نامه های گذشته اش در نقد احمدی نژاد و مرتضوی نوشته است: امروز می گویم، به حبس و حصر پایان دهید و با مردم مهربان باشید، دولت جدید فرصتی است برای خروج از بن بست! شما که در برابر بیگانگان تن به نرمش قهرمانانه دادید، چرا این نرمش را از دوستان انقلاب دریغ می فرمایید؟

متن کامل این نامه که در وب سایت شخصی مهدی خزعلی منتشر شده به شرح زیر است:

مقام محترم رهبری جناب آقای خامنه ای

سلام نمی گویم، چرا که جواب سلامم را در گذشته نداده اید، نمی خواهم با مستحبی شما را به وادی ترک واجب بیاندازم، که سلام مستحب و جوابش واجب است، سلام نخست مرا با داغ و درفش پاسخ دادند و با دست شکسته، پای زخمی و دهان پرخون به دخمه سلول انفرادی ام فکندند!

بارها و بارها مرگ را در شکنجه گاه به چشم دیدم و دل از کینه تهی کرده و ماندم؟

باور کنید مردم به رشد و بالندگی رسیده و با نخستین گام مثبت، همه گناهان را می بخشند و به انتقام نمی اندیشند، فرصت را از دست ندهید!

برای بدنام کردن اعتراضات آرام مردمی، انگ سلطنت طلب و مجاهد خلق بر آنها زدند و کسانی را که هیچ پایگاهی در ایران نداشتند، زنده کردند، مجاهدین خلق در مرصاد به آخر خط رسیده و تمام شدند، نیروهای نابخرد آنها را زنده کردند، صدا و سیمای دروغ پرداز برای تخریب جنبش سبز، مجاهدین خلق و سلطنت طلب ها را مطرح و با برنامه شاخص، چهره امام را مخدوش نمود!

امروز، همسرو مادرِ جوانی – که به اتهام واهی انجمن موهوم پادشاهی – به زندان مسجد سلیمان تبعید شده بود، در مسیر ملاقات عزیزشان جان باختند، کسی نیست به اینها بگوید: می خواهید آن جوان را مجازات کنید، همسر و مادر پیرش چه گناهی کرده بودند که هر هفته باید راه تهران تا مسجد سلیمان را برای ملاقات عزیزشان بپیمایند و خطرات را به جان بخرند؟

خون این بی گناهان را چه کسی پاسخ می دهد؟

این زندان در تبعید با کدام قانون مطابقت دارد، با کدام حقوق بشر سازگار است، با کدام دین همخوانی دارد، امیر المومنین علی علیه السلام می فرماید:” اگر در اقصی نقاط بلاد اسلامی کارگزاری ظلم کند، منِ امام المسلمین مسئول آن خواهم بود” لذا بی پرده می گویم:”جناب آقای خامنه ای ،همه دین گریزی و دین ستیزی جوان امروز را به پای شما می گذارند، آبرویی برای اسلام نمانده است! امام زمان- ارواحنا الفداه – از همیشه تاریخ مظلوم تر است، امروز مظلومیت فاطمه زهرا – سلام الله علیها – را از همیشه بیشتر حس می کنیم، و مظلوم تر از همه پیامبر رحمت و علی مرتضی – صلوات الله و سلامه علیهما – هستند که برای توجیه خشونت هایمان، هر خشونت و ترور را به پای آن بزرگان می نویسیم.

مرجعیت شیعه آزرده است، روحانیت همراه نیست، علما درد دلشان را با ما می گویند، طلبه جوان سرشار از خشم است و همه از ترس داغ و درفش لب فرو بسته اند، می دانند هر که بنویسد یا لب بگشاید، سرش بر دار کنند، و من سر بدارم….! می خواهم با اهدای خون خویش، راه برادر شهیدم را – که مبارزه با ظلم و ستم و استبداد بود – ادامه دهم، می خواهم بر عهد و پیمانی که با شهدای خیبر بستم، استوار بمانم.

از من آزرده نشوید، لختی درنگ کنید، از احمدی نژاد نوشتم، از او دفاع کردید، از مرتضوی گفتم، از او حمایت کردید! حال بفرمایید بصیرت کدام یک بیشتر است؟ هشت سال پیش نوشتم که او سرزمین سوخته ای تحویل ما می دهد و چنین شد و امروزهرزه علف های او را درو می کنید!

امروز می گویم، به حبس و حصر پایان دهید و با مردم مهربان باشید، دولت جدید فرصتی است برای خروج از بن بست! با درایت هاشمی، اعتدال روحانی و نرمش قهرمانانه حضرتعالی، می توان بر مشکلات کشور فائق آمد و بار دیگر به ایرانی آباد و آزاد اندیشید.

شما که در برابر بیگانگان تن به نرمش قهرمانانه دادید، چرا این نرمش را از دوستان انقلاب دریغ می فرمایید؟

بیایید امتحان کنید، ما تضمین می دهیم که آب از آب تکان نخورد و احترام شما بیش از پیش باشد، فرصت را از دست ندهید، دیماه آغاز انقلاب و بهمن، ماه پیروزی است، بیایید با یک نرمش قهرمانانه دیگر، همه زندانیان سیاسی را آزاد و در اداره کشور سهیم کنید!

بیایید با همتی مضاعف، روزهای حبس و حصر این عزیزان را سابقه جبهه محسوب کرده و روزهای انفرادی را با ضریب ده لحاظ فرمایید، بیایید با جبران خسارات زندانیان سیاسی، برگی زرین بر کارنامه خویش نهاده تا همدلی را در ایران عزیز از سر گیریم. ما نیز پیمان می سپاریم که حرمت شما را حفظ و تحت رهبری حضرتعالی به آبادی ایران اسلامی بپردازیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

دکتر مهدی خزعلی

شب یلدای 1392


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.