سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدمحمد خاتمی: خشم و نفرت زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند...

سیدمحمد خاتمی: خشم و نفرت زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند

چکیده :رییس دولت اصلاحات تاكید کرد: خشونت به جنگ می‌انجامد و جنگ نفرت و کینه توزی را پدید می‌آورد و خشم، نفرت و کینه توزی زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند....


رییس دولت اصلاحات تاكید کرد: خشونت به جنگ می‌انجامد و جنگ نفرت و کینه توزی را پدید می‌آورد و خشم، نفرت و کینه توزی زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند.

اکران فیلم مستند نقشه صلح در سالن شماره یک سینما فلسطین با حضور سیدمحمدخاتمی آغاز شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدا و پیش از اکران فیلم کارگردان آن کارلوس آگویلو روی سن رفت و با اشاره به اینکه فیلم او شش ماه است که در جشنواره‌های بین المللی اکران می‌شود، گفت: این نخستین اکران فیلم نقشه صلح پس از درگذشت ماندلا است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: من افتخار می‌کنم که امروز سیدمحمدخاتمی یکی از دوستان ماندلا در اینجا و پیش ما است. وی سپس از خاتمی خواست تا روی سن بیاید.

سیدمحمد خاتمی پس از حضور پشت تریبون گفت: خشونت به جنگ می‌انجامد و جنگ نفرت و کینه توزی را پدید می‌آورد و خشم و نفرت و کینه توزی زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه ماندلا نشان داد می‌توان جنگید ولی مهربان بود، گفت: او جنگید برای مهربانی، جنگید تا مردمی که تحت بد‌ترین صورت ستم، یعنی تبعیض نژادی بودند آزاد باشند و آزادانه زندگی کنند.

سیدمحمد خاتمی همچنین یادآور شد: ماندلا برای آزادی جنگید و نزدیک ۳۰ سال از پربار‌ترین دوران عمر خود را در زندان به سر برد. او جنگید تا جنگ نباشد و جنگید تا ستم و تبعیض نباشد.

وی با بیان اینکه ماندلا جنگید تا انسان برسرنوشت خود حاکم باشد، گفت: او یک انقلابی بود که انقلاب و جنگ او به حاکمیت مردم برسرنوشت خود منجر شد. او راهی را طی کرد که پس از‌آن گاندی بزرگ طی کرد.

رئیس دولت اصلاحات همچنین یادآور شد: پیش از همه آن‌ها پیامبر عظیم‌الشأن اسلام پس از فتح مکه و پس از تحمل آن همه ستم در اوج قدرت به جای کینه توزی همه را آزاد کرد و برای همه انسان‌ها آزادی خواست. امروز که قتل، ترور، نابردباری، و تبعیض در جهان وجود دارد بیش از هر زمان به ماندلا‌ها و راه و رسم آن‌ها نیاز داریم.

وی در پایان خطاب به حاضران در سالن عنوان کرد: به شما درود می‌فرستم که برای بزرگداشت چنین مرد بزرگی در اینجا گرد آمدید وبه پدیدآورندگان این فیلم دست مریزاد می‌گویم به ویژه به کارگردان آن.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.