سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعوت از رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، عباس کیارستمی و ناصر تقوایی برای فیلمساز...

دعوت از رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، عباس کیارستمی و ناصر تقوایی برای فیلمسازی دوباره

چکیده :رییس سازمان سینمایی گفت که وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از چهار کارگردان به نام عرصه سینما برای تولید فیلم در سال 93دعوت به عمل آورده و آنها نیز آمادگی خود را اعلام کرده...


رییس سازمان سینمایی گفت که وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از چهار کارگردان به نام عرصه سینما برای تولید فیلم در سال 93دعوت به عمل آورده و آنها نیز آمادگی خود را اعلام کرده اند.

به گزارش ایرنا، حجت الله ایوبی روز شنبه در بازدید از مجتمع فرهنگی، سینمایی کوروش افزود: گفت وگوهایی با رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، عباس کیارستمی و ناصر تقوایی صورت گرفته است.

وی افزود: این کارگردانان پس از سال ها دوری از عرصه هنر هفتم به سینما باز می گردند ، این مهم در آشتی دوباره مخاطبان با سینما اثرگذار است.

ایوبی همچنین گفت که تولید فیلم های سینمایی خوب به رونق سینماها منجر می شود و قطعا حضور بخش خصوصی در سالن سازی اتفاق خوبی است.

به گفته وی ، اگر فیلم خوب ساخته شود به طور حتم سالن ها پر می شود ، وظیفه ما در سازمان سینمایی تلاش به منظور برنامه ریزی برای ساخت فیلم های مناسب است.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: ما موضوعی به اقتصاد در سینما نداریم ، گردش مالی فروش فیلم ها و هزینه تولید آثار سینمایی، باهم هماهنگ نیست.

ایوبی با یادآوری اینکه سینمای ایران از نیروی انسانی حرفه ای برای تولید فیلم برخوردار است ، گفت: امیدواریم فرهنگ به اقتصاد کمک کند و چنانچه ساخت مجتمع هایی همچون کوروش با موفقیت همراه باشد این روند ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: چنانچه بخش خصوصی در سالن سازی موفق باشد موفقیت این اتفاق به سینمای کشور باز می گردد.

رییس سازمان سینمایی یادآور شد: در سال های اخیر فیلم خوب در کشور نایاب شد و تلاش ما این است که این امر تصحیح شود.

تمام تلاش خود را می کنیم که تجربه حضور بخش خصوصی در سالن سازی موفقیت آمیز باشد و معتقدم تجارت و فرهنگ می تواند دو بال موفقیت باشد.

ایوبی افزود: شرکت های بزرگ تجاری امروز در دنیا وارد عرصه فرهنگ و سینما شده اند و وقتی این شرکت ها کنار جامعه فرهنگی قرار می گیرند اتفاقات بزرگی رخ می دهد.

وی نیز در این باره یادآور شد که گروه های کارشناسی در سازمان سینمایی در حال بررسی مسائل مختلف از جمله اکران فیلم های خارجی هستند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.