سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه علی مطهری درباره نتیجه ماجرای شنود: کار معاون سابق وزیر اطلاعات بود...

بیانیه علی مطهری درباره نتیجه ماجرای شنود: کار معاون سابق وزیر اطلاعات بود

چکیده : در آن جلسه به اطلاع اینجانب رساندند که کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب – همان طور که حدس می زدم- با هدایت یکی از معاونان مدیریت قبلی وزارت اطلاعات توسط چند تن از افراد زیر مجموعه او با انگیزه سیاسی انجام شده است ...


کلمه- گروه خبر: علی مطهری، نماینده مردم تهران، با اعلام نتیجه سوال خود از وزیر اطلاعات، این اقدام را کار معاون سابق وزارت اطلاعات اعلام کرد و خبر داد که این معاون برکنار و با او برخورد شده است.

به گزارش کلمه مساله شنود، دخالت در زندگی خصوصی مردم، کنترل و ارعاب شهروندان منتقد از مسایل و مشکلات اساسی در نهادهای اطلاعاتی در سالهای گذشته بوده است که ضربه جبران ناپذیری نیز به اعتماد مردم وارد آورده.  در همین حال علی مطهری که از منتقدان وضع اداره کشور بود چندی پیش متوجه کارگزاری دستگاه شنود و دوربین در محل کار خود شد و در این باره وزیر را نیز به مجلس احضار کرد.

متن بیانیه دکتر مطهری که در سایت شخصی وی منتشر شده  به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اطلاع ملت شریف ایران می رساند پیگیری ها در خصوص کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب به نتیجه ذیل منتهی شده است:

پس از طرح سوال این بنده از وزیر محترم اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و قانع نشدن اینجانب از پاسخ ایشان، در مهلت قانونیِ وزیر برای قانع کردن این بنده و در نتیجه مطرح نشدن آن در صحن علنی مجلس ، به در خواست وزارت اطلاعات در تاریخ 9/10/ ۹۲ جلسه ای با حضور وزیر محترم اطلاعات جناب حجت الاسلام آقای دکتر علوی و یکی از معاونان ایشان و مدیر کل آن معاونت و اینجانب برای حل مسئله تشکیل شد . در آن جلسه به اطلاع اینجانب رساندند که کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب – همان طور که حدس می زدم- با هدایت یکی از معاونان مدیریت قبلی وزارت اطلاعات توسط چند تن از افراد زیر مجموعه او با انگیزه سیاسی انجام شده است و آن معاون و مدیر کل او هر دو از کار برکنار شدند و پرونده آنها مطابق مقررات داخلی وزارت اطلاعات در دست بررسی برای صدور حکم است. البته همه این افراد به نادرستی کار خود اعتراف کرده و متنبه شده اند. اسامی این افراد – هرچند مستعار- نزد اینجانب محفوظ است.

ضمنا در تاریخ 92/9/21 وسائل شنودی که در دفتر اینجانب کشف و ضبط شده بود با یک دستگاه گوشی تلفن همراه و دستگاه DVR دوربین ورودی ساختمان که روز بعد آن ماجرا توسط افراد مذکور برای محو تصاویر آن به سرقت رفته بود مبادله شد.

جناب آقای علوی و معاون ایشان فرمودند که در دولت یازدهم گفتمان وزارت اطلاعات تغییر کرده واین روشها شرعا و قانونا مردود و مورد نکوهش است. لازم است مراتب سپاس و تشکر خود را از زحمات وزیر محترم اطلاعات و همکارانشان ابراز نمایم.

علی مطهری


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.