سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض به استعفای نمادین نماینده ها؛ در این سال های رنج کجا بودید تا اعتراض کنید؟...

اعتراض به استعفای نمادین نماینده ها؛ در این سال های رنج کجا بودید تا اعتراض کنید؟

چکیده :از لحظه دریافت خبر توسط مردم در شهرهای خوزستان نه تنها این موضوع انعکاس مثبتی نداشت بلکه مردم طی تماس‌های خود از هر طریق میپرسند ظاهرا نمایندگان ما هم در مجلس هستند ولی این آقایان در این مدت چند سال کجا بودند؟ خوبست حداقل در این 100 روز که از دولت آقای روحانی می گذرد آنقدر فضا باز شده است که این آقایان اعتراض هم میکنند؟...


روزنامه جمهوری اسلامی در خبری در باره استعفای نمادین نمایندگان خوزستان در مجلس نوشت:

از لحظه دریافت خبر توسط مردم در شهرهای خوزستان نه تنها این موضوع انعکاس مثبتی نداشت بلکه مردم طی تماس‌های خود از هر طریق میپرسند ظاهرا نمایندگان ما هم در مجلس هستند ولی این آقایان در این مدت چند سال کجا بودند؟ خوبست حداقل در این 100 روز که از دولت آقای روحانی می گذرد آنقدر فضا باز شده است که این آقایان اعتراض هم میکنند؟

سئوال مردم این است که چرا در چند سالی که از انتخاب شما میگذرد در مقابل سوء مدیریتها و ظلم به مردم خوزستان کمترین اعتراض را نداشتید؟ و بجز یکی دو نفر که در نطق‌های خود انتقادات نرم و گلایةگونه داشتید بقیه ساکت بودید و موضوعات سیاسی در اولویت کاریتان قرار داشت؟

آیا آقایان نمایندگان خوزستانی، نابودی لحظه به لحظه تالاب شادگان، رنج مردم از آلودگی کارون و ریزگردها را نمی دیدید؟ آیاوضعیت آب وتشنگی مردم مسجدسلیمان که در محاصره دریاچه‌های آب شیرین قرار دارند شما را ناراحت نکرد؟ آیا وضعیت آب آشامیدنی مردم خرمشهر و آبادان حل شده بود که با وجود اعتراضات مردمی در این شهرها باعث نشد که کمترین اعتراضی به دولت آقای احمدی نژاد بکنید؟ چرا آشامیدن باقیمانده لیوان آب رئیس جمهور سابق به عنوان تبرک برای برخی از نمایندگان اهواز ازتشنگی مردم خرمشهر – آبادان و مسجد سلیمان با اهمیت‌تر بود؟ چرا قرارداشتن واگن آموزش و پرورش خوزستان در انتهای قطار آموزش و فرهنگ کشور شما را برافروخته نکرد؟ شاید چون برخی از آقایان سهم خانواده خود رااز پست‌های مدیریتی این سازمان گرفته بودند و جای اعتراض نبود؟

امااز اینکه شما دولت نوکار تدبیر و امید را این چنین مورد اعتراض قرار داد‌ه‌اید ناراحت نیستیم چون آن رااز برکات رای مردم در ایجاد فضای نسبتا آزاد میدانیم والبته می دانیم شما هرگز استعفای واقعی نخواهید کرد چون برای به دست آوردن این کرسی هزینه و زحمات زیادی را تقبل کرده‌اید . اما خداوکیلی، ای کاش درسالهای پر رنج ونومیدی که گذشت شجاعانه از حقوق مردم خوزستان دفاع میکردید و دیدن شما به صورت دسته‌جمعی یک دست و معترض و عصبی را به فال نیک می گیریم و البته با سئوالات بالا هم روبرو شده‌ایم.

روز سه شنبه نائب رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی از استعفای 18 نماینده استان خوزستان در مجلس و تقدیم ان به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

عبدالله تمیمی مدعی شد که طبق توافقات صورت گرفته قرار بود دولت در بودجه 1393 اعتبار خاص و ویژه ای برای رفع محرومیتها و مشکلات شهرهای مختلف استان خوزستان پیش بینی کند که این وعده در لایحه بودجه 93 از سوی دولت محقق نشده است.

وی همچنین ادعا کرد که در مدت اخیر هیات دولت و شخص رییس جمهور هیچ واکنش قابل قبولی در خصوص توقف پروژه های انتقال آب از سرچشمه های کارون به سایر نقاط کشور که باعث نابودی کشاورزی این استان می شود، نداشته اند؛ این در حالی است که آنها در نشست با نمایندگان استان خوزستان وعده داده بودند این طرح که نوعی خیانت به منافع ملی و مردم استان خوزستان به شمار می رود را متوقف کنند.

در حالی دلایل استعفا بی توجهی دولت به وضعیت خوزستان عنوان شده که تنها 100 روز از اغاز به کار دولت می گذرد و در این ایام عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه روشن است و این نمایندگان پیش از این و در دولت احمدی نژاد که ریشه ی مشکلات امروز کاشته شد در سکوت تنها نظاره گر بودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.