سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشویق عبدالله رمضان زاده در مراسم معارفه استاندار جدید کردستان...
» واکنش به سخنان وزیر کشور درباره انتخاب وزیر غیر بومی در کردستان

تشویق عبدالله رمضان زاده در مراسم معارفه استاندار جدید کردستان

چکیده :جلال جلالی زاده گفت: وزیر در توجیه استاندار غیر بومی گفته اند که در کردستان فرد شایسته ای نبوده اما تنها بحث اعتماد است وگرنه در میان همین کردهایی که برای انقلاب و نظام زحمت کشیده افرادی هستند که نه تنها استانداری بلکه می توانند کشور را اداره کنند. حداقل از احمدی نژاد کمتر...


انتخاب وزیر غیر بومی برای کردستان در عین تاکید بر استفاده از مدیران بومی در رده های پایین تر از استاندار، واکنش برخی از فعالان سیاسی کرد را بر انگیخت.

به گزارش کلمه، در پی مراسم معارفه عبدالمحمد زاهدی، استاندار جدید کردستان، با اینکه وزیر کشور در این مراسم با سخن گفتن چند جمله ای به زبان کردی و نیز تاکید بر ضرورت استفاده از نیروهای بومی از سوی استاندار جدید تلاش کرد تا نظر مساعد کردها را جلب کند بیان یک موضع از سوی او موجب واکنش هایی شد.

وی در این مراسم اظهار داشت: من خيلي دوست داشتم فردي بومي به عنوان استاندار منصوب شود ولي كسي با ويژگي ها و شاخص هاي مطرح شده پيدا نكرديم، ولي امروز خوشحالم كه آقاي زاهدي با تجربه و توان لازم به عنوان استاندار منصوب شده است چرا كه آقاي زاهدي با تجربه اي كه دارد از همين لحظه پشت فرمان قرار گرفته و مسير و راه را كاملا بلد است.

زماني كه وزير كشور گفت ما براي استانداري كردستان فردي بومي و در حد استاندار را پيدا نكرديم، يكي از خانم‌هاي حاضر در مجلس با صداي بلند گفت: كردستان خيلي نيروي توانمندتر از استاندار داشت ولي شما و نمايندگان نخواستيد از آنها استفاده كنيد.

همچنین در میان واکنش های منفی به این نظر وزیر کشور، جلال جلالی زاده، نماینده مردم سنندج در مجلس ششم در فیس بوک خود نوشت:

آقای وزیر استاندار پیشکش توهین نکن:

هرچند به مراسم تودیع ومعارفه استاندار جدید کردستان دعوت شده بودم وبنا به دلائلی نرفتم اما گویا وزیر در توجیه استاندار غیر بومی گفته اند که در کردستان فرد شایسته ای نبوده بدین دلیل مجبور شده اند استاندار غیر بومی منصوب نمایند.

آقای وزیر از چند حال خارج نیست : باور کن کدخدا حسن روستای ما بااینکه کدخدای زمان شاه بوده از نظر مدیریت وسیاست کمتر لز خیلی از این استانداران بعد از انقلاب نیست!!!

دوم :اگر امروز در بین اهل سنت فردی شایسته استانداری پیدا نمی شود به سبب ناتوانی وناکارآمدی اکراد واهل سنت نیست بلکه در سایه سیاست های عادلانه نظام جمهوری اسلامی در حق نواده های زرتشت وماد است که امروز آنان بیگانه ونامحرم محسوب می شوند اما لبنانی ها و کنیایی هاو … برادر و خودی محسوب می شوند.

سوم: آیا این استاندارانی که تا به حال در کردستان حضور داشته اند واجد چه قابلیت ها واستعدادهای بوده اند که کردها فاقد آن ها باشند؟

چهارم: مگرهمین کردهای عراق نبودند که پس از پنجاه سال مبارزه در کوه هاسکان ریاست جمهوری ووزارت خارجه ورایزنی های منطقه را بر عهده گرفتند.؟

راستشو بخواهید تنها بحث اعتماد است وگرنه در میان همین کردهایی که برای انقلاب ونظام زحمت کشیده افرادی هستند که نه تنها استانداری بلکه می توانند کشوررا اداره کنند یعنی حداقل از احمدی نژاد کمتر نیستند.

حق دارید:چون اگر ما رأی مفت ومجانی ندهیم شما هر گز به وزارت نمی رسیدواین درر را افاضه نمی فرمایید.

تشویق عبدالله رمضان زاده در مراسم معارفه

بنا بر گزارش ها، در مراسم پرحاشیه تودیع و معارفه استاندار جدید کردستان، در قسمتی از برنامه مجري برنامه اعلام كرد كه در سال 72 تا 76 محمدرضا رحيمي به عنوان استاندار كردستان فعاليت كرد و سپس نوبت به عبدالله رمضان زاده رسيد تا وي همزمان با دولت اصلاحات در كردستان استانداري را تجربه كند كه حاضران در مراسم بعد از عنوان شدن نام رضمان زاده وي را تشويق كردند و سپس وي در ادامه به بيان اسامي رازاني و اسماعيل نجار دو استاندار ديگر كردستان هم اشاره اي كرد و سپس از شهبازي استاندار دولت دهم در كردستان دعوت كرد تا در جايگاه قرار گيرد.

تشویق وسیع رمضان زاده که از زندانیان سبز پس از انتخابات 88 است، در این مراسم توجه ویژه همه حاضران را به خود جلب کرد.

همچنین در خلال سخنان وزیر کشور، يكي از حاضران در مجلس شعار سلام بر روحاني و درود بر خاتمي را سر داد و شماري از حاضران در مراسم نيز براي سه الي چهار بار اين شعار را تكرار كردند

زاهدي: نگاه من به كردستان امنيتي نيست

زاهدي، استاندار جدید کردستان در مراسم معارفه خود سعی کرد تا سخنانی نزدیک به سیاست اعتدال دولت را داشته باشد. وی در این مراسم اظهار داشت: نگاه من به كردستان امنيتي نيست بلكه تلاش مي كنم با استفاده از تمامي نيروي نخبه و توانمند توسعه پايدار را به بهترين شكل ممكن در اين استان اجرايي و نهادينه كنم و از تمامي ظرفيت هاي موجود براي خدمت بهتر به مردم نيز استفاده خواهم كرد.

 وي با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص تغيير و تحولات مديريتي در كردستان افزود: به هر حال تغييرات مديريتي يك امر طبيعي است و زماني كه مردم در انتخابات حضور پيدا كرده و به اعتدال راي داده اند حال انتظار دارند كه مديراني از اين جنس براي خدمت به آنها انتخاب شوند و به همين دليل نيز اين تغييرات بر اساس برنامه ريزي و در يك فضاي آرام صورت خواهد گرفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.