سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر آموزش و پرورش: در تلاشیم فرهنگ امنیتی را به امنیت فرهنگی تبدیل کنیم...

وزیر آموزش و پرورش: در تلاشیم فرهنگ امنیتی را به امنیت فرهنگی تبدیل کنیم

چکیده :وزير آموزش و پرورش گفت: به دنبال فرصتي هستيم كه وقتي از وزير اطلاعات بگيريم كه تشكل‌ها ديداري با وزير اطلاعات داشته باشند....


وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه در سه ماه گذشته تلاش كرديم فرهنگ امنيتي را به امنيت فرهنگي تبديل كنيم، اظهار كرد: معلمان در سال‌هاي اخير جرات نداشتند انتقاد كنند، اما به صراحت مي‌گويم همه معلمان مي‌توانند درباره تمام برنامه‌هاي آموزش و پرورش اظهارنظر و انتقاد كنند؛ اين جريان به‌تدريج در بدنه آموزش و پرورش جاي خود را باز مي‌كند و بايد جايگاه از بين رفته معلمان در جامعه احيا شود.

به گزارش روزنامه اعتماد، وي در پاسخ به اينكه آيا معلماني هستند كه بنابر دلايل مطرح كردن برخي موضوعات، اخراج، تبعيد يا به شهر ديگري منتقل شده باشند؟ گفت: چنين فرهنگياني هستند و اعلام كرد‌ه‌ايم تا به معاونت حقوقي وزارتخانه براي پيگيري موضوع مراجعه كنند؛ البته برخي همكاران داراي پرونده‌هايي با احكام قضايي هستند كه فراتر از اختيارات آموزش و پرورش است، اما حاضريم آنها را نيز پيگيري كنيم؛ اما برخي فرهنگيان كه در معاونت حقوقي آموزش و پرورش پرونده دارند، مي‌توانند به اين معاونت مراجعه كرده و پرونده آنها مجدد بررسي شود.

وزير آموزش و پرورش گفت: به دنبال فرصتي هستيم كه وقتي از وزير اطلاعات بگيريم كه تشكل‌ها ديداري با وزير اطلاعات داشته باشند.

البته ممكن است اين كار تا عملياتي شدن طول بكشد. اما زماني كه با وزير اطلاعات در اين باره صحبت كردم، ايشان خيلي استقبال كردند و به وزير اطلاعات گفتم كه اگر نمايندگان تشكل‌هاي صنفي معلمان آمدند، آنها را معطل نگه نداريد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.