سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادی جمعی از زندانیان سیاسی کرد...

آزادی جمعی از زندانیان سیاسی کرد

چکیده :این گزارش در ادامه می افزاید، پیشتر این شهروندان مهابادی به اتهام اجتماع و تبانی از طریق همکاری با احزاب مخالف بازداشت، محاکمه و از طرف دادگاه انقلاب مهاباد محکوم شده بودند که همگی قبل از پایان دوران محکومیت شان امروز از زندان آزاد شده اند....


پنج تن از زندانیان سیاسی کرد  از زندان مهاباد آزاد شدند.

پنج تن از زندانیان سیاسی کرد روز ۴ شنبه  از زندان مرکزی مهاباد آزاد شدند.

بر پایه گزارش خبرنگار موکریان اسامی زندانیانی که ظهر چهارشنبه از زندان آزاد شدند “عثمان مولان نژاد، علی مولان نژاد، ناصر طریق، عثمان قادر نژاد و محمدامین قادرزاده” میباشد.

این گزارش در ادامه می افزاید، پیشتر این شهروندان مهابادی به اتهام اجتماع و تبانی از طریق همکاری با احزاب مخالف بازداشت، محاکمه و از طرف دادگاه انقلاب مهاباد محکوم شده بودند که همگی قبل از پایان دوران محکومیت شان امروز از زندان آزاد شده اند.

لازم به ذکر است عثمان و علی مولان نژاد و ناصر طریق هرکدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و پس از تحمل دوسال حبس آزاد شده اند و عثمان قادر نژاد به ۳ سال حبس تعزیری محکوم و با گذشت ۱۶ ماه از دوره محکومیتش آزاد شده و محمدامین قادرزاده نیز به ۴ سال حبس تعزیری محکوم و پس از گذراندن ۲ سال از دوره محکومیتش آزاد گردیده است.

یادآور میگردد دو روز پیش هم موکریان گزارش کرده بود؛ فریدون عثمانی پس از گذشت ۱۶ ماه حبس در حالیکه به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۸ ماه حبس تعزیری و ۲ سال تعلیقی محکوم شده بود از زندان مرکزی مهاباد آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.