سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عکس/ وقتی روحانی احمدی نژاد را به مناظره فراخواند و او نیامد!...

عکس/ وقتی روحانی احمدی نژاد را به مناظره فراخواند و او نیامد!

چکیده :در حالی که در یکی، دو سال اول دولت احمدی نژاد و حتی مقطع برگزاری انتخابات 88، رئیس دولت نهم و دهم محور اصلی سخنرانی های پرشمار خود در نقاط مختلف کشور را حمله به کل دولت های پس از انقلاب، به ویژه دولت های دوره رهبری آیت الله خامنه ای قرار داده بود و در مناظره تنش آفرین خود با مهندس موسوی نیز با ایراد اتهامات به روسای دولت های گذشته، استارت ناآرامی های چند ماهه را زد و آتش دشمنی و کینه ورزی عمومی در کشور را روشن کرد، اکنون که آقای احمدی نژاد از پاسخ گویی درباره اقداماتش تقریبا معاف شده و علاوه بر خودداری از پاسخ به خبرنگاران درباره عملکرد دولتش، حتی با فراخوان قوه قضاییه نیز از حضور در دادگاه استنکاف می کند، ارائه چند آمار از واقعیت وضع کشور، باعث شده تا این بار افراطیون طرفدار مناظره و بحث دوطرفه شوند و یک طرفه سخن گفتن روحانی را محکوم کنند....


در حالی که در یکی، دو سال اول دولت احمدی نژاد و حتی مقطع برگزاری انتخابات 88، رئیس دولت نهم و دهم محور اصلی سخنرانی های پرشمار خود در نقاط مختلف کشور را حمله به کل دولت های پس از انقلاب، به ویژه دولت های دوره رهبری آیت الله خامنه ای قرار داده بود و در مناظره تنش آفرین خود با مهندس موسوی نیز با ایراد اتهامات به روسای دولت های گذشته، استارت ناآرامی های چند ماهه را زد و آتش دشمنی و کینه ورزی عمومی در کشور را روشن کرد، اکنون که آقای احمدی نژاد از پاسخ گویی درباره اقداماتش تقریبا معاف شده و علاوه بر خودداری از پاسخ به خبرنگاران درباره عملکرد دولتش، حتی با فراخوان قوه قضاییه نیز از حضور در دادگاه استنکاف می کند، ارائه چند آمار از واقعیت وضع کشور، باعث شده تا این بار افراطیون طرفدار مناظره و بحث دوطرفه شوند و یک طرفه سخن گفتن روحانی را محکوم کنند.

به گزارش آینده، این در حالی است که بر خلاف مر قانون و اخلاق، نه تنها به مسوولان رده های دوم و سوم و منتقدان دولت و معترضین انتخابات که در این 8 ساله آماج انواع حملات و تهمت ها بودند، بلکه به شخصیت های بلندپایه ای چوت رییس مجمع تشخیص مصلحت و رییس بازرسی ویژه دفتر رهبری نیز با گذشت 4 سال از متهم شدن با نام در رسانه ملی، فرصت دفاع از خود داده نشده است.

جالب این که در این شرایط، احمدی نژاد طاقت شنیدن یک سخنرانی که در آن مورد انتقاد گیرد را هم نیاورده و در واکنش به گزارش ۱۰۰ روزه، حسن روحانی رئیس جمهور را به مناظره دعوت کرده است!

احمدی نژاد در کمال نجابت گزارش 100 روزه رئیس جمهور و تقاضای مردم و کارشناسان را دلیل دعوت روحانی به مناظره اعلام کرده است.

این در حالی است که روحانی با این میزان احتیاط و مماشات که از سوی هاشمی رفسنجانی به نجابت تعبیر شد، حتی در 4 سال آینده هم بعید است پاسخ اتهامات مطرح شده به مدیران سابق کشور در چند ماه اول آغاز کار احمدی نژاد را بدهد.

این در حالی است که اکنون بر خلاف 8 سال گذشته که منتقدان محکوم به سکوت بودند، صداوسیما علاوه بر حملاتی که خود به صورت منظم علیه برخی مسوولان و اقدامات دولت می کند، به وزرای احمدی نژاد هم آنتن می دهد تا از عملکردهای مورد سوال خود دفاع کنند.

البته بحث دوطرفه و مناظره قطعا به سود کشور است، اما به شرط آن که به جای دغدغه های جناحی و دفاع از این دولت و آن دولت، چهره های برجسته و کارشناسان منتقد بتوانند به تحلیل واقعیت های جامعه و ارائه راه حل بپردازند.

محمود احمدی نژاد در حالی انتظار مناظره روحانی با خود را دارد که در خرداد سال 88، دعوت روحانی به مناظره با خود را نپذیرفته بود.

در سال 88 بعد از طرح برخی مسایل درباره پرونده هسته ای، روحانی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و آرامش در آستانه انتخابات گفته بود: «چنانچه رئیس جمهور محترم حاضر به دفاع از اظهارات خود پیرامون دیپلماسی هسته ای نظام باشند، آمادگی دارم جهت تنویر افکار عمومی با ایشان مناظره داشته باشم».

حسن روحانی که آن زمان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، در واکنش به اظهارات احمدی نژاد در مورد بیانیه سعد آباد به مهر گفته بود: «از اینکه موضوع ملی و بسیار مهمی چون فناوری هسته ای که یک دستاورد تاریخی برای ملت ایران و فراتر از دولت ها است ، به یک ابزار انتخاباتی و رقابت سیاسی تبدیل شده است ، متاسفم».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.