سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فرزندان یک قاچاقچی بازداشت شده، دادستان زابل را ترور کرده بودند...

فرزندان یک قاچاقچی بازداشت شده، دادستان زابل را ترور کرده بودند

چکیده :بر اساس اظهارات این مقام، فرزندان یک زن که از قاچاقچیان بنام مواد مخدر بود به دلیل محکوم شدن مادرشان دست به این اقدام زده اند....


سه هفته بعد از شهادت دادستان زابل و راننده اش یک مقام در گفت وگو با «اعتماد» جزییات بیشتری از این حادثه را فاش کرد.

بر اساس اظهارات این مقام، فرزندان یک زن که از قاچاقچیان بنام مواد مخدر بود به دلیل محکوم شدن مادرشان دست به این اقدام زده اند.

در این گزارش آمده است: به دنبال شهادت موسی نوری قلعه نو، دادستان زابل و راننده اش در حادثه یی تروریستی، نیروهای امنیتی برای کشف پشت پرده این جنایت به تکاپو افتادند. در نخستین روز ها هیچ کس از پشت پرده این جنایت هولناک اطلاعات دقیقی نداشت.

برخی گروهک های تروریستی را به کشتن نوری قلعه متهم می کردند و برخی دیگر قاچاقچیان مواد مخدر را عامل این جنایت می دانستند.

هرچند طی روزهای نخست هیچ گروه یا سازمانی حاضر نشد مسوولیت این اقدام را بپذیرد اما گروهک تروریستی جیش العدل چند روز بعد مسوولیت این حادثه را برعهده گرفت و اعلام کرد که نیروهای این گروه در به شهادت رساندن دادستان زابل دست دارند. با این حال شواهد نشان می داد این اعلام موضع یک بلوف است.

سردار احمدرضا رادان چند روز بعد ادعای گروه جیش العدل مبنی بر قتل دادستان زابل را بی پایه و اساس دانست و گفت: سرنخ های خوبی در اختیار پلیس قرار دارد و در این رابطه چند نفر دستگیر شدند که همه این افراد ایرانی هستند و در بین آنها هیچ فرد غیربومی وجود ندارد.

او گفت: این جنایت مربوط به یکی از پرونده های در دست بررسی دادستان زابل بوده و جنبه سیاسی ندارد.

سید حسین نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این خصوص گفت: بیانیه یی که گروهی موسوم به جیش العدل صادر کرده معتبر نیست. جیش العدلی ها همیشه از داخل خاک پاکستان می آیند و پس از ارتکاب عمل خود می گریزند. اما این حادثه در داخل شهر اتفاق افتاده است و به همین دلیل نمی توان این بیانیه را معتبر دانست.

در چنین شرایطی تحقیقات ادامه یافت تا اینکه سرانجام نیروهای قرارگاه قدس سپاه توانستند چهار نفر را که در این جنایت دست داشتند شناسایی و دستگیر کنند. هرچند اطلاعاتی درباره هویت دستگیرشدگان منتشر نشد اما یک منبع آگاه جزییاتی داد.

این مقام آگاه به اعتماد گفت: مرحوم نوری قلعه نو در مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ قاطعیت زیادی داشت و چند روز پیش از وقوع این حادثه، زنی به نام زلیخا که از قاچاقچیان معروف منطقه توسط ماموران دستگیر شد.

این زن شبکه وسیعی درباره تهیه و توزیع مواد مخدر راه اندازی کرده بود. از این رو دادستان زابل قصد داشت برخورد سختی با او داشته باشد.

این مقام آگاه ادامه داد: یک روز پیش از این حادثه، زلیخا دادستان زابل را به مرگ تهدید و ادعا کرد نزدیکانش او را خواهند کشت. با وجود این تهدید هیچ اقدام تامینی برای حفظ جان دادستان انجام نشد تا اینکه چند ساعت بعد دادستان شجاع زابل همراه با راننده اش مقابل بیمارستان امام علی(ع) به رگبار بسته شدند. این در حالی بود که راننده دادستان نیز مجوز حمل سلاح نداشت و نتوانست از مرحوم نوری قلعه نو دفاع کند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: دو نفر از عوامل این حادثه فرزندان زلیخا و دو نفر دیگر همدستان آنها هستند که هم اکنون بازجویی ها از آنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش ساعت 7:45 دقیقه روز 15 آبان امسال خودروی موسی نوری قلعه نو، دادستان زابل هدف اصابت گلوله قرار گرفت و همراه راننده اش به شهادت رسید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.