سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » داور بي طرف انتخابات دوباره حكم كرد: رافت داشتيم اعدام نكرديم...

داور بي طرف انتخابات دوباره حكم كرد: رافت داشتيم اعدام نكرديم

چکیده :در حالی که بخش زیادی از مسئولان و نمایندگان مجلس و مردم و فعالان به راه های مختلف ابراز نارضایتی خود را از حصر خانگی همراهان جنبش سبز ابراز کرده و هر کس در حد توان خود برای رفع حصر تلاش می کند، احمد جنتی که گهگاه در جایگاه امامت جمعه ی تهران می نشیند با اظهار نارضایتی از اینکه آنان هنوز بر مواضع خود باقی مانده اند مدعی شده که اگر رافت اسلامی شامل حال میرحسین موسوی و مهدی کروبی نشده بود آنان تا به حال اعدام شده بودند....


کلمه- گروه خبر: در حالی که بخش زیادی از مسئولان و نمایندگان مجلس و مردم و فعالان به راه های مختلف ابراز نارضایتی خود را از حصر خانگی همراهان جنبش سبز ابراز کرده و هر کس در حد توان خود برای رفع حصر تلاش می کند، احمد جنتی که گهگاه در جایگاه امامت جمعه ی تهران می نشیند با اظهار نارضایتی از اینکه آنان هنوز بر مواضع خود باقی مانده اند مدعی شده که اگر رافت اسلامی شامل حال میرحسین موسوی و مهدی کروبی نشده بود آنان تا به حال اعدام شده بودند.

احمد جنتی، خطیب موقت نمازجمعه تهران با قلب حقیقت از فجایع عاشورای سال 88 با تکرار ادعاهای پیشین خود، اظهار عقیده کرد: فتنه گران در آن روز عاشورا هتک حرمت کردند و خودشان را نشان دادند و باطن خود را ظاهر کردند، نشان دادند که نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارند و در شعارهایشان نظام ایرانی سر می دادند و نشان دادند امام حسین(ع) را قبول ندارند و به عزاداران امام حسین(ع) حمله کردند و با پاره کردن عکس امام گفتند امام را قبول نداریم و بلوا به پا کردند.

به گزارش کلمه، خطیب این هفته نماز جمعه تهران که پیش از این در سال 89 در نماز جمعه ی تهران به صراحت درخواست کرده بود که همراهان جنبش سبز را در خانه های خود حبس کرده و با قطع هر نوع رابطه با بیرون تمام دسترسی هایشان محدود شود امروز در جایگاه امام جمعه نشسته و می گوید: اکنون این روسیاهان در خانه خود محبوس شده اند منتهی اما این امکانات و وسایل زندگی، تلویزیون و رفاهیات را در خانه در اختیار دارند. اگر رافت اسلامی نبود باید اعدام می شدند.

وی با بیان اینکه در فقه اسلامی حکم کسی که فساد فی الارض بکند اعدام است، خود را در جايگاه قاضی و حاكم شرع فرض کرده و سخنانی می گوید که دستگاه قضایی و حکومت با علم به آنکه امکان اثبات آن را ندارد هیچ گاه در هیچ محکمه ای ارائه نشده است. حاکمیتی که چهار سال پیش در برگزاری 5 دادگاه نمایشی برای متهمان انتخابات 88 تردید نداشت، امروز حتی نمیتواند دادگاه نمایشی برگزار کند چون از حضور بی واسطه ی مردم با میرحسین و کروبی و حرف هایشان میترسد.

جنتی می گوید: آیا این افراد که 8 ماه کشور را ناامن کردند و چقدر افراد و جوان‌ها را کشتند، چه آتش‌سوزی‌هایی راه انداختند و چه تخریب‌هایی را موجب شدند، مفسد فی‌الارض نیستند که شما از آنان دفاع می‌کنید و خجالت هم نمی‌کشید؟

وی در حالي از صفات مفسد فی الارض و محاربه استفاده کرده كه مشخص نيست با چه استدلال و اعتماد به نفسي وضعيت كنوني را مصداق حكومت اسلامي می داند.

دبیر شورای نگهبان مدعی است: نظام خیلی بر سر اینها منت گذاشته است که زنده هستند و در خانه خود محبوس هستند و اگر دکتر لازم داشتند دکتر در اختیار آنها قرار می گیرد اما در عین حال این افراد حاضر نیستند اظهار ندامت کنند، زمانی که منافقین در زندان بودند امام فرمودند منافقینی که بر سر مواضع خود هستند را اعدام کنید اما اینها همچنان بر سر مواضع خود هستند، اگر اظهار ندامت و اعلام می کردند ما اشتباه کردیم ممکن بود یک راه خروجی باشد.

جنتی در حالي با افتخار از دسترسی پزشكی و.. به عنوان امكانات رفاهی یاد می کند كه اگر ابعاد محروميت و محدوديت هايي كه در اين سه سال ايجاد شده بيان شود آبرويي در تاريخ برای بانيان آن باقی نخواهد ماند.

5 سال است که همه ی تریبون ها به اعتراف خود جناح وابسته به قدرت در اختیار سرکوبگران معترض قرار گرفته و از هیچ حرکت تبلیغی و تحریف واقعیتی به نفع اثبات ادعاهای خود دریغ نکرده اند اما باز هم باور ناپذیری ادعاها در بین مردم آتش عصبانیت وابستگان به قدرت را کم نکرده و هر روز با اتهام زنی های جدید و ناجوانمردانه به کسانی که در حصر خانگی دسترسی برای ارائه ی پاسخی به دروغ ها و فحاشی ها ندارند خشم خود را از محبوبیت مردمی میرحسین و کروبی بروز می دهند.

حالا آقای جنتی که قرار است داور بی طرف انتخابات و سخنگوی حاکمیت باشد، بدون هیچ گونه سند و مدرکی به خودش اجازه میدهد تا دست به اتهام زنی و فحاشی، آن هم از تریبون نماز جمعه بزند بی توجه به این که همین رفتارها باعث می شود که هر روز شکاف ایجاد شده بین مردم و حاکمیت بیشتر شود تا آنجا که عجز در ناتوانی از پر شدن آن در هر مذاکره و مستندی عیان می شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.