سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدهادی خامنه‌ای: برخی فکر می‌کنند قدرت و حشمت آنها باقی خواهد ماند...
» دیدار دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با فاطمه کروبی

سیدهادی خامنه‌ای: برخی فکر می‌کنند قدرت و حشمت آنها باقی خواهد ماند

چکیده :سیدهادی خامنه ای در ادامه با بیان اینکه کسی در گذشته حدس نمیزد چنین روزهایی را و شاید در آینده هم باور نکند افزودند : در تاریخ اسلام نمونه های زیادی از این رفتارها داشتیم. یکی از اساتید تاریخ می گفت اگر این سال ها و اتفاقات آن را ندیده بودم باور نمی کردم آنچه در صدر اسلام افتاده می تواند واقعیت داشته باشد اما وقتی به چشم خود دیدم این سال ها را؛ آن را هم باور کردم....


دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در دیدار با فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی با ابراز تاسف از شرایطی که این همراه مردم در حصر خانگی دارد گفت: این حصر مدل غریب و متفاوتی است که هیچ مقام مسئولی هم عهده دار آن نمی شود.

سیدهادی خامنه ای، دبیرکل، اعضا و جوانان مجمع نیروهای خط امام با فاطمه کروبی دیدار کردند.

به گزارش خط امام، فاطمه کروبی در این دیدار با تاکید بر اینکه در حال حاضر و با توجه به وضعیت آقای کروبی، صحبتی در باره ی آزادی نداریم گفت: سه سال است که بلاتکلیف هستیم، ما در حال حاضر اصلا بحث آزادی نداریم و تاکید داریم که چهارچوب حصر مشخص شود و ایشان به خانه ی خود منتقل شوند.

همسر رییس مجلس ششم شورای اسلامی در ادامه افزود: آقای کروبی چند ماه است که جز برای وضو و نماز از رختخواب بلند نمی شوند و رسما بستری شده اند، هفته ی گذشته نیز پزشک ها خبر دادند که بر اساس آزمایش ها ایشان پوکی کامل استخوان دارند و عصب سیاتیک به پای چپ زده و در مجموع اوضاع نامساعدی دارند.

آرتروز پا و دیسک کمر دیگر مشکلات جسمی مهدی کروبی است که به گفته ی همسر وی باعث شده ایشان به جای درمان تنها به استفاده از آب گرم و کیسه ای بزرگ از داروهای متنوع محدود شود.

وی همچنین می گوید از زمانی که با آقای خاتمی و آقای هاشمی دیدار داشته اند دیگر همان ارتباط محدودشان با نیروهای امنیتی هم قطع شده است و این بر نگرانی های خانواده از وضعیت مهدی کروبی افزوده است. هرچند که آقای کروبی بارها از خانواده اش خواسته که از کسی درخواستی نداشته باشد.

به گفته ی خانم کروبی در این مدت آقای کروبی با هیچ یک از سران حکومتی و دولتی دیداری نداشته است.

همسر مهدی کروبی با تاکید بر اینکه بهترین قاضی مردم هستند گفت: ما پای سختی ها و هزینه های حرف حق خودمان ایستاده ایم و تنها خواسته مان این است که اقای کروبی به خانه اش منتقل شود، محرومیت از آفتاب و هوای تازه بدن وی را فرسوده و آسیب پذیر کرده، هرچند که شرایط روحی وی همچنان عالی است و هنوز مانند روزهای اول امیدوار و محکم حرف می زند. آقای کروبی در سال اول حصر خود چهار ماه روی کاناپه در یک خانه ی ۸۰ متری به همراه تعداد زیادی مامور خوابیدند اما این روزها نگرانی های ما بیشتر است.

فاطمه کروبی با اشاره به ملاقات خود به همراه فرزندان موسوی و رهنورد با آقایان هاشمی و خاتمی می گوید: یکی از نگرانی های جدی من و آقای کروبی، دختران میرحسین است. آن ها خیلی تحت فشار هستند و شرایط بدی را می گذرانند. توصیفی که از شرایط شان دادند، هر انسانی را با ذره ای انسانیت و انصاف و تدین، آزار می دهد و ما نمی دانیم چطور می توانند با این دختران معصوم این چنین کنند.

سیدهادی خامنه ای در ادامه با بیان اینکه کسی در گذشته حدس نمیزد چنین روزهایی را و شاید در آینده هم باور نکند افزودند : در تاریخ اسلام نمونه های زیادی از این رفتارها داشتیم. یکی از اساتید تاریخ می گفت اگر این سال ها و اتفاقات آن را ندیده بودم باور نمی کردم آنچه در صدر اسلام افتاده می تواند واقعیت داشته باشد اما وقتی به چشم خود دیدم این سال ها را؛ آن را هم باور کردم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاریخ را نمی توان تغییر داد و باید از آن عبرت گرفت. تاریخ چون رود جاری است. باید به آقایان گفت شما که هر آنچه خواستید کردید. برخی فکر میکنند قدرت و حشمت آنها باقی خواهد ماند و همیشگی است، در حالی که خدا در قران می فرماید که حواستان باشد که این قدرت و اموال همیشگی نیست و آنچه باقی می ماند و جاودان است، رفتارها و عملکردها است.

سید هادی خامنه ای همچنین به روند مثبت مذاکرات و ناراحتی برخی در داخل تصریح کرد: برخی نمی خواهند شادی مردم را ببینند اگر کسی رشد کند ناراحت می شوند و می‌خواهند فقط خودشان در محور و مرکز توجه ها باشند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه به زودی این مرارت ها و سختی ها پایان یابد تاکید کرد: باید با نگاه عمیق در تاریخ اسلام و تلاش معاندان و منحرفان برای انحراف دین از مسیر اصلی خود از دین خود محافظت کنیم و سیره اهل بیت را چراغ راه خود قرار دهیم تا با نام و لباس دین ما را از مسیر انقلاب و اسلام خارج نکنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.