سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ضرغامی از قیامت نترسید و هر چه خواست تهمت زد...

ضرغامی از قیامت نترسید و هر چه خواست تهمت زد

چکیده :اقدام اخیر بیش از همیشه ناجوانمردانه می‌نماید چرا که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بیش از هزار روز است که توسط حاکمیت در زندان خانگی محبوسند و تنها می‌توانند هجمه ها و توهین های تلوزیون را که برای ۷۰ میلیون ایرانی پخش می‌شود ببینند اما امکان کوچکترین دفاعی ندارند و فقط می‌توانند ناظر خاموش هجمه ها باشند....


کلمه- گروه خبر:

صدا و سیمای ضرغامی که زخم خورده مردم از انتخابات اخیر ریاست جمهوری است و اینروزها با هزینه از جیب مردم به تریبون مطرودین ملت تبدیل شده است باز هم به رویه همه سالهای اخیر با پخش گزارشی کاملا یکسویه، تحریف شده و وارونه از وقایع عاشورای ۸۸ به فرزندان انقلاب اینبار بی پرواتر از همیشه تاخت. اقدام اخیر بیش از همیشه ناجوانمردانه می‌نماید  چرا که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بیش از هزار روز است که توسط حاکمیت در زندان خانگی محبوسند و تنها می‌توانند هجمه ها و توهین های تلوزیون را که برای ۷۰ میلیون ایرانی پخش می‌شود ببینند اما امکان کوچکترین دفاعی ندارند و فقط می‌توانند ناظر خاموش هجمه ها باشند.

گزارش های یک سویه و دور از واقعیت صدا و سیما که به عادت و رسمی تبدیل شده این بار نیز در تلاش برای راضی نگه داشتن گروهی که چهار سال است به دروغ قلب حقیقت می کنند به عاشورای سال 88 پرداخت. عاشورایی که ماشینهای یگان ویژه در مقابل دوربین ها از روی عزاداران معترض گذشت و با شلیک گلوله جوانانی را ( از جمله خواهرزاده اقای موسوی) به کام مرگ کشید و لباس شخصی های حاکمیت با زنجیر و قمه و چوب و همراه با فحاشی به نوامیس مردم به آنها حمله کردند وآنها را کتک زدند.

نکته البته نه چندان عجیب اینکه این بار گزارشگر تلویزیون با خود حق پنداری کامل و اعتماد به نفس وضعیت کنونی را شبیه مدل حکومتی مورد تایید خداوند می‌پندارد و از جانب خداوند نیز تعیین تکلیف می‌کند و می پرسید: « آیا موسوی و کروبی توبه میکنند و به آغوش نظام برخواهند گشت یا خداوند قهار و توانا به جرم ضرر و زیانی که آنها به کشور و نظام و ملت وارد کردند، فرصت توبه را از آنها گرفته است؟

در همین حال غلامعلی رجایی در انتقاد از این رفتار صدا و سیما نوشته است: انگار مرگ مرحوم عسکراولادی هم نتوانست بعضی ها را بخود بیاورد. امروز و امشب سیمای ضرغامی در شبکه های گوناگون خود هرچه خواست نثار آقایان موسوی و کروبی کرد و حتی در یک پیشگویی پیامبرانه آنها را از توفیق توبه محروم دانست. جالب این بود که از آنها توقع داشت در این ایام حصر از اقدام بعضی ها اعلام برائت نمایند!

اینقدر محتوای این برنامه زشت و یکطرفه بود که نیازی به پاسخ به بعضی مطالب دیکته شده آن نمی بینم. امروز و امشب سیمای تحت مدیریت ضرغامی که از محدود اسم هایی است که از شنیدن آن نفرت دارم تا توانست برعلیه موسوی و کروبی که از خود هیچ امکان دفاعی نداشته و ندارند اتهام زد. دست اندرکاران این برنامه سفارشی سیمای ضرغامی از خدا نترسیدند. در مقام قاضی نشستند و هرچه دلشان خواست گفتند. انگار نه انگار قیامتی هم در کار است!

این از مردانگی به دور است شخصیت کسانی که در حصر هستند و دستشان از همه چیز کوتاه است هرچند وقت یکبار یکطرفه، در سیمایی که متعلق به همه ملت است اینطور تخریب شود. از عاشورا دو روز بیشتر نگذشته است. پیام حسین را بشنوید که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

هرچند از این اقدام زشت سیمای ضرغامی بسیار متاسفم اما نگران نیستم. چون معتقد هستم خدایی هم هست و می داند چگونه خدایی کند!

خدایا، به کجا باید شکایت برد که در جمهوری بجا مانده از امام، آبروی یاران امام، همان کسانی که در دوران امام و پس از آن، آن همه به کشور و ملت خدمت کردند اینگونه به چیزی گرفته نمی شود. کاش دادرسی بود.»

همچنین سعید شریعتی، از زندانیان سیاسی پس از انتخابات نیز در یادداشتی کوتاه در صفحه شخصی فیس بوک خود خطاب به اقای حسام الدین آشنا و آقای رحمانی فضلی نمایندگان  رییس جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما نوشت: «گزارش توهین آمیز و تحریک کننده و ضدامنیتی پخش شده در بخش خبری ساعت 14 شبکه سیما بر رویه ها و رفتار و گفتاری استوار بود که رییس محترم جمهور با وعده برچیده شدن آنها اعتماد اکثریت مردم را جلب کرده‌اند. اگر چه روشن است که جنابان عالی در آن شورا اقلیت هستید و حتی اگر اکثریت هم بودید مخالفت و تذکر شما توسط مدیران سیاسی امنیتی سازمان به هیچ گرفته می شد، اما از باب انجام وظیفه ملی با توبیخ و تذکر به رییس سازمان صدا و سیما دامن خود را از رجس این بی اخلاقی ها مصون دارید.»

سایت آینده در همین باره در یادداشتی با اعتراض به شیوه‌ی مغرضانه ی صدا و سیما نوشته است:« ظالمانه ترین شیوه آن است که وقتی بسیاری از مردم منتقد به اقدامات انجام شده چند سال اخیر با بزرگواری سکوت پیشه کرده و رییس جمهور نیز رویکرد نگاه به آینده را برگزیده، صداو سیما که خود یکی از عوامل اصلی به اصطلاح فتنه بوده، باز هم بر این آتش می دمد و با گستاخی روایت یکسویه خود را به مردم تحمیل می کند.»

سایت انصاف نزدیک به دکتر پزشکیان نیز با انتقاد از گزارش های یکطرفه ی عاشورای 88 در تلویزیون از ضرغامی خواست تا به منتقدان هم فرصت پاسخگویی داده شود.

احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم همچنین در گفت و گو با روزآنلاین فیلم پخش شده از شبکه اول را  مشمئز کننده  و خجالت اور خوانده و خواستار عذرخواهی عزت الله ضرغامی شده است.

اگر چه با اراده ای که نهادهای انتصابی حاکمیت برای مقابله با نظر و رای مردم دارند انتظار پایان یافتن اینگونه رفتارها اندکی خوشبینانه است اما آنچه  در سوی دیگر این تکاپوهای بی‌حاصل هویداست پویایی وسرزندگی جنبشی است که مخالفان مردم چهار سال است که  خبر از مرگ آن داده اند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.