سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واشنگتن: تلاش می‌کنیم در مذاکرات با ایران به پیشرفت برسیم...

واشنگتن: تلاش می‌کنیم در مذاکرات با ایران به پیشرفت برسیم

چکیده : «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) تصریح کرد که تحریم‌های ایران کاهش پیدا نمی‌کند. وی در پاسخ به سؤال تحریم‌ها علیه ایران پاسخ داد: مهم است که پیشرفت‌های بالقوه گفت‌وگوها را به حساب آوریم. ما تلاش می‌کنیم که در مذاکرات به پیشرفت برسیم....


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که مهم است که تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در مذاکرات با ایران به پیشرفت دست پیدا کنیم.

«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) تصریح کرد که تحریم‌های ایران کاهش پیدا نمی‌کند. وی در پاسخ به سؤال تحریم‌ها علیه ایران پاسخ داد: مهم است که پیشرفت‌های بالقوه گفت‌وگوها را به حساب آوریم. ما تلاش می‌کنیم که در مذاکرات به پیشرفت برسیم.

دولت آمریکا در چند روز آمریکا تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا کنگره را از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران منصرف کند و اجازه دهند مذاکرات ایران و ۱+۵(آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) پیش برود. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «جک لو» وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز جلسات محرمانه‌ای را با سناتورهای آمریکایی درباره تأثیر تحریم‌های آمریکا بر ایران در حالیکه کاخ سفید در تلاش است اقدامات جدید کنگره علیه ایران را متوقف کند، برگزار می‌کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه هفته گذشته در عین حال اعلام کرده بود: بنابراین در حالیکه ما متوجه کنیم که کنگره احتمالاً تحریم‌های جدید را بررسی می‌کند، فکر می‌کنیم زمان یک توقف فرار رسیده است، تا ببینیم که آیا مذاکرات می‌تواند کشش داشته باشد. فکر می‌کنیم انعطاف‌پذیری در حال حاضر برای توقف در تحریم‌های جدید بسیار مفید است تا بررسی کنیم که آیا این فرایند در پیشبرد مسائل کمکی می‌کند یا خیر. نشست ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) قرار است ۷ نوامبر (۱۶ آبان) در ژنو برگزار شود.

طبق گزارشات رسانه‌ای، گفت‌وگوهای میان دولت ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز که دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در وین صورت گرفت نمایانگر نشانه‌هایی از پیشرفت بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.