سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سرپرست دانشگاه علامه: 2 استاد و 12 دانشجوی ستاره‌دار به علامه بازگشتند...

سرپرست دانشگاه علامه: 2 استاد و 12 دانشجوی ستاره‌دار به علامه بازگشتند

چکیده : سرپرست دانشگاه علامه در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر ورود به حریم خصوصی دانشجویان با استفاده از دوربین‌هایی که به داخل و خارج از محیط دانشگاه احاطه دارد، گفت: جمع‌آوری دوربین‌های مداربسته در دانشکده‌ها جزو اختیارات من نیست اما به دانشجو‌ها اطمینان می‌دهم که برای شما از کانال دوربین‌ها دیگر مشکلی پیش نیاید....


روز گذشته دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی میزبان سرپرست این دانشگاه بود. حسین سلیمی در جلسه شنود و پاسخ خود با دانشجوان درباره دوربین‌های مداربسته، تفکیک جنسیتی، بازگشت اساتید اخراجی و دانشجوهای ستاره‌دار حرف زد.

او درپاسخ به آرمان درباره رشته‌های حذف شده از دانشگاه توضیح داد: حدود یک سال طول می‌کشد تا رشته‌های حذف شده برگردند. اما رشته‌هایی مانند مطالعات زنان و مطالعات فرهنگی در سطح کارشناسی ارشد سال دیگر دانشجو می‌گیرند.

او همچنین درباره وضعیت استادان اخراج‌شده توضیح داد: 6 الی 7 نفر از اساتید سابقا از دانشگاه اخراج شده بودند. دو نفراز آنها به کلاس‌های درس برگشته اند. برگشت بقیه هم موضوع مورد بررسی اکنون وزارت علوم است.

سلیمی درباره بازگشت دانشجویان اخراجی افزود: 21 الی 22 نفر از دانشجوهای اخراجی و ستاره‌دار برای بازگشت به دانشگاه تا به حال مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 12 الی 13 نفرشان به دانشگاه برگشته‌اند بقیه نیز به دلایل مسائلی غیر از نهاد دانشگاه هنوز به دانشگاه برنگشته‌اند.

سرپرست دانشگاه علامه در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر ورود به حریم خصوصی دانشجویان با استفاده از دوربین‌هایی که به داخل و خارج از محیط دانشگاه احاطه دارد، گفت: جمع‌آوری دوربین‌های مداربسته در دانشکده‌ها جزو اختیارات من نیست اما به دانشجو‌ها اطمینان می‌دهم که برای شما از کانال دوربین‌ها دیگر مشکلی پیش نیاید.

سلیمی با اشاره به موضوع استخدام 102 نفر از اساتید توضیح داد: در ابتدا باید بگویم که این اساتیدی که خارج از روال اداری در روز‌های آخر مدیریت سابق استخدام شدند 94 نفر بودند. 30 نفر از آنها هرگز به دانشگاه رجوع نکردند. 24 نفر از آنها استادیار هستند و با درخواست گروه‌های علمی وارد شده اند. که اگر سال بعد نیز مورد تایید گروه قرار بگیرند می‌توانند به کارشان ادامه دهند.دو سوم بقیه نیز تقاضای خود را برای استخدامی لغو کرده اند.

شورای انقلاب فرهنگی دستور دهد تفکیک جنسیتی را بر می‌داریم

سلیمی در واکنش نسبت به کلاس‌های 2 یا 3 نفری دانشجویان و مشکلات انتخاب واحد رخ داده در سیستم آموزشی به علت تفکیک جنسیتی گفت: ایجاد تفکیک جنسیتی به شیوه کنونی در دانشگاه بخشنامه از بالا به دانشگاه است که باید درراستای رفع تفکیک‌ها ابتدا شورای‌عالی انقلاب فرهنگی این سیاست‌گذاری را تغییر دهد. در این صورت ما هم تفکیک را از دانشگاه برمی‌داریم.

او با امید نسبت به احیای فضای آکادمیک در دانشگاه توضیح داد: در یک ماه گذشته اختیارات گروه‌های اساتید را برای احیای فضای آکادمیک کشور مورد بررسی قرار داده‌ایم و از این به بعد تمدید قرارداد گروه‌های مختلف اساتید مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استادان بازنشسته برمی‌گردند

سلیمی با تاکید بر اینکه استادان اخراجی کمتراز انگشتان دو دست هستند، توضیح داد: تعدادی از اساتید اخراج شده‌اند که بر اساس آیین‌نامه تکریم بازنشسته‌ها نیز از روسای دانشکده‌ها درخواست کرده‌ام که اساتید بازنشسته شده‌ای را که توانایی تدریس دارند، مورد بررسی قرار دهند تا امکانات بازگشتشان به دانشگاه فراهم شود.

او همچنین افزود: استادانی که سطح علمی‌شان دانشجو را راضی نمی‌کند باید مورد بررسی قرار بگیرند. چنانچه در هفته گذشته نیز 8 نفر از اساتیدی که با مشکلات حقوق و ارتقای رتبه مواجه شده بودند، توانستند به حقوق خود برسند.

بدهکارهای دانشگاه بر سرم ریخته‌اند

سرپرست دانشگاه علامه با انتقاد از دعوت از دانشجویان دکتری به علت کسری بودجه گفت: با این کار نباید در مدرک دکتری دانشجویان علامه خدشه وارد کنیم. درحال حاضر هم کسانی که از دانشگاه طلبکار بوده‌اند بر سر من ریخته‌اند و نمی‌دانم در این رابطه چه کنم.

او همچنین بر لزوم برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه‌ها تا یکی دو ماه آینده تاکید کرد. سلیمی بر لزوم تاسیس کارگاه روزنامه‌نگاری در دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات تاکید کرد و گفت: برای استقلال دانشگاه علوم ارتباطات باید اول ساختمان لازم را فراهم کنیم تا با فراهم شدن کالبد دانشگاه، این دانشکده در آن مستقر شود.

سلیمی با بیان اینکه به اسلامی کردن دانشگاه‌ها معتقد است اما با سطحی‌نگری مخالفت دارد، توضیح داد: دانشگاه اسلامی شده باید فضای آزاداندیشی را فراهم کند. او با اشاره به مذاکره‌های صورت‌گرفته با مسئولان تئاتر کشور گفت: طبق صحبتی که با مسئولان تئاتر کشور داشته‌ام دانشجویانی که تا به حال اجازه تمرین تئاتر را نداشته‌اند، می‌توانند در تماشاخانه ایرانشهر تمرینات خود را انجام دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.