سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معاون رییس جمهور: خودکفایی کاهش یافته است/چشم امید دولت به کشاورزان است...

معاون رییس جمهور: خودکفایی کاهش یافته است/چشم امید دولت به کشاورزان است

چکیده :محمدباقر نوبخت در کنگره کشاورزی در خانه کشاورز با بیان این‌که چشم امید دولت به کشاورزان است، اظهار کرد: جمعیت حدود 76 میلیونی ایران نیازمند انرژی غذایی ایران است که باید از محصولات کشاورزی تولید شده در این بخش تامین شود....


محمدباقر نوبخت در کنگره کشاورزی در خانه کشاورز با بیان این‌که چشم امید دولت به کشاورزان است، اظهار کرد: جمعیت حدود 76 میلیونی ایران نیازمند انرژی غذایی ایران است که باید از محصولات کشاورزی تولید شده در این بخش تامین شود.

وی با بیان این‌که مطالعات در برنامه چهارم نشان می‌دهد که ضریب وابستگی از 26 به 45.5 درصد در فاصله سال‌های 83 تا 88 افزایش یافته است، افزود: این بدان معناست که خودکفایی از حدود 55 به 44 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به این‌که دولت تدبیر و امید برای رفاه مردم بر تامین امنیت غذایی تاکید زیاد دارد، بیان کرد: این هدف جز از صنعت کشاورزی نمی‌تواند تامین شود و تحقق یابد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به این‌که دولت توقع یکسویه از کشاورزان ندارد، گفت: همان‌طور که ما می‌خواهیم آنها دولت را در اهداف‌اش پشتبانی کنند آنها می‌توانند خواستار برطرف‌شدن موانع و نیازهایشان باشند.

نوبخت با بیان این‌که کشاورزان می‌توانند تمامی توقعات و انتظارات خود از دولت را اعلام کنند، گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا توقعات آنها را در لایحه بودجه 93 و قانون برنامه پنجم منعکس کنیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.