سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاههای تهران با خانواده رهنورد و موسوی و قرائت ب...

دیدار جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاههای تهران با خانواده رهنورد و موسوی و قرائت بیانیه

چکیده :در انتهای این این دیدار دوستانه دانشجویان طی بیانیه ای از دولت دکتر روحانی رفع حصرغیر قانونی را مطالبه نمودند و خواستار کاهش فشارهای امنیتی بر خانواده ایشان گشتند....


جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه های تهران  روز یکشنبه  ۵ آبان ماه، با دختران میرحسین موسوی دیدار کردند.

به گزارش کلمه این جمع  دانشجویی ضمن ابراز تاسف  از برخوردهای صورت گرفته  و نیز تداوم  بسیاری از رویه های گذشته در دستگاه امنیتی کشور  ابراز امیدواری کردند که  دولت اعتدال هر چه سریعتر نسبت به برخورد با  عوامل این رفتارها و نیز  تسریع در تغییر رویه ها عمل نماید.

در انتهای این این دیدار دوستانه دانشجویان طی بیانیه ای از دولت دکتر روحانی رفع حصرغیر قانونی را مطالبه نمودند و خواستار کاهش فشارهای امنیتی بر خانواده ایشان گشتند.

در انتهای  این دیدار یکی از دانشجویان به نمایندگی از جمع حاضر بیانیه ای را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر است:

سلام بر آزادی سلام بر آزادگان

درود بر عزیزان در بندمان درود بر رهبران در حصرمان

گویی چشمشان را بسته اند، پنبه در گوش فرو کرده ، خورشید قدرت کورشان کرده ، نمی خواهند ببینند ، نمی خواهند بشنوند. انسان و انسانیت را در بند نموده اند.

پس از گذشت بیش از 4 سال از کودتای انتخاباتی 88 و روشن و نمایان گشتن موضع بر حق رهبران جنبش سبز ، کودتاچیان همچنان در خواب غفلت خفته اند و نه تنها از رفتار چند سال اخیرشان به در گاه ملت دلجویی نمی نمایند بلکه هر روز فاجعه و ظلمی دیگر را به بار می نشانند . مقامات مسول در مناسبت های مختلف با فرصت سوزی مقدمات آزادی این عزیزان را فراهم نیاورده و به جای آن فشار های امنیتی را به دل بستگان به آنها طبق روال گذشته خود افزایش می دهند.

اکنون ماجمعی از فعالین دانشجویی نه تنها آمده ایم تا ابراز هم دردی کنیم بابت فاجعه اخیر- که نماد پایان نیافتن فشار ها و کوتاهی های همه جانبه در بهبود وضعیت رهبران در حصر جنبش سبز است – بلکه اعلام می داریم که هیچ کدام از فحایع چند سال اخیر را از یاد نبرده ایم و یاد و خاطره همه عزیزانی که متحمل هزینه های فاجعه بار در راه ملت شده اند را همواره در خود زنده نگاه می داریم.

هم چنین با گام برداشتن کشورمان در راه اعتدال ، از ریاست محترم جمهوری آقای دکتر روحانی تقاضا داریم نه تنها با مسببان خودسری های انجام شده برخورد مناسب صورت داده شود، بلکه در آستانه هزارمین روز حصر رهبران جنبش سبز ، شرایط رفع حصر این عزیزان و آزادی زندانیان سیاسی فراهم گردد.

به امید ایرانی آزاد و سربلند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.