سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدجواد ظریف: آنچه در روز عیدغدیر اتفاق افتاد برای همه تلخ بود...
» در پاسخ به پیام های مردمی و اعتراض به هتک حرمت خانواده میرحسین

محمدجواد ظریف: آنچه در روز عیدغدیر اتفاق افتاد برای همه تلخ بود

چکیده :آنچه در روز عیدغدیر اتفاق افتاد برای همه تلخ بود. نظرات و انتقادات شما را هم در این زمینه دیدم و گرچه توقع دوستان برای موضع گیری پیرامون مسایلی که از حوزه مسئولیت من خارج است را غیرواقع بینانه می دانم، ولی از اینکه صفحه مرا برای اظهارنظرهای خود قابل می دانید خوشحالم و از همه شما سپاسگزار، که حتی در پاره ای از موقعیت ها، اگرچه با تلخی، بازهم به یاد من هستید. ...


کلمه- گروه خبر: محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه از آنچه بر دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد  در روز غدیر گذشت به عنوان  اتفاقی تلخ یاد کرد.

وی که صفحه فیس بوکش در این روزها  شاهد سیل اظهار نظرها و درخواستها برای موضع گیری دولت  و انتقادها بود امروز صفحه فیس بوک خود را به روز کرد. وی در بخشی  از مطلب خود به موضوع هتک حرمت  خانواده میرحسین و رهنورد پرداخت و نوشت:

آنچه در روز عیدغدیر اتفاق افتاد برای همه تلخ بود. نظرات و انتقادات شما را هم در این زمینه دیدم و گرچه توقع دوستان برای موضع گیری پیرامون مسایلی که از حوزه مسئولیت من خارج است را غیرواقع بینانه می دانم، ولی از اینکه صفحه مرا برای اظهارنظرهای خود قابل می دانید خوشحالم و از همه شما سپاسگزار، که حتی در پاره ای از موقعیت ها، اگرچه با تلخی، بازهم به یاد من هستید. به قول نظامی گنجوی:

اگر با من نبودش هیچ میلی

چرا ظرف مرا بشکست لیلی

به هرحال در این زمینه اظهار نظر وزیر محترم اطلاعات، که قبل از من توجه همکار گرانقدرم سرکار خانم دکتر ابتکار را جلب کرده بود، به نظر من هم شروع خوبی برای برخورد سازنده با این گونه موارد است: «برقراری امنیت باید در چارچوب باشد. خداوند از پایمال شدن حق خود اگر سهوی و غیرعمدی باشد گذشت می‌کند اما از پایمال شدن حق مردم حتی اگر سهوی هم باشد نمی‌گذرد. کسانی که دل به مهر نظام مقدس جمهوری اسلامی بسته‌اند و علاقه‌مند به رشد این نظام هستند باید در جهتی حرکت کنند که همه ملت احساس امنیت کنند و البته پیشگیری مقدم بر درمان است.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.