سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بهمن کشاورز: هر نوع تعرض بدنی و کتک زدن ملاقات‌کنندگان زندانیان غیرمجاز است...

بهمن کشاورز: هر نوع تعرض بدنی و کتک زدن ملاقات‌کنندگان زندانیان غیرمجاز است

چکیده :کشاورز در پایان درباره مجازات زندانبان هایی که به ملاقات کنندگان یا خانواده‌های زندانی تعرض می‌کنند، بیان کرد: این مساله مربوط به قوانین ضرب و جرح در قانون اسلامی می‌شود که حسب مورد دیه و حبس دارد، البته می‌تواند قصاص داشته باشد که قصاص در این گونه موارد قابل اجرا نیست، نه در این موارد بلکه در کلیه مواردی که منتهی به آثار بدنی می‌شود قصاص را نمی‌‌توان اجرا کرد ولی دیه و حبس اجرا شدنی است. در سایر موارد مانند فحاشی و توهین حکم آن نیز در قانون مجازات اسلامی تعریزات پیش بینی شده و به عنوان توهین و دشنام مجازات دارد....


یک حقوقدان و وکیل دادگستری، هر نوع تعرض بدنی به خانواده‌ها یا ملاقات‌کنندگان زندانیان را غیر قانونی دانست و گفت: این افراد می‌توانند به دادسری نظامی شکایت کنند. مجازات این سری رفتارها دیه و حبس است.

بهمن کشاورز در گفت‌وگو با شفقنا، درباره قوانین مربوط به نحوه رفتار زندانبان ها با خانواده‌های زندانیان و محصورین اظهار کرد: در آیین نامه زندان‌ها باب ملاقات آن، مطالبی آمده و بر طربق آن مسلم است تفتیش خانواده‌های زندانی یا افراد ملاقات کننده برای کسی که مامور یا زندانبان است، تنها در حدی مجاز است که زندانبان اطمینان حاصل کنند چیزی از زندان خارج یا وارد نشده باشد، اما هر نوع تعرض بدنی و کتک زدن به هر کسی غیرمجاز است؛ خواه ملاقات کننده و خواه رهگذر باشد بنابراین حکم هر دو روشن است.

او درباره مرجع رسیدگی به رفتارهای غیرقانونی زندانبانان و حمایت قانون از افرادی که به آنها اهانت شده گفت: آنان می‌توانند به دادسرای نظامی شکایت کنند. البته باید توجه داشت که بدرفتاری را باید تعریف کنند و اگر آثار ضرب و جرح داشتند، به پزشکی قانونی بروند. آثار ضرب و جرح طبعا نیاز به اثبات دارد و باید از یکی از موارد مندرج در قوانین ما اثبات شود.

کشاورز در پایان درباره مجازات زندانبان هایی که به ملاقات کنندگان یا خانواده‌های زندانی تعرض می‌کنند، بیان کرد: این مساله مربوط به قوانین ضرب و جرح در قانون اسلامی می‌شود که حسب مورد دیه و حبس دارد، البته می‌تواند قصاص داشته باشد که قصاص در این گونه موارد قابل اجرا نیست، نه در این موارد بلکه در کلیه مواردی که منتهی به آثار بدنی می‌شود قصاص را نمی‌‌توان اجرا کرد ولی دیه و حبس اجرا شدنی است. در سایر موارد مانند فحاشی و توهین حکم آن نیز در قانون مجازات اسلامی تعریزات پیش بینی شده و به عنوان توهین و دشنام مجازات دارد.

سیلی به صورت دختران نخست وزیر امام


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.