سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع و شادمانی دانشجویان پلی تکنیک از مرخصی مجید توکلی...

تجمع و شادمانی دانشجویان پلی تکنیک از مرخصی مجید توکلی

چکیده :به مناسبت مرخصی فعال دانشجویی زندانی، مجید توکلی، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، دست به تجمع زده و با شادمانی سرودهای حماسی سر دادند....


به مناسبت مرخصی فعال دانشجویی زندانی، مجید توکلی، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، دست به تجمع زده و با شادمانی سرودهای حماسی سر دادند.

به گزارش جرس، در پی مرخصی موقت مجید توکلی، فعال دانشجویی زندانی محبوس در زندان رجایی شهر پس از چهار سال عدم مرخصی، گروهی از دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک با تحصن و خواندن سرودهای حماسی- دانشجویی و در دست داشتن پلاکاردهایی، از این رخداد استقبال کردند.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن تصاویر این دانشجوی اخراجی پلی تکنیک، وی را همچنان “همشاگردی” خود خوانده و خواهان آزادی کامل وی شدند.

شبکه های اجتماعی نوشته اند: “پلی تکنیک زنده است، شاید هیچ یک از کسانی که امروز دانشجوی پلی تکنیک باشند هم دوره مجید نبودند، اما یک صدا نام وی را فریاد زدند.”

گفتنی است، مجید توکلی فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر، روز دوشنبه پس از چهار سال با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آمد. وی که محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج بدون استفاده از مرخصی از ابتدای بازداشت می گذراند، از حق تماس تلفنی نیز محروم بود.

مجید توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی سازی وعضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالیکه قصد خروج از دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی برای سومین بار بازداشت شد.

وی در نهایت پس از ماهها زندان انفرادی، به به هشت سال و نیم زندان و محرومیت مادام العمر از تحصیل محکوم شد، اما مجددا به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی فراخوانده شد و قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب از وی خواست که با تکذیب بیانیه‌های منتشر شده و نوشته‌هایی که به بیرون از زندان فرستاده است، از سایت ها و عاملان انتشار این مطالب نیز اعلام شکایت کند که پس از مخالفت مجید توکلی، نهایتا شش ماه زندان به دوران محکومیت وی اضافه شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.