سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تلاش ناکام لباس شخصی ها برای به هم زدن سخنرانی هاشمی در کرمانشاه...

تلاش ناکام لباس شخصی ها برای به هم زدن سخنرانی هاشمی در کرمانشاه

چکیده : تعدادی انگشت شمار از نیروهای افراطی قصد داشتند با دادن شعارهایی این برنامه را با اختلال مواجه کنند که با واکنش قاطع مردم، برنامه آنان ناکام ماند و جمعیت زیادی که برای حضور در سخنرانی رییس مجمع تشخیص مصلحت در مسجد جامع کرمانشاه گرد هم آمده بودند، با شعار یکصدای «سلام بر هاشمی درود بر هاشمی»، مانع این اخلال شدند...


تلاش شمار اندکی از لباس شخصی ها برای به هم زدن سخنرانی هاشمی در کرمانشاه ناکام ماند.

به گزارش خبرنگار “آینده”، عصر امروز آیت الله هاشمی رفسنجانی با استقبال مردم و مسوولان استان کرمانشاه وارد این شهر شد و در اولین برنامه خود برای دیدار با مردم و سخنرانی در مسجد جامع کرمانشاه حضور یافت.

همزمان، تعدادی انگشت شمار از نیروهای افراطی قصد داشتند با دادن شعارهایی این برنامه را با اختلال مواجه کنند که با واکنش قاطع مردم، برنامه آنان ناکام ماند و جمعیت زیادی که برای حضور در سخنرانی رییس مجمع تشخیص مصلحت در مسجد جامع کرمانشاه گرد هم آمده بودند، با شعار یکصدای «سلام بر هاشمی درود بر هاشمی»، مانع این اخلال شدند.

اقدام امروز این افراد پس از آن انجام شد که شب گذشته بخش های خبری صداوسیما به پخش گزارشی تخریبی علیه هاشمی پرداخت.

گفتنی است سفر آیت الله هاشمی به مناسبت سالگرد شهادت چهارمین شهید محراب و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله اشرفی اصفهانی انجام شده است.

بر اساس برنامه های تنظیم شده، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از این مراسم، در حوزه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه حاضر شده و پس از اقامه ی نماز مغرب و عشاء، در جمع طلاب و روحانیون کرمانشاهی سخنرانی می کند.

هم چنین حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، دیدار با نخبگان، دیدار با خانواده ی شهدا و ایثارگران، دیدار با تجار و صنعت گران کرمانشاهی از دیگر برنامه های سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به استان کرمانشاه است.

با وجود پیشرفت ها، مردم هنوز بطور کامل ثمرات انقلاب را نچشیده اند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مردم ما استحقاق این را دارند که مسئولان برای آنها بیشتر کار کنند و خدمات بهتری به آنها بدهند.

به گزارش ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مراسم سالگرد چهارمین شهید محراب در مسجد جامع کرمانشاه سخن می گفت، با اشاره به شرایط امروز منطقه، گفت: امروز شاهد اختلاف، جنگ و درگیری و کشتار در اکثر کشورهای منطقه هستیم، ولی ایران اسلامی در این جزیره پر از درگیری، یک کشور آرام و با ثبات است.

وی افزود: باید نگاهی به کشورهای اطرافمان که درگیر جنگ و کشتار هستند بیندازیم و ببینیم در آنجا چه می گذرد، اما ما در سایه اسلام، مکتب اهل بیت، انقلاب و ولایت فقیه توانسته ایم آرامش در کشور ایجاد کنیم و باید قدر آن را بدانیم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به حمایت و پشتیبانی مردم از انقلاب در تمام صحنه ها، یادآور شد: این مردم بودند که با حضورشان انقلاب را به پیروزی رساندند و در دوران هشت سال جنگ تحمیلی نیز زمینه پیروزی ایران را فراهم آوردند. در دوران سازندگی و پس از جنگ نیز همواره حامی نظام و انقلاب بوده اند و هنوز هم پای کار هستند و این استحقاق را دارند که مسئولان برای آنها بیشتر کار کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: با وجود پیشرفت هایی که در کشور حاصل شده است، مردم هنوز بطور کامل ثمرات انقلاب را نچشیده اند و باید کارهای بیشتری برای آنان انجام شود.

وی با بیان اینکه “امروز در کشور به آرامش، اتحاد و همدلی نیاز داریم”، گفت: اختلاف ها به ضرر همه است و کشور را از مسیر پیشرفت دور می کند. نباید اجازه دهیم با برخی اظهارنظرهای نادرست، آرامش کشور از بین برود.

هاشمی رفسنجانی به انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و افزود: این انتخابات در کشور در کمال آرامش و به بهترین شکل و بدون هیچ مشکلی برگزار شد و مردم به فرد مورد نظرشان رأی دادند و این هم از برکات انقلاب است.

وی در ادامه صحبتهای خود به شرایط جغرافیایی و پتانسیل های استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه از قدیم از مراکز تمدنی ایران بوده است و مردمش به شهامت و شجاعت شهره اند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود تنوع های قومی و مذهبی در استان کرمانشاه اظهار کرد: با این وجود مردم این خطه از کشورمان در کمال آرامش در کنار هم زندگی می کنند.

وی به نقش کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه “جنگ از کرمانشاه شروع شد و در کرمانشاه نیز پایان یافت”، گفت: مردم کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی با وجود تحمل مشکلات فراوان، میزبان خوبی برای رزمندگان بودند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به پتانسیل های این استان در بخش های مختلف اظهار کرد: این استان امتحان خود را به خوبی پس داده است. هنوز حق مردم کرمانشاه به خوبی ادا نشده است و امیدواریم مسئولان به این خطه از کشور توجه بیشتری داشته باشند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد چهارمین شهید محراب، گفت: آیت الله اشرفی اصفهانی از علمای زاهد، عالم، آرام، متقی و منشاء خدمات بسیاری بوده اند. امام(ره) در شرایطی که احساس کردند غرب ایران به عالمی از تبار شهید اشرفی نیاز دارد از ایشان خواستند از قم به این منطقه تشریف بیاورند.

وی به خدمات مؤثر آیت الله اشرفی اصفهانی در غرب کشور اشاره کرد و ادامه داد: شهید اشرفی در دوران دفاع مقدس هم گرداننده جبهه ها بود و مکرر با لباس بسیجی در جبهه ها حضور می یافت و به رزمندگان دلگرمی می داد. خداوند هم در سنین آخر عمر شهید اشرفی اصفهانی به ایشان توفیق شهادت در محراب را داد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.