سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محسنی اژه ای : قرار نیست موسوی و کروبی آزاد شوند/ خاتمی ظلم کرده و هنوز ممنوع‌الخرو...
» قوه قضاییه هنوز گوش شنوایی برای صدای مردم ندارد

محسنی اژه ای : قرار نیست موسوی و کروبی آزاد شوند/ خاتمی ظلم کرده و هنوز ممنوع‌الخروج است

چکیده :اژه‌ای که به واسطه سخنگویی دستگاه قضا باید جانب بی طرفی را رعایت کند در اظهاراتی جناحی و باندی گفت: آنهایی که در داخل بر مظان اتهام قرار دارند باید نسبت به جبران ظلمی که به نظام و مردم کرده‌اند اقدام کنند و ضمن توبه خسارتهایی که زده‌اند را تامین کنند که تاکنون در این زمینه اتفاق خاصی نیفتاده...


کلمه- گروه خبر:‌ سخنگوی قوه قضاییه  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در حالی که معمولا اظهاراتی خلاف انتظار و جهت افکار عمومی بر زبان می راند  اظهار داشت: آرامش در هر جامعه‌ای اعم از کوچک و بزرگ ارزش بالایی دارد و اگر آرامش نباشد، کارها به درستی انجام نمی‌شود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه آیا پرونده آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد از قوه قضائیه گرفته شده و به شورای عالی امنیت ملی سپرده شده است، گفت: اتفاق خاصی نیفتاده و پرونده نیز به جایی محول نشده است.

وی  بدون اشاره به ظلم فاحش  حاکمیت به مردم پیش و پس از انتخابات، با فتنه خواندن اعتراضات مسالمت آمیز مردم ادامه داد: در جریان فتنه ۸۸ ظلم بزرگی به مردم و نظام وارد شد که در آن افرادی دخالت داشتند که بعضی از آنها به خارج از کشور رفته و برخی هم در داخل حضور دارند.

اژه‌ای که به واسطه سخنگویی دستگاه قضا باید جانب بی طرفی را رعایت کند در اظهاراتی جناحی و باندی گفت: آنهایی که در داخل بر مظان اتهام قرار دارند باید نسبت به جبران ظلمی که به نظام و مردم کرده‌اند اقدام کنند و ضمن توبه خسارتهایی که زده‌اند را تامین کنند که تاکنون در این زمینه اتفاق خاصی نیفتاده است. وی نگفت  اگر  کسی  به  ضرب و شتم و  قتل مردم بی دفاع  و دست بردن در آرای آنان اعتراض داشته باشد به چه مرجع بی طرفی میتواند  تظلم خواهی کند.

اژه‌ای در ادامه در مورد گمانه‌زنی‌ها برای آزادی همراهان جنبش سبز به مناسبت عید قربان، گفت: قرار نیست همچین اتفاقی بیفتد چون قبلاً به مناسبت‌های مختلف عفو برای زندانیان امنیتی داشته‌ایم دیگر عفوی برای آنها در این دو عید نخواهیم داشت. سخنگوی قوه قضاییه البته به این موضوع اشاره نکرد که موسوی و کروبی اساسا  مقوله ای به نام عفو را قانونی نمیدانند و به رسمیت نمیشناسند. وی همچنین نگفت که  آنان طبق کدام قانون در خانه های خود به مجازات حبس محکوم شده اند که اصطلاح حقوقی عفو شامل آنها بشود.

تاریخ: واکنش مصدق به پیشنهاد «عفو ملوکانه» محمدرضا شاه برای رفع حصر و حبس

خبرنگار دیگری در خصوص اتمام دوره ممنوع‌الخروج شدن خاتمی از سخنگوی دستگاه قضایی سؤال کرد  و پرسید که چرا این موضوع منتفی شد و چرا اصلا ایشان ممنوع الخروج شدند  که اژه‌ای گفت: در هر صورت کسانی در جریان فتنه 88 ظلم کرده‌اند از جمله شخصی که شما نام بردید اما در حال حاضر هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و تنها گمانه‌زنی است.

وی افزود: هر چیزی که قبلا بوده بر همان مبنا پابرجا است و هیچ اتفاق تازه‌ای نیفتاده است.

منظور محسنی اژه ای از «شخصی که شما نام بردید» سید محمد خاتمی رییس جمهور دو دوره جمهوری اسلامی ایران است که گویا وی  ترجیح داد نام  او را بر زبان نیاورد.

یکی از خبرنگاران گفت: برخی از زندانیان امنیتی که آزاد شده‌اند دوره محکومیتشان به پایان رسیده بنابر این چرا می‌گویید که به آنها عفو خورده است؟

اژه‌ای گفت: هیچ کس محکومیتش تمام نشد که اگر این گونه بود آزاد می‌شد و اینطور نیست که کسی محکومیتش به پایان رسیده بلکه به او عفو خورده است.

این سخنان در حالی بیان میشود که دیروز یکی از زندانیان حتی با ۱۵ روز تاخیر از زندان آزاد شد  و بسیاری دیگر از زندانیانی که  اخیرا آزاد شده اند  در روزها و ماههای پایانی حبس خود قرار داشتند و اساسا درخواست عفو نیز نداده بودند.

وی افزود: من قبلا هم گفتم که 80 نفر آزاد شدند که همه آنها محکوم به حبس نبوده اند برخی جزای نقدی و برخی دیگر شلاق داشتند که حکم آنها تقلیل پیدا کرده ضمن اینکه همه آنها مرتبط با فتنه نبوده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.