سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه جدید سید ضیا نبوی به اتهام تبلیغ علیه نظام...

محاکمه جدید سید ضیا نبوی به اتهام تبلیغ علیه نظام

چکیده : تا کنون برای پرونده جدید ضیا نبوی سه جلسه دادگاه تشکیل شده است، که ضیا از حضور در دو دادگاه اخیر به دلیل این که زندانبان ها قصد داشتند وی را با پابند به دادگاه منتقل کنند خودداری کرده است، آخرین جلسه دادگاه ضیا نبوی قرار بوده امروز 22 مهر ماه برگزار شود که وی در آن حضور نیافته است...


سید ضیا نبوی که از خرداد سال 88 تا کنون بدون مرخصی در زندان به سر می برد، در روزهای اخیر با پرونده جدیدی مواجه شده و بار دیگر به اتهام تبلیغ علیه نظام در اهواز محاکمه شده است.

به گزارش کلمه، پرونده جدید سید ضیا نبوی به دلیل یادداشت هایی که وی از زندان کارون اهواز منتشر کرده برای وی تشکیل شده است، به خصوص یادداشتی که وی در مورد وضعیت محمدعلی عموری وبلاگ نویس و فعال فرهنگی عرب زبان محکوم به اعدام نوشت با عنوان “روایت یه زندانی تبعیدی از یک محکوم به مرگ، اعدام سیلی نیست که قابل جبران باشد” و به دلیل آن تحت فشار قرار گرفت و به انفرادی فرستاده شد.

تا کنون برای پرونده جدید ضیا نبوی سه جلسه دادگاه تشکیل شده است، که ضیا از حضور در دو دادگاه اخیر به دلیل این که زندانبان ها قصد داشتند وی را با پابند به دادگاه منتقل کنند خودداری کرده است، آخرین جلسه دادگاه ضیا نبوی قرار بوده امروز 22 مهر ماه برگزار شود که وی در آن حضور نیافته است.

ضیا نبوی، دانشجوی ستاره دار (محروم از تحصیل توسط دولت احمدی نژاد) و سخنگوی شورای دفاع از حق تحصیل است که از ۲۵ خرداد ۸۸، بدون مرخصی در زندان به سر می برد. نبوی به ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شده است.

محمد عموری نیز وبلاگ نویس و فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی أصفهان و یکی از موسسان نشریه دانشجویی “التراث” است که در دانشگاه صنعتی اصفهان به عربی و فارسی منتشر می شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.