سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات جواد لاریجانی: بازنشسته فکری هستید...
» مردم ماجراي كنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجراي 8 سال حمايت از احمدي نژاد را به یاد دارند

واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات جواد لاریجانی: بازنشسته فکری هستید

چکیده :و دوم آنكه به حافظه تاريخي مردم ايران اعتماد كنيد كه ماجراي مذاكراه شما با نيك براون انگليسي، ماجراي كنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجراي 8 سال حمايت پرسوز و گدازتان از احمدي نژاد و دلايل آن را به ياد دارند و ممكن است درصورت لزوم آنها را با جزئيات در معرض بازخواني قرار...


کلمه- گروه خبر:  پس از آنکه جواد لاریجانی در سخنانی گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما را  برنامه ریزی شده از سوی صهیونیستها نامید روزنامه جمهوری اسلامی در مقاله ای  وی را بازنشسته فکری  خواند و تاکید کرد گوينده اين سخن بسيار سخيف و توهين‌آميز بايد براي اين ادعا دليل اقامه كند و درصورت عدم توانائي بر اقامه دليل، بايد در برابر قانون، ملت ايران و بالاتر از همه در پيشگاه الهي به خاطر اين ادعاي بي‌دليل خود پاسخگو باشد.

این روزنامه  همچنین به لاریجانی تذکر داده است که  حافظه تاریخی مردم ممکن است  مذاکره با نیک براون انگلیسی و  کنار گذاشته شدن از  وزارت خارجه را به یاد بیاورند.

به گزارش کلمه اشاره این روزنامه درباره کنار گذاشته شدن از وزارت خارجه به زمان جنگ و نخست وزیری میرحسین موسوی بازمیگردد که در پی ارتباطات مشکوک لاریجانی با نظر  نخست وزیری وی از وزارت خارجه کنار گذاشته شد.

متن یادداشت این روزنامه به شرح زیر است:

آقاي محمد جواد لاريجاني، پنجشنبه شب در همايش “رابطه با آمريكا” در تالار ابن سيناي مشهد مقدس سخناني به زبان آورد كه مجموعه‌اي از مطالب صحيح و ناصحيح بود. اينكه افراد، اظهارنظر كردن درباره مسائل مختلف را حق خود بدانند نه تنها اشكالي ندارد بلكه لازمه يك جامعه اسلامي، انقلابي و پوياست، اما اظهارنظر كنندگان بايد توجه داشته باشند كه اگر تلاش كنند بداخلاقي و تهمت زدن را جايگزين واقعيت‌ها نمايند، به اعتبار خودشان لطمه وارد خواهند كرد.

براساس گزارش خبرگزاري مهر، آقاي محمد جواد لاريجاني در بخشي از سخنان خود گفته است: “تماس تلفني اوباما و روحاني كار درستي نبود… مذاكره و برقراري رابطه (تلفني) اوباما و روحاني نقشه‌اي بود كه توسط رژيم صهيونيستي به راه انداخته شد و اسرائيل با اين اقدام مي‌خواست نشان دهد كه رئيس‌جمهور ما در داخل كشور مورد حمايت نيست و سخنان او در سازمان ملل كاملاً شخصي بوده است.”

اينكه گفتگوي تلفني اوباما و روحاني كار درستي بود يا نه، موضوعي است كه مي‌تواند مورد بحث و حتي نفي و رد و ايراد قرار گيرد، اما اينكه گفته شود “نقشه‌اي بود كه توسط رژيم صهيونيستي به راه انداخته شد” از دايره اظهارنظر و نقد خارج است و يك تهمت و حتي اهانت به رئيس‌جمهور محسوب مي‌شود. از جايگاه و مسئوليت رياست جمهوري آقاي روحاني هم كه بگذريم، اصولاً يك مسلمان در حال كار و خدمت به جامعه اسلامي را متهم به فريب خوردن توسط رژيم صهيونيستي ساختن، نه توجيه قانوني دارد، نه توجيه شرعي و نه توجيه سياسي. گوينده اين سخن بسيار سخيف و توهين‌آميز بايد براي اين ادعا دليل اقامه كند و درصورت عدم توانائي بر اقامه دليل، بايد در برابر قانون، ملت ايران و بالاتر از همه در پيشگاه الهي به خاطر اين ادعاي بي‌دليل خود پاسخگو باشد.

براي چنين ادعاي پوچي نه تنها نمي‌توان توجيه سياسي پيدا كرد، حتي عكس آن را به راحتي مي‌توان درك نمود. خشم شديد سران رژيم صهيونيستي از انتخاب دكتر روحاني به رياست جمهوري، فريادهاي ديوانه وار بنيامين نتانياهو در سازمان ملل عليه سخنان آقاي روحاني، تبليغات پيوسته و پرحجم رسانه‌هاي صهيونيستي عليه رئيس جمهوري اسلامي ايران و سخناني كه نتانياهو در ديدار خود با اوباما به وي گفت، همه نشان مي‌دهند سران رژيم صهيونيستي و اصولاً صهيونيسم بين الملل از تدابير دولت روحاني عصباني هستند و با توسل به ابزارهاي مختلف درصدد ناكام ساختن اين دولت و به شكست كشاندن تدابير آن برآمده‌اند. نمي‌گوئيم همين سخن آقاي محمد جواد لاريجاني هم بخشي از ابزارهاي مورد نظر صهيونيست هاست زيرا مانند آقاي محمدجواد اهل اصالت دادن به حدس و گمان نيستم ولي به ايشان و كساني كه همنوا با ايشان اين روزها از تريبون‌هاي مختلف از جمله نماز جمعه و رسانه ملي درصدد كارشكني عليه دولت هستند تذكر مشفقانه مي‌دهيم كه اگر به نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه اعتقاد دارند، از رهبر معظم انقلاب بياموزند كه انتقاد خود به بخشي از عملكرد رئيس‌جمهور و هيأت همراه وي در سفر نيويورك را اولاً همراه با ابزار اعتماد و حمايت گوشزد كردند و ثانياً انتقاد خود را با ملايم‌ترين تعبير بيان نمودند و بهيچوجه سراغ منتسب ساختن اين بخش از عملكرد رئيس‌جمهور به رژيم صهيونيستي نرفتند.

به شخص آقاي محمد جواد لاريجاني نيز دو توصيه مهم داريم كه اميد است به آنها توجهي جدي نمايند.

اول آنكه به تحركات مشكوك اين روزها، كه نشان از آغاز يك تلاش همه جانبه از ناحيه شكست خوردگان انتخابات 24 خرداد براي گرفتن انتقام از دكتر روحاني و حاميان وي دارد، توجه نمائيد و به اين دام خطرناك و بي‌عاقبت نيافتيد.

و دوم آنكه به حافظه تاريخي مردم ايران اعتماد كنيد كه ماجراي مذاكراه شما با نيك براون انگليسي، ماجراي كنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجراي 8 سال حمايت پرسوز و گدازتان از احمدي نژاد و دلايل آن را به ياد دارند و ممكن است درصورت لزوم آنها را با جزئيات در معرض بازخواني قرار دهند.

اين واقعيت‌ها كاملاً نشان مي‌دهند افرادي از قبيل شما بازنشسته فكري هستيد و تلاش هايتان براي ابراز نظرهاي بي‌پشتوانه هيچ مشكلي را حل نخواهد كرد. توصيه ما به شما اينست كه در دوران بازنشستگي فكري، حساب خود را از مجموعه بداخلاقان سياسي كه درحال آتش‌افروزي هستند جدا كنيد و به اين تلاش‌هاي بي‌حاصل پايان دهيد.

شما اگر خود را صاحب نظر سياسي مي‌دانيد بايد اين نكته مهم برايتان بسيار قابل تأمل باشد كه 8 سال تلاش همه جانبه افراطيون با در اختيار داشتن امكانات مالي گسترده، ابزارهاي رسانه‌اي دولتي و غيردولتي فوق‌العاده و حتي بهره‌گيري از قواي قهريه نتوانست هدف مورد نظر اين جناح فكري را تأمين كند و در انتخابات 24 خرداد، مردم درست عكس آن هدف را محقق ساختند. مطمئن باشيد از اين پس نيز اگر با همين فرمان به پيش برويد كه اين روزها شروع كرده‌ايد، باز هم مردم در جهت خلاف خواسته هايتان حركت خواهند كرد. آيا بهتر نيست قدري به تفكر مشغول شويد و در عملكرد گذشته خود تجديدنظر كنيد؟!

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.