سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: شاید لازم باشد مدتی غنی سازی را متوقف کنیم...

علی مطهری: شاید لازم باشد مدتی غنی سازی را متوقف کنیم

چکیده :ممكن است لازم باشد انعطاف نشان دهيم و مثلا غني‌سازي 20 درصد اورانيوم را براي مدت موقت جهت گرفتن امتياز تعطيل كنيم چرا كه الان نياز چنداني به اورانيوم20 درصد نداريم و آنرا به اندازه مصرف چند ساله خود در اختيار داريم. بنابراين اشكالي ندارد در چنين مواردي انعطاف نشان دهيم. ...


علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اظهارات ضدايراني مقامات آمريكا و اسراییل گفت: من شخصا معتقدم اين حرف‌ها و عكس‌العمل‌هاي نتانياهو نشان مي‌دهد كه ديپلماسي اخير ايران بسيار مؤثر بوده است و در واقع نشانه درستي اين ديپلماسي است.

در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس وي با بيان اينكه اظهارات نتانياهو نشان مي‌دهد كه اسراییل از ديپلماسي فعال ايران عصباني است و آتش گرفته است، تصريح كرد: ما بايد به راه خودمان ادامه دهيم، در واقع كاري كه امروز دولت ايران انجام مي‌دهد اتمام حجت است براي داخل و خارج ايران.
مطهري گفت: اقدامات اخير ايران نشان مي‌دهد كه دولت ايران گام‌هاي خود را براي گفت‌وگو جهت حل مسئله هسته‌اي و مسائل منطقه از طريق ديپلماسي و حتي برقراري رابطه با آمريكا برداشته است. حالا اگر آنها همراهي كافي نداشته باشند و اين راه به نتيجه نرسد كمترين اثرش اين است كه مردم خود ما اراده محكم‌تري براي مقاومت پيدا خواهند كرد و همين‌طور دنيا موضع ايران را راحت‌تر مي‌پذيرد.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطر نشان كرد: اگر هم گفت‌وگوها و ديپلماسي ايران نتيجه بدهد رژيم صهيونيستي ضرر خواهد كرد.

وي با بيان اينكه اگر به فرض اسرائيل تهديد نظامي خود را عملي كند نتيجه آن به نفع منطقه و ايران خواهد شد، تأكيد كرد: قطعا اسرائيل با حمله نظامي به ايران شكست خواهد خورد و احيانا نابود خواهد شد.

مطهري گفت: ما بدمان نمي‌آيد مسئله فلسطين را زودتر به نتيجه برسانيم حالا خواه از طريق جنگي باشد كه آنها آغاز مي‌كنند يا راهي كه ايران براساس بازگشت آوارگان و برگزاري انتخابات و از طريق صندوق رأي اعلام كرده است. اما اگر خودشان خواستار جنگ باشند خيلي از مسلمانان آماده جهاد هستند و اين بيشتر به ضرر اسرائيل خواهد بود.

وي با بيان اينكه آمادگي لازم براي مقابله با حمله نظامي در ايران وجود دارد، تصريح كرد: نه تنها در ايران بلكه در ساير كشورهاي اسلامي خصوصا ملت‌ها نيز آمادگي لازم براي مقابله با رژيم صهيونيستي را دارند.

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه توهين نتانياهو به رئيس‌جمهور فعلي و سابق ايران ناشي از غرور، تكبر و عصبانيت اسراییل است، اظهار داشت: اين‌ها خودشان را شهروندان برتر مي‌دانند و حتي برخي يهودي‌ها خودشان را قوم برتر عالم مي‌دانند كه اين حرف‌ها ناشي از تفكرات غلط صهيونيزم است و همين‌ها دليل بر اين است كه يك چنين حزب و گروه سياسي كه در گذشته اروپا را به آتش كشيد و الان خاورميانه را ناامن كرده است بايد تكليفشان زودتر مشخص شود.

مطهري با اشاره به اظهارات نتانياهو درباره فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران افزود: غني‌سازي در خاك ايران حق مسلم ما است و من فكر مي‌كنم غني‌سازي قابل مذاكره نيست چرا كه ما عضو NPT هستيم.

وي افزود: البته ممكن است لازم باشد انعطاف نشان دهيم و مثلا غني‌سازي 20 درصد اورانيوم را براي مدت موقت جهت گرفتن امتياز تعطيل كنيم چرا كه الان نياز چنداني به اورانيوم20 درصد نداريم و آنرا به اندازه مصرف چند ساله خود در اختيار داريم. بنابراين اشكالي ندارد در چنين مواردي انعطاف نشان دهيم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.