سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش فرمانده ناجا به پرتاب کفش به رییس جمهور: نباید سخت بگیریم...

واکنش فرمانده ناجا به پرتاب کفش به رییس جمهور: نباید سخت بگیریم

چکیده :این اولین بار نیست که رافت ناجا شامل حال متخلفان می شود. پیش از این نیز حمله کنندگان به کوی دانشگاه، عاملان جنایت کهریزک، حمله کنندگان به سفارت انگلیس، هتاکان به علما، مراجع و شخصیت های سیاسی از عطوفت و آسان گیری نیروی انتظامی بهره مند شده بودند. ...


کلمه- گروه خبر: در حالی که عده ای با حضور در فرودگاه مهر آباد و پرتاب کفش و ضربه زدن به اتومبیل رییس جمهوری اعتراض خود را به گفت و گوی تلفنی روحانی با اوباما ابراز کردند، فرمانده ناجا بر این باور است که اتفاقی در فرودگاه مهرآباد رخ نداده و نباید در این رابطه سخت گیری کنیم!

احمدی مقدم همان کسی است که در خصوص آب بازی تعدادی از جوانان شمار زیادی از نیروهای خود را به پارک فرستاد و حدود 50 نفر از جوانان را بازداشت کرد.

فرمانده ناجا که پیش از این از تجمع دو نفره هم بیم و هراس داشت، اما اینک می گوید: در فرودگاه مهر‌آباد هنگام بازگشت رئیس جمهور به کشور اتفاق خاصی رخ نداده است، بالاخره یک گروه موافق و گروهی نیز مخالف هستند.

حسن خلق و آسان گیری فرمانده ناجا در حالی شامل قانون شکنان و تعرض کنندگان به رییس جمهور می شود که ستار بهشتی به جرم نوشتن وبلاگی با تعداد محدودی خواننده تحت شدید ترین شکنجه ها قرار گرفت و در بازداشتگاه نیروی انتظامی کشته شد.

در همین حال تعداد زیادی از زندانیان سیاسی فعلی جرمشان صرفا حضور در یک تجمع آرام اعتراضی بوده است.

این اولین بار نیست که رافت نظام شامل حال متخلفان می شود. پیش از این نیز حمله کنندگان به کوی دانشگاه، عاملان جنایت کهریزک، حمله کنندگان به سفارت انگلیس، هتاکان به علما، مراجع و شخصیت های سیاسی از عطوفت و آسان گیری نیروی انتظامی بهره مند شده بودند.

همزمان با بازگشت روحانی از سفر نیویورک، تعدادی از جوانان موسوم به بسیج دانشجویی مالک اشتر و امام صادق پیش از خروج روحانی از سالن فرودگاه به نماز جماعت ایستادند و پس از مشاهده ی رییس جمهور در اعتراض به سیاست های وی در سازمان ملل با تخم مرغ و کفش به ماشین روحانی حمله کرده و شعار مرگ بر منافق – مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر دادند. بر اساس گزارش های منتشر شده یکی از اعتراض کنندگان به سمت ماشین رییس جمهور کفش پرتاب کرد و در تصاویر منتشر شده در رسانه ها یکی از دانشجویان با مشت بر ماشین روحانی کوبیده است.

اما فرمانده نیروی انتظامی در این ارتباط گفته است: در فرودگاه مهر‌آباد هنگام بازگشت رئیس جمهور به کشور اتفاق خاصی رخ نداده است، بالاخره یک گروه موافق و گروهی نیز مخالف هستند و خود رئیس جمهور نیز روز گذشته به این مهم اشاره کرده است.

احمدی‌مقدم با تأکید بر اینکه، در فرودگاه مهرآباد هیچ دعوا و درگیری رخ نداده است و حرمتی هم شکسته نشده است تصریح کرد: در ارتباط با این موضوع هیچ شاکی وجود ندارد و پرونده‌ای هم در نیروی انتظامی در راستای تحت تعقیب قرار دادن وجود ندارد.

وی ادامه داد: اما این مفهوم نیست که هر گروهی می‌تواند بدون مجوز قانونی در خیابان حضور یابد.

فرمانده نیروی انتظامی حضور مردم در فرودگاه مهر‌آباد را یک استقبال مردمی دانست تأکید کرد: این تجمع یک استقبال مردمی بود و یک میتینگ سیاسی هم نبود که مجوز بخواهد.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: موافقان و مخالفان هیچ کدام رسماً مجوز نگرفته‌اند و اطلاعی هم نداده بودند با هم در فرودگاه حضور یافته و به هم نیز احترام گذاشتند.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با اشاره به اینکه در کشور ما تنوع افکار و آرا وجود دارد عنوان کرد: ما نباید در این ارتباط سخت بگیریم مردم با آراء و نظرات مختلف آمدند، مسئولان نیز تحمل کردند و رئیس جمهور نیز روز گذشته اعتراضی در این مورد نداشتند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.