سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام مهدی کروبی از حبس:‌ لذت در کنار مردم بودن مرا کافی است...

پیام مهدی کروبی از حبس:‌ لذت در کنار مردم بودن مرا کافی است

چکیده :فرزند مهدی کروبی با ابلاغ پیام تشکر پدرش از محبت ها و پیام ها خبر داده است که مهدی کروبی هفته گذشته طبق تصمیم مقامات امنیتی با توجه به شرایط مکان حصر، وی را به مدت ۷۲ ساعت از خانه امن خارج کرده و به سرعین برده اند. گرچه هیچ یک از اعضای خانواده امکان سفر با مهدی کروبی را نیافته است....


مهدی کروبی در پیامی از حصر خطاب به مردم گفته: لذت در کنار مردم بودن مرا کافی است.

به گزارش کلمه، محمدتقی کروبی٬ فرزند مهدی کروبی در یادداشتی با ابلاغ پیام تشکر پدرش از محبت ها و پیام ها خبر داده است که مهدی کروبی هفته گذشته طبق تصمیم مقامات امنیتی با توجه به شرایط مکان حصر، وی را به مدت ۷۲ ساعت از خانه امن خارج کرده و به سرعین برده اند. گرچه هیچ یک از اعضای خانواده امکان سفر با مهدی کروبی را نیافته است.

فرزند این همراه جنبش سبز مردم ایران که نزدیک به هزار روز است در حصر خانگی به سر می برد، در بخشی از یادداشت خود آورده است: لازم میدانم مراتب تشکر خود و خانواده را از مقامات امنیتی در درک شرایط جسمی پدرمان اعلام کنیم، در عین حال از آنان بخواهیم که در آستانه هزارمین روز حبس غیر قانونی، اگر بنا بر تداوم این حبس دارند، حداقل به لحاظ اصول اولیه اخلاقی به ادعای حاکمیت عمل کنند و با انتقال ایشان به منزل مسکونی اش امکان حصر خانگی را فراهم کنند.

متن کامل این یادداشت به گزارش سحام به نقل از فیس بوک محمدتقی کروبی به شرح زیر است:

در سالروز تولد پدرم امسال همچون چند سال گذشته سیلی از پیام های محبت آمیز دوستان و یاران به طرق مختلف به خانواده ارسال شد. در قبال این معرفت و مروت مردم عزیز، خانواده لازم دید اینجانب آخرین وضعیت ایشان را به اطلاع دوستان و همراهان عزیزمان برسانم.

همانطور که می دانید در آستانه هزارمین روز حبس و حصر غیر قانونی پدر و مهندس گرانقدر و همسرشان هستیم. در این میان پدر همچنان از حصر خانگی محروم و در مکانی متعلق به دستگاه امنیتی محصور است. بر خلاف تصویری که متعلق به ۲ سال پیش بوده و عامدانه و به قصد فریب افکار عمومی در سایتی باز نشر داده شد، امسال تعدادی از اعضای خانواده در سالروز تولدشان در مکان حصر اجازه دیدار یافتند.

مادر هم به طرفیت از همه دوستداران ایشان کیکی تهیه که حاوی این پیام بود، ” از اینکه بخاطر دفاع از حقوق شهروندی نزدیک به ۱۰۰۰ روز است در حبس و حصراید متاسفم”. فرزندان آن شب با حضور یکی از ماموران به دیدار پدر رفتند و مراتب محبت مردم را به اطلاع ایشان رساندند، ایشان ضمن تشکر از همه دوستان تاکید کردند که “لذت در کنار مردم بودن مرا کافی است، مراتب تشکرم را از همه مردم عزیزمان در داخل و خارج کشور اعلام کنید.”

اما در ارتباط با و ضعیت جسمی شان: خوشبختانه مراتب درمانی شان توسط پزشک محترم وزارت اطلاعات و نیز کادر پزشکی مورد اعتماد خانواده در همان محل حبس در حال پیگیری است. پزشک محترم وزارت با توجه به محرومیت ایشان از هوای آزد و نور آفتاب بارها تاکید کردند که باید ترتیبی اتخاد شود تا ایشان به هوای آزاد و نور کافی دسترسی داشته باشند.

هفته گذشته مطلع شدیم مقامات امنیتی تصمیم گرفتند با توجه به شرایط مکان حصر پدر را به مدت ۷۲ ساعت از خانه امن خارج کرده و به سرعین ببرند. خوشحال شدیم زیرا این سفر برای ایشان که همواره از هوا آزاد و نور آفتاب محروم اند بسیار مفید بود، اگرچه هیچ یک از اعضای خانواده امکان سفر با ایشان را نیافت.

لازم میدانم مراتب تشکر خود و خانواده را از مقامات امنیتی در درک شرایط جسمی پدرمان اعلام کنیم، در عین حال از آنان بخواهیم که در آستانه هزارمین روز حبس غیر قانونی، اگر بنا بر تداوم این حبس دارند، حداقل به لحاظ اصول اولیه اخلاقی به ادعای حاکمیت عمل کنند و با انتقال ایشان به منزل مسکونی اش امکان حصر خانگی را فراهم کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.