سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک هفته از وعده دادستانی مبنی بر آزادی 80 زندانی سیاسی گذشت: هنوز کسی آزاد نشده...

یک هفته از وعده دادستانی مبنی بر آزادی 80 زندانی سیاسی گذشت: هنوز کسی آزاد نشده

چکیده :به رغم اعلام رسمى اين خبر در رسانه هاى رسمى با تاكيد بر آزادى زندانيان انتخاباتى كه موجى از اميد را در جامعه به ويژه در ميان خانواده زندانيان سياسى برانگيخت، پس از اين اعلام دادستان كل كشور طى هفته گذشته و تاكنون هیچ یک از زندانيان سياسى از زندان هاى كشور از جمله اوين و رجايى شهر آزاد نشده اند. ...


پس از آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی محسنی اژه ای وعده داد که این آزادی های ادامه داشته و هشتاد نفر آزاد خواهند شد، اما با گذشت يك هفته از وعده دادستان كل مبنى بر آزادى ٨٠زندانى سياسى هنوز کسی آزاد نشده است.

به گزارش کلمه، هفته گذشته و در جريان پنجاه و دومين نشست خبرى سخنگوى دستگاه قضا، محسنى اژه اى به صراحت خبر از آزادى قريب الوقوع ٨٠ زندانى امنيتى و موافقت رهبرى با اين موضوع داد.

محسنى اژه اى كه سمت دادستان كل كشور را نيز داراست هفته گذشته و در جريان همين نشست خبرى همچنين افزود كه زندانيان حوادث پس از انتخابات ٨٨ نيز در اين فهرست هستند.

با اين همه و به رغم اعلام رسمى اين خبر در رسانه هاى رسمى با تاكيد بر آزادى زندانيان انتخاباتى كه موجى از اميد را در جامعه به ويژه در ميان خانواده زندانيان سياسى برانگيخت، پس از اين اعلام دادستان كل كشور طى هفته گذشته و تاكنون هیچ یک از زندانيان سياسى از زندان هاى كشور از جمله اوين و رجايى شهر آزاد نشده اند.

نه تنها از زندانيان سياسى كسى آزاد نشده است بلكه عليرغم گفته اژه اى حتى از ميان زندانيان متهم به جرايم امنيتى نيز تاكنون كسى از زندان آزاد نشده است كه با توجه به قوانين و عرف هاى قضايى كه پس از اعلام عفو و تاييد مقام رهبرى بلافاصله زندانيان بايستى آزاد گردند هنوز این اتفاق نیفتاده است که این مساله درباره صحت اظهارات اقای اژه ای نزد زندانیان و خانواده های آنان شایبه ایجاد کرده است.

به هرحال انتظار مى رود دادستان كل و سخنگوى قوه قضاييه در نشست خبرى آتى خود توضيح دهد كه اين خبر اعلام شده واقعيتى حقوقى بوده و يا تنها يك ژست سیاسی ى در آستانه مجمع عمومى سازمان ملل و سفر هيات ايرانى.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.