سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک عضو جبهه پایداری تهدید کرد، دیگری تقدیر/ حسینیان: روحانی قهرمانانه دفاع کرد...

یک عضو جبهه پایداری تهدید کرد، دیگری تقدیر/ حسینیان: روحانی قهرمانانه دفاع کرد

چکیده :روز گذشته، حمید رسایی نماینده تهران که از او به عنوان یکی از سازمان دهندگان لباس شخصی ها در حمله به بیت علما و تعرض به حرم حضرت معصومه یاد می شود، این بار به انتقاد از گفت و گوی تلفنی روسای ایران و امریکا پرداخته و مدعی شده که این خطای کوچکی نیست که به راحتی از آن بگذریم....


کلمه- گروه خبر: در حالی که روز گذشته حمید رسایی عضو جبهه پایداری روحانی را تهدید کرد و خطای او را قابل گذشت ندانست، حسینیان، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، با بیان اینکه روحانی قهرمانانه از اصول انقلاب دفاع کرد، گفت: پیروزی در مذاکرات با غرب در گرو مواضع قدرت‌مندانه مقامات ایرانی است.

حسینیان پیشتر در مورد سفر هیات ایرانی به نیویورک گفته بود که آنها خط مقدم رفته اند.

روز گذشته، حمید رسایی نماینده تهران که از او به عنوان یکی از سازمان دهندگان لباس شخصی ها در حمله به بیت علما و تعرض به حرم حضرت معصومه یاد می شود، این بار به انتقاد از گفت و گوی تلفنی روسای ایران و امریکا پرداخته و مدعی شده که این خطای کوچکی نیست که به راحتی از آن بگذریم.

این سخنان پس از آن ایراد شد که سایت های نزدیک به مصباح یزدی روزگذشته به انتقاد از این گفت و گو پرداختند و بعد از آن جمعی از دانشجویان نزدیک به سعید جلیلی در حاشیه مراسم استقبال از روحانی به اتومبیل وی حمله کرده و کفش پرتاب کردند.

روح‌الله حسینیان در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه عده‌ای با عجله خیال می‌کنند که مواضع سیاسی غرب به‌ویژه آمریکا یک شبه تغییر می‌کند، تصریح کرد: در مسائل سیاسی، کشوری که سال‌ها با جمهوری اسلامی در بازه‌های زمانی و مکان‌های مختلف مبارزه کرده، نمی‌تواند یک شبه مواضع خود را تغییر داده تا این تقابل به نفع ما تمام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: این عجله و شیفتگی برخی افراد موجب می‌شود که آمریکایی‌ها خود را در جایگاه بالاتر دیده و یک گام جلوتر از ایران برداشته و با این شرایط در مذاکرات امتیاز مثبتی به ایران ندهد.

حسینیان بااین ادعا که موضع اخیر کنگره و برخی شخصیت‌های سیاسی آمریکا بعد از نشست سالیانه سازمان ملل علیه ایران به‌علت شیفتگی برخی افراد بود، یادآور شد: با اتفاقات پایانی سفر نیویورک درباره مذاکره تلفنی رئیس‌جمهور ایران با اوباما موافق نیستم. مشکلات میان تهران و واشنگتن با یک تلفن تمام نمی‌شود و عجله و شیفتگی جایگاه ایران را تضعیف می‌کند.

وی با بیان اینکه در مذاکرات آتی ایران با 1+5 عزت کشور خط قرمز است، تصریح کرد: به طور حتم عزت و شرف ایران را نمی‌توان با هیچ دلاری و برداشتن تحریمی معاوضه کرد، از این‌رو دولت باید در مذاکرات در جهت تأمین منافع و عزت‌مندی جمهوری اسلامی ایران تلاش کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.