سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امام جمعه اصفهان: می توان شعار مرگ بر امریکا نگفت، آیه قران که نیست...

امام جمعه اصفهان: می توان شعار مرگ بر امریکا نگفت، آیه قران که نیست

چکیده :در حالی که بعد از گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما اعتراض ها و انتقادهایی مطرح شده است و هنوز رهبری اظهار نظری در این خصوص نداشته است، محمدتقی رهبر امام جمعه اصفهان می گوید: آیه قرآن نازل نشده است که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سر دهیم و همانطور که در آن روزها با روس‌ها برخورد کردیم و دیگر شعار ندادیم با آمریکا نیز‌ همان‌طور برخورد می‌کنیم. ...


در حالی که بعد از گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما اعتراض ها و انتقادهایی مطرح شده است و هنوز رهبری اظهار نظری در این خصوص نداشته است، محمدتقی رهبر امام جمعه اصفهان می گوید: آیه قرآن نازل نشده است که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سر دهیم و همانطور که در آن روزها با روس‌ها برخورد کردیم و دیگر شعار ندادیم با آمریکا نیز‌ همان‌طور برخورد می‌کنیم.

او که با ایسنا گفت و گو می کرد با اشاره به روابط ایران و امریکا و دیوار بی اعتمادی بین دو کشور اظهار داشت: خیلی راه مانده تا رابطه تبدیل به روابط شود و تبادل سفیر صورت گیرد ولی در کل ایران از مواضع نباید کوتاه بیاید و مشکلات را کم کند و سیاست، سیاست کاهش تنش است.

امام جمعه اصفهان در ادامه گفته است: ما مدتی شعار مرگ بر شوروی نیز سر می‌دادیم و اگر رابطه ایران و آمریکا مثل روسیه شود و آمریکا حسن نیت نشان دهد، این مشکل نیز حل می‌شود. در ضمن آیه قرآن نازل نشده است که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سر دهیم و همانطور که در آن روزها با روس‌ها برخورد کردیم و دیگر شعار ندادیم با آمریکا نیز‌ همان‌طور برخورد می‌کنیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.