سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادي 743 نفر از زندانيان استان كرمان...

آزادي 743 نفر از زندانيان استان كرمان

چکیده :یک مقام قضايي با بيان اينكه همزمان با اجراي قانون مجازات اسلامي جديد كارگروهي ويژه با هدف كاهش تعداد زندانيان تشكيل شد، تصريح كرد: به همه شهرستان‌هاي استان كرمان ابلاغ شد تا به مواد 58 و 46 اين قانون كه به ترتيب در مورد آزادي مشروط و تعليق اجراي مجازات است، اهتمام ويژه داشته باشند. وي ادامه داد: درباره دستورالعمل ابلاغي نيز جلسه‌هاي مقدماتي در قالب كارگروه برگزار شده است،...


پس از آنکه بیش از 800 تن از زندانیان اصفهان با عفو رهبری آزاد شدند، نماينده عالي قوه قضاييه در استان كرمان نیز خبر از 743 نفر از زندانيان استان كرمان داد.

به نوشته جمهوری اسلامی، حجت‌الاسلام توكلي با اعلام این خبر گفته است: با اجراي قانون جديد مجازات اسلامي نيز آزادي مشروط 545 زنداني نيز تحقق يافت و 2152 نفر نيز از تقليل مجازات حبس بهره‌مند شدند.

رئيس كل دادگستري استان كرمان بيان داشت: پرونده 732 نفر براي موافقت با آزادي مشروط آنان به دادگاه ارجاع داده شده و در حال رسيدگي است و با تقليل جريمه 291 نفر نيز موافقت گرديد.

وي اظهار داشت: از اول تيرماه امسال تاكنون نيز حدود 20 نفر نيز مشمول بهره‌مندي از تعليق اجراي مجازات و از زندان آزاد شدند كه اين آزادي‌ها تاثير بسزايي در كاهش جمعيت كيفري زندان‌ها داشته است.

اين مقام قضايي با بيان اينكه همزمان با اجراي قانون مجازات اسلامي جديد كارگروهي ويژه با هدف كاهش تعداد زندانيان تشكيل شد، تصريح كرد: به همه شهرستان‌هاي استان كرمان ابلاغ شد تا به مواد 58 و 46 اين قانون كه به ترتيب در مورد آزادي مشروط و تعليق اجراي مجازات است، اهتمام ويژه داشته باشند. وي ادامه داد: درباره دستورالعمل ابلاغي نيز جلسه‌هاي مقدماتي در قالب كارگروه برگزار شده است،

همچنين جلسه‌هايي را با روساي دادگستري، دادستان‌ها، قضات دادگاه‌هاي انقلاب، قضات اجراي احكام، دادياران ناظر زندان و روساي زندان‌هاي استان با هدف ارايه گزارش عملكرد و ايجاد وحدت رويه برگزار خواهيم كرد.اين مقام ارشد قضايي در استان كرمان با تأكيد بر به‌كارگيري تعليق برخي از مجازات‌ها در حوزه‌هاي قضايي افزود: به مراجع قضايي اعلام شده است تا از اين تاسيس حقوقي كه اجراي آن از سوي قانونگذار اجازه داده شده است، استفاده كنند و پس از بررسي وضع زندانيان واجد شرايط با آزادي مشروط آنان موافقت شود.

حجت‌الاسلام توكلي با بيان اينكه يكي از مشكلات استان كرمان قرار گرفتن در مسير ترانزيت مواد مخدر است، خاطرنشان كرد: بيش از 70 درصد از زندانيان اين استان محكومان مواد مخدر هستند و در اين ميان اختلاف در آراي محاكم انقلاب نسبت به دو متهم مشابه از مشكلاتي است كه تلاش كرد‌ه‌ايم آن را رفع كنيم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.