سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » غرویان: از متانت و عزت رییس جمهور در مجامع جهانی، مردم احساس عزت دارند...

غرویان: از متانت و عزت رییس جمهور در مجامع جهانی، مردم احساس عزت دارند

چکیده :رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا نشان دهنده موضع اقتدار کشورمان است....


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا نشان دهنده موضع اقتدار کشورمان است.

علاءالدین بروجردی در خصوص گفتگوی تلفنی دیشب باراک اوباما با حسن روحانی اظهار داشت: به هر حال این گفتگو انجام شده است و این موضوع نشان دهنده این است که جایگاه ایران در دنیا حائز اهمیت است که رئیس جمهور آمریکا اصرار دارد تلفنی هم که شده ابراز ارادت کند.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: این گفتگو در هر صورت نشان دهنده موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

در همه همین حال عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفتگوی تلفنی اوباما با روحانی را نشانه اوج اهمیت ایران در جهان دانست.

حجت الاسلام محسن غرویان با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی های وی بیان کرد: سفر رئیس جمهور به نیویورک یکی از تاریخی ترین و پربرکت ترین سفرهای روسای جمهور بعد از انقلاب بوده است که به عنوان یک نقطه عطف تاریخی در روابط دیپلمایتک ایران ثبت شد.

وی به گفتگوهای خود با برخی از اساتید اشاره و گفت: گفتگو با اساتید در این چند روز و صحبت های مردمی نیز نشان می دهد یک احساس عزت و سربلندی و غرور در بین همه ایجاد شده که رئیس جمهورشان در مجامع جهانی با عزت، متانت و منطق قوی حضور پیدا کرده است.

غرویان عدم وادادگی در برابر غرب و آمریکا را از دیگر دست آوردهای این سفر عنوان و گفت: مذاکرات وزیر امورخارجه ما با وزاری اروپایی و 1+5 و گفتگو های رئیس جمهور کاملا عزتمندانه بود نه به معنای کوتاه آمدن و نرمش قهرمانانه با ظرافت کامل در مذاکرات مشاهده شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.