سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیداحمد رونقی، پدر وبلاگ نویس دربند احضار شد...

سیداحمد رونقی، پدر وبلاگ نویس دربند احضار شد

چکیده :سیداحمد رونقی ملکی، پدر حسین رونقی، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین طی دو حکم به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب و همچنین دادگستری تبریز احضار...


سیداحمد رونقی ملکی، پدر حسین رونقی، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین طی دو حکم به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب و همچنین دادگستری تبریز احضار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، سیداحمد رونقی ملکی، طی حکمی که از سوی شعبه 104 دادگاه عمومی دادگستری تبریز دریافت کرده باید در تاریخ سیزدهم مهرماه به دادگستری کل استان آذربایجان شرقی مراجعه کند. وی دو روز پس از دریافت این ابلاغیه نیز طی احضاریه ی دیگری از شعبه بیستم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب نیز به دادگستری آذربایجان احضار شده است.

بر اساس این ابلاغیه علت احضار شکایت علیه پدر این زندانی سیاسی عنوان شده است.

سیدحسین رونقی ملکی وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشردربند در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان در نزدیکی تبریز بازداشت  شد. وی مدت ۱۰ ماه را در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی برای اخذ مصاحبه و اعترافات تلویزیونی قرار گرفت و سرانجام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی که از نارسایی شدید کلیه رنج می برد چندی پیش به خاطر بی توجهی مسوولان به وضعیت درمانی او دست به اعتصاب غذا زده بود. خواسته او که در خارج از زندان و در یک بیمارستان درمانش دنبال شود تا امروز مورد توجه و اجابت مسئولان قرار نگرفته است.

این فعال حقوق بشر شهریور ماه سال گذشته در حالی که در مرخصی درمانی اول خود به سر می برد، به همراه پدر و برادرش (احمد و حسن رونقی ملکی) و۳۳ تن دیگر از امدادگران و فعالان مدنی در کمپ کمک رسانی در سرند واقع در مناطق زلزله زده آذربایجان بازداشت شدند.

پدر حسین رونقی ملکی فعال حقوق بشر در بند پیش از آن نیز طی احضاریه ای که شنبه ۱۲ مرداد به وی ابلاغ شد به معاونت امنیت دادستان تبریز احضار شده بود.

وی پیش از آن نیز ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ۲۶ ﺩﯼ ۱۳۹۱ ﺑﻪ ﺩﺍﺩﺳﺘﺎﻧﯽ ﺗﺒﺮﯾﺰ ﺍﺣﻀﺎﺭ شده بود.

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.