سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دریابان شمخانی با میرحسین موسوی دیدار نکرده است...
» از زمان شروع حصر تا کنون

دریابان شمخانی با میرحسین موسوی دیدار نکرده است

چکیده :دختران میرحسین موسوی که روز گذشته اجازه دیدار با پدر و مادر خود را پیدا کرده بودند، خبر منتشر شده را با پدر و مادر خود در میان گذاشته اند اما میرحسین و خانم رهنورد با تکذیب این دیدار به فرزندان خود گفته اند در صورت تماس، دیدار یا هر اتفاقی قطعا آنها را در جریان قرار خواهند داد. ...


خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی با میرحسین موسوی صحت ندارد.

برخی رسانه ها دیروز نوشتند: «علی شمخانی یک هفته پس از انتصاب به دبیری شورای عالی امنیت ملی به دیدار میرحسین موسوی رفته است». این خبر باتوجه به امید و توقعی که اینروزها ایجاد شده است مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت اما پیگیری خبرنگار کلمه از خانواده میرحسین موسوی مشخص کرداین خبر صحت ندارد.

به گزارش کلمه، دختران میرحسین موسوی که روز گذشته اجازه دیدار با پدر و مادر خود را پیدا کرده بودند، خبر منتشر شده را با پدر و مادر خود در میان گذاشته اند اما میرحسین و خانم رهنورد با تکذیب این دیدار به فرزندان خود گفته اند در صورت تماس، دیدار یا هر اتفاقی قطعا آنها را در جریان قرار خواهند داد.

در طول بیش از ۹۵۰ روزی که از حصر میرحسین موسوی و رهنورد و حضور آنها در زندان خانگی می‌گذرد به جز دیدار یک مسوول عادی مرتبط با مسایل اجرایی حصر که آن هم در چند ماه ابتدایی حصر و در راستای تهدید و فشار بیشتر بوده است هیچ مقامی با میرحسین موسوی و رهنورد دیدار نداشته است.

بنابراین دیدار افرادی همچون نجات، وحید و … که در طول مدت نزدیک به سه سال در رسانه ها منتشر شده است صحت ندارد.

خانواده آقای موسوی بارها درخواست و تاکید کرده اند که با توجه به شیطنت های رسانه ای جریان مقابل که با انگیزه های مشخص صورت می گیرد و حساسیت های موجود اخبار مربوط به میرحسین موسوی را تنها از منابع معتبر معرفی شده پیگیری کنند.

آیا اراده ای برای تغییر شرایط وجود دارد؟

به رغم اینکه هنوز دیداری و یا اقدامی از سوی مسوولان برای رفع حصر صورت نگرفته است اما شواهد از وجود اراده برای تغییر وضعیت به سمت اعتماد سازی بین حکومت و مردم با تلاش برای رفع محدودیتها و حصرها حکایت دارد.

مشاور ارشد میرحسین موسوی چند روز پیش در گفت و گو با رادیو آلمان گفته بود: هم در آقای روحانی و هم در آقای شمخانی اراده ای برای تغییر وضعیت موجود وجود دارد و ما امیدواریم سایر نهادها هم همکاری کرده و مانعی ایجاد نکنند.

امیرارجمند همچنین درباره انتخاب آقای شمخانی به این سمت به  دویچه وله گفته بود: به نظر می رسد انتخاب آقای شمخانی نشان بسیار مثبتی است. زیرا او در تمام این مدت در سالهای اخیر چهره ای انقلابی بوده که از عقلانیت و متانت در رفتار و انسجام مواضع برخوردار بوده و هرگز دچار گزافه گویی و یا روش های ناپسند نشده است. ( فایل صوتی گفت و گو را  اینجا بشنوید)


نگرانی درباره تداوم آرامش سیاسی؛ چرا؟!

دیروز آقای علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با غیر موجه دانستن ادامه حصر، اصل این اقدام را هم محل بحث دانسته بود و گفته بود: طبق اطلاعات من، رفع حصر آقایان موسوی و کروبی نیاز به گذشت زمان دارد. مسوولان امنیتی و اطلاعاتی هنوز اعتماد کافی نسبت به هواداران سیاسی این آقایان ندارند. به هر حال مسوولان امنیتی باید نسبت به تداوم آرامش سیاسی کشور پس از آزادی آقایان موسوی و کروبی اعتماد و اطمینان پیدا کنند.

البته این سخنان در حالی بیان شده است که اقایان موسوی و کروبی و هواداران آنها علاوه بر اینکه در ۴ سال گذشته خود پیگیر و خواهان بازگشت کشور به آرامش سیاسی و برگشت امور به عقلانیت و قانون و نه تهدید و ارعاب و زور بوده اند در انتخابات اخیر نیز با همراهی خود با کاندیدای دولت تدبیر و امید در آرامش و امید کنونی کشور نقش بسیار مهمی داشتند؛ وضعیتی که قطعا مورد رضایت همراهان جنبش سبز نیز هست.

آزادی بدون پیش شرط

در همین حال حسین مرعشی ، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیزدر مصاحبه با “روز”  با ابراز خوشبینی نسبت به رفع حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رفع حصر از رهبران جنبش سبز را مطالبه ای ملی برای پایان دادن به مناقشات سیاسی دانسته و گفته است نظام هوشمندتر از اینها است که بخواهد برای آقای موسوی شروطی بگذارد در حالیکه آنها هم خوب روحیات آقای موسوی را می شناسند و میدانند که آقای موسوی شرطی را نمی پذیرد. لذا هر اتفاقی که در زمینه رفع حصر صورت بگیرد قطعا اقدامات بدون پیش شرط است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.