سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله موسوی اردبیلی: وزارت اطلاعات باید مستقل و خادم باشد نه محلی برای مچ گیری و ...
» نمی توان با خشونت اسلام را پیاده کرد

آیت الله موسوی اردبیلی: وزارت اطلاعات باید مستقل و خادم باشد نه محلی برای مچ گیری و ایجاد مزاحمت

چکیده : وزارت اطلاعات وقتی می‎تواند به وظیفه خود به نحو احسن عمل کند که مستقل تصمیم بگیرد و در کارهای مربوطه به نحوی باشد که از موازی کاری دیگر دستگاه‎ها مصون بماند. در کنار انجام مسئولیت، مراقب باشید موجبات تضییع حق افراد فراهم نشود. ...


آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به اهمیت جایگاه وزارت اطلاعات بر ضرورت استقلال این نهاد تاکید کرد و اظهار داشت: وزارت اطلاعات وقتی می‎تواند به وظیفه خود به نحو احسن عمل کند که مستقل تصمیم بگیرد و در کارهای مربوطه به نحوی باشد که از موازی کاری دیگر دستگاه‎ها مصون بماند.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید به مشکلات پیش روی دولت یازدهم پرداخت و ادامه داد: وزارتخانه شما و دولت فعلی وارث مشکلات فراوانی است که امیدوارم با تکیه بر خدا و با تدبیر لازم، کارها را اصلاح کرده وبه پیش ببرید.

آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار با وزیر اطلاعات با مهم توصیف کردن جایگاه وزارت اطلاعات اظهار داشت: وزارتخانه تحت امر شما وزارتخانه ای مهم است که اکثر نیروهای آن نیروهای خوب و متعهدی هستند که از مزیت‎های این دستگاه است.

وی با اشاره به اهمیت وزارت اطلاعات خاطر نشان کرد: به همین اندازه که وزارتخانه اطلاعات مهم و قابل توجه است، مسئولیت شما سنگین و کار شما حساس است و شما باید با کمال دقت این مسئولیت را انجام دهید؛ به این معنا که در کنار انجام مسئولیت، مراقب باشید موجبات تضییع حق افراد فراهم نشود چون ممکن است با یک گزارش چند کلمه‎ای شما که دقت کافی در آن نشده است فرد یا افرادی تا سال‎ها دچار خسران و زیان شوند.

آیت الله موسوی اردبیلی در ادامه این دیدار افزود: سعی شما بر این باشد کاری کنید مردم شما را خادم و دلسوز خود بدانند نه محل مچ‎گیری و ایجاد مزاحمت.

وی با اشاره به ضرورت به کارگیری نیروهای صالح در این نهاد امنیتی خاطر نشان کرد: افرادی که به عنوان مسئول و همکار انتخاب می‎کنید افراد صالح و فهیمی باشند که در خدمت مردم باشند و به فکر سوء استفاده از قدرت و جایگاه خود نباشند.

وزیر اطلاعات در ادامه سفر به قم با آیت الله شبیری زنجانی دیدار خواهد کرد.

پیش از این وزیر اطلاعات در سفرهای قبلی خود با آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و وحید خراسانی دیدار کرده بود.

نمی توان با خشونت اسلام را پیاده کرد

در همین حال آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار جداگانه ای با مسئولان روزنامه اعتماد با بیان این که وظیفه اصلی مطبوعاتی ها و رسانه ها باید تقویت اسلام باشد، تأکید کرد: اسلام از هر لحاظ غنی است و در تمام زمینه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی فرهنگی و …،مطالب بسیار ا رزشمندی برای گفتن دارد؛ فقط مسئله این است که باید آن را به صورت صحیح و خوب به جامعه معرفی کرد.

این مرجع تقلید در ادامه این دیدار که گزارش آن در پایگاه اطلاع رسانی وی منتشر شده، با اشاره به ضرورت معرفی درست اسلام ادامه داد: اسلام صحیح و راستین همان اسلامی است که پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) معرفی کردند؛ یعنی باید دقت کرد که پیامبر(ص) هیچ گاه با خشونت اسلام را پیش نبرد، بلکه با اخلاق شان اسلام را پیش بردند؛ می توان از این موضوع این طور نتیجه گرفت که با خشونت نمی توان اسلام را در جامعه پیاده نمود.

آیت الله موسوی در ادامه این دیدار که گزارش آن در پایگاه اطلاع رسانی وی منتشر شده، افزود: اگر در جامعه اسلام به صورت صحیح تقویت شود، اخلاق و سیاست صحیح هم تقویت می شود که این امر مهم، امروز بر عهده اهل قلم، اعم از رسانه ها و مطبوعات و نیز علمای اهل قلم است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.