سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ماموریت رییس جمهور به وزیر کشور؛ نیروی انتظامی در اجرای قانون عفاف و حجاب افراط و ت...
» جوانان رشید و فهیم کشور به هنجارهای جامعه احترام بگذارند

ماموریت رییس جمهور به وزیر کشور؛ نیروی انتظامی در اجرای قانون عفاف و حجاب افراط و تفریط نكند

چکیده :رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مقوله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی، لزوم اهتمام به آن را یادآور شد و از همه مردم اخلاق‌مدار و به ویژه جوانان رشید و فهیم کشور خواست با رعایت این دستور دینی، هنجارهای مورد قبول اکثریت جامعه را محترم بشمارند. ...


کلمه- گروه خبر: در حالی که این روزها گشت ارشاد با شدت عمل بیشتری در پی اجرای قانون عفاف و حجاب است و در پاره ای از موارد بی حرمتی هایی به زنان و جوانان می شود، رییس جمهوری با دادن ماموریت به وزیر کشور از نیروی انتظامی خواست که اجرای قانون عفاف و حجاب را با رعایت کرامت انسانی و به دور از هر گونه افراط و تفریط پیگیری کند.

هفته گذشته همزمان با میلاد حضرت معصومه ماموران نیروی انتظامی به برخی از بانوان شرکت کننده در مراسم برج میلاد بی حرمتی کردند. در این رابطه نرگس محمدی در نامه ای به وزیر کشور خواستار رسیدگی به این مساله شد.

پس از آن بود که جمعی از زنان فعال سیاسی و مدنی در نامه ای با تقبیح این بی حرمتی ها نوشتند: با خبر شدیم در موج جدید بی حرمتی به زنان کشورمان، که متاسفانه باردیگر به نام حفظ ارزش های اسلامی، زیرسوال بردن و پایمال کردن این ارزش ها را در پی داشته است، برخی ماموران ناآگاه و بی خبر از موازین و ارزش های اسلامی، با شما نیز در روز ولادت حضرت معصومه (س) رفتاری ناشایست داشته اند.

با اوج گیری انتقادات به چگونگی برخورد نیروهای انتظامی با زنان و جوانان، در جلسه امروز هیات دولت، رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مقوله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی، لزوم اهتمام به آن را یادآور شد و از همه مردم اخلاق‌مدار و به ویژه جوانان رشید و فهیم کشور خواست با رعایت این دستور دینی، هنجارهای مورد قبول اکثریت جامعه را محترم بشمارند.

دکتر روحانی همچنین از نیروی انتظامی خواست در برخورد با این موضوع اجرای قانون را با رویکرد اخلاقی و با رعایت کرامت انسانی و به دور از هر گونه افراط و تفریط پیگیری کند و به وزیر کشور نیز مأموریت داد تا موضوع را در شورای اجتماعی کشور مطرح نماید.

همچنین رییس جمهور به کمیسیون فرهنگی هیأت دولت دستور داد تا موضوع اخلاقی، اجتماعی عفاف و حجاب را بررسی و نتیجه را به هیأت وزیران و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه نماید.

در ادامه این جلسه جمشید انصاری به عنوان استاندار زنجان و سیدعلی اکبر پرویزی به عنوان استاندار خراسان شمالی تعیین شدند.

در این جلسه پیشنهاد برخی از دستگاه‌های اجرایی در زمینه آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین مطرح و به تصویب رسید.

براساس یکی از مصوبات هیأت وزیران، اصلاحاتی در زمینه نحوه محاسبه ما به التفاوت کسورات بازنشستگی اشخاصی که مشمول نقل و انتقال صندوق بازنشستگی می‌شوند، صورت گرفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.