سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار مهدی دولتی دارآباد از فعالان مدنی به زندان اوین...

احضار مهدی دولتی دارآباد از فعالان مدنی به زندان اوین

چکیده :این کارشناس نرم افزار دانشگاه شهید عباسپور و برنامه نویس کامپیوتری، سرانجام در بیستم شهریور ماه سال جاری در پی دریافت اخطاریه ای از سوی شعبه اجرای احکام دادستانی تهران ، برای سپری کردن دوران محکومیت خود به بند 350 زندان اوین منتقل شد. ...


مهدی دولتی دارآباد از فعالان مدنی جنبش سبز و از فعالان فضای مجازی برای گذراندن 5 سال حبس تعزیری خود به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی در بهمن ماه 90 و در پی هجوم ماموران وزارت اطلاعات به منزل پدری اش بازداشت و به بند امنیتی 209 منتقل شد.

این فعال مدنی 17 روز را در انفرادی بند 209 و همین مدت را در انفرادی 240 تحت بازجویی و تحقیق بود و در مجموع 2 ماه را در بند 240 و 209 گذراند.

او فروردین ماه 91 در پی سپردن وثیقه از بند امنیتی مرخص شد و 10 ماه بعد با حضور در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به 3 سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی و شرکت در اعتراضات خیابانی پس از انتخابات 88 ریاست جمهوری و 2 سال نیز به اتهام توهین به رهبری، مجموعا به گذراندن 5 سال حبس تعزیری محکوم گردید که عینا در شعبه 54 تجدید نظر استان تایید شد.

این کارشناس نرم افزار دانشگاه شهید عباسپور و برنامه نویس کامپیوتری، سرانجام در بیستم شهریور ماه سال جاری در پی دریافت اخطاریه ای از سوی شعبه اجرای احکام دادستانی تهران ، برای سپری کردن دوران محکومیت خود به بند 350 زندان اوین منتقل شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.