سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشکیل کمیته ای برای بازنگری وضعیت دانشجویان اخراجی و استادان بازنشسته...

تشکیل کمیته ای برای بازنگری وضعیت دانشجویان اخراجی و استادان بازنشسته

چکیده : کارگروهی تشکیل شده برای رسیدگی به شکایت هایی که اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان داشته اند و این شکایت ها به طور مستمر دریافت می شود ، در نهایت یک کمیته ای تشکیل شد که به صورت جدی به این شکایت ها رسیدگی کند....


سرپرست وزارت علوم، گفت: تصمیم رئیس جمهور بر این است که من را به عنوان گزینه وزارت علوم به مجلس معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرپرست وزارت علوم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره کمیته بازنگری در وضعیت دانشجویان تعلیقی و اخراج شده همچنین استادان بازنشسته اجباری توضیح داد.

وی گفت: کارگروهی تشکیل شده برای رسیدگی به شکایت هایی که اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان داشته اند و این شکایت ها به طور مستمر دریافت می شود ، در نهایت یک کمیته ای تشکیل شد که به صورت جدی به این شکایت ها رسیدگی کند.

وی در ادامه افزود: این شامل اساتید بازنشسته، دانشجویانی که محروم از تحصیل شدند و کارمندان اخراجی می شود و این کارگروه که به تدریج به نتیجه برسد، نتایجش را اعلام خواهد کرد.

توفیقی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا قبل از بازگشایی دانشگاهها، وزیر علوم به مجلس معرفی می شود، گفت: فکر نمی کنم تا قبل از بازگشایی دانشگاهها وزیر معرفی شود.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به این سئوال که اخباری آمده است که شما در رایزنی هایی که با نمایندگان مجلس داشته اید به طور حتم اعلام کرده اید می خواهید از فتنه اعلام برائت کنید، آیا شما در این زمینه صحبت کرده اید، گفت: من در این خصوص هیچ صحبتی نکرده ام و ان شاء الله پاسخم بعد از معرفی ام به مجلس خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به د اینکه آیا شما به عنوان گزینه وزیر علوم معرفی خواهید شد، گفت: تصمیم با رئیس جمهور است و فعلا تصمیم بر این مبناست اما تصمیم نهایی را طبیعتا رئیس جمهور باید بگیرد.

توفیقی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود عزل و نصب‌ها در مجموعه وزارت علوم پایان یافته است، افزود: من چنین مسئله‌ای را نگفته‌ام و تنها به این نکته اشاره کرده‌ام که عزل و نصب‌ها در حد نیاز و ضرورت خواهد بود.

سرپرست وزارت علوم ادامه داد: ما در مجموع چهار مورد عزل و نصب داشته‌ایم که دو مورد آن مربوط به دانشگاه‌ها و دو مورد دیگر آن مربوط معاونت‌ها بوده است و با توجه به وجود 300 دانشگاه در کشور عزل و نصب چندانی صورت نگرفته است.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره شکایت دختران دانشجو به دیوان عدالت اداری درخصوص سهمیه‌بندی جنسیتی گفت: وزارت علوم با سهمیه‌بندی جنسیتی مخالف است و امیدواریم در سال‌های آینده شاهد این مسئله نباشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.